banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257271 naszym gościem.       Osób on-line: 25

Archiwum


Środowa Audiencja Generalna  :: 30-03-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry!

Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam postać jednego z Doktorów Kościoła, którego jesteśmy wielkimi dłużnikami, gdyż był on znamienitym teologiem moralistą i mistrzem życia duchowego dla wszystkich, a przede wszystkim dla ludzi prostych. Jest on autorem słów i muzyki jednej z najbardziej znanej we Włoszech i nie tylko, kolędy Tu scendi dalle stelle (Zstąpiłeś z gwiazd dalekich). Święty Alfons Maria de Liguori, wywodząc się ze szlacheckiej i bogatej rodziny neapolitańskiej, urodził się w 1696 roku. Wyposażony w wybitne zdolności intelektualne, w wieku zaledwie 16 lat uzyskał doktorat z prawa cywilnego i kanonicznego. (...) Wśród form modlitwy gorąco zalecanych przez św. Alfonsa wyróżnia się nawiedzenie Najświętszego Sakramentu albo - jak powiedzielibyśmy dzisiaj - adoracja, krótka lub dłuższa, osobista lub wspólnotowa przed Najświętszym Sakramentem. "Oczywiście - pisze św. Alfons - wśród wszystkich form pobożności adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie jest pierwszą po sakramentach, najbardziej miła Bogu i najbardziej pożyteczna dla nas ... Och, jak cudownie jest trwać z wiarą przed ołtarzem... i przedstawiać Mu swoje potrzeby, jak przyjaciel Przyjacielowi, w którym pokłada całe zaufanie" (Nawiedzenia Najświętszego Sakramentu i Najświętszej Maryi Panny na każdy dzień miesiąca). (...)

Więcej na stronie www.radiomaryja.pl
Śladami Jana Pawła II  :: 27-03-2011 r. ::

  W dniu dzisiejszym Wspólnota Dusz Najmniejszych wróciła z trzydniowej autokarowej pielgrzymki do miejsc związanych w osobą sł. B. Jana Pawła II. Wyruszyliśmy w piątek dojeżdżając do Częstochowy, gdzie Papież Polak w Jasnogórskim Sanktuarium dał nam świadectwo życia w zawierzeniu Maryi i wszystkich zawierzył Niepokalanemu Sercu NMP. W sobotę modliliśmy się w Krakowie-Łagiewnikach, dziękując Janowi Pawłowi II za Centrum Kultu Miłosierdzia Bożego, które pozostawił nie tylko nam, ale całemu światu, gdzie ludność ze wszystkich kontynentów wciąż uprasza łaski miłosierdzia Bożego. Kolejnymi miejscami naszego pielgrzymowania były: Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice. W Kalwarii prosiliśmy o łaskę umiłowania Męki Pańskiej i zjednoczenia z Jezusem Ukrzyżowanym, a w w mieście, gdzie urodził się Jan Paweł II dziękowaliśmy za łaski, które z Nieba wyprasza Papież Polak całemu Kościołowi i nam. Dziękujemy Bogu, Jego Matce, sł. B. Janowi Pawłowi II i wszystkim współtworzącym wspólnotę modlitwy w dniach naszego pielgrzymowania za ten ważny i bogaty w dobro czas.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-03-2011 r. ::

  Orędzie, 25. marca 2011

„Drogie dzieci!  W szczególny sposób pragnę dziś wezwać was do nawrócenia. Niech od dziś rozpocznie się nowe życie w waszym sercu. Dzieci, pragnę widzieć wasze „tak“ i niech wasze życie będzie radosnym życiem wolą Bożą w każdym momencie waszego życia. W szczególny sposób dziś błogosławię was moim matczynym błogosławieństwem pokoju, miłości i jedności w mym Sercu i w Sercu mego syna Jezusa. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl
Pielgrzymka „Śladami Jana Pawła II”  :: 24-03-2011 r. ::

  Nasza Wspólnota, przygotowując się do beatyfikacji Papieża Polaka, podejmuje w tych dniach  pielgrzymkę „Śladami Jana Pawła II”. Odwiedzimy Jasną Górę, Kraków-Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską oraz Wadowice. Trud pielgrzymowania pragniemy podjąć ze świadomością i odpowiedzialnością za naszą Ojczyznę i wspólne nasze Dzieło Najmniejszych. Prosić pragniemy naszego Papieża o wstawiennictwo w intencjach naszych rodzin i nas samych, by każdy z nas przyjął właściwą postawę nie tylko pielgrzymując na szlaku tej kilkudniowej pielgrzymki przez bliskie nam miejsca i świątynie, lecz by kontynuował jak najowocniej pielgrzymkę przez ziemię do Domu Ojca w Niebie. Niech na ten pielgrzymi trud i wytrwanie w modlitwie przez wstawiennictwo Przeczystej Dziewicy Maryi i Jana Pawła II błogosławi Bóg Wszechmogący.

Środowa Audiencja Generalna  :: 23-03-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry!

Z radością jeszcze przypominam sobie serdeczne przyjęcie, jakie zgotowało mi w 2008 roku Brindisi, miasto narodzin wybitnego Doktora Kościoła, św. Wawrzyńca z Brindisi. (...) Pośród wielu prac Wawrzyniec pielęgnował życie duchowe z nadzwyczajną gorliwością, poświęcając wiele czasu na modlitwę, a zwłaszcza na celebrację Mszy Świętej, która przedłużała się często aż do trzech godzin, bo tak był pochłonięty i wzruszony pamiątką Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. W szkole świętych, jak często było to podkreślane podczas niedawnego Roku Kapłańskiego, każdy prezbiter może uniknąć niebezpieczeństwa aktywizmu, to znaczy takiego działania, w którym zapomina się o głębokich motywacjach posługiwania; może uniknąć aktywizmu tylko wtedy, jeśli zatroszczy się o własne życie wewnętrzne. (...) Zresztą, z niepowtarzalnym żarem, który był jego stylem, Wawrzyniec wzywa wszystkich, i nie tylko kapłanów, do troski o życie modlitwy ponieważ w modlitwie my mówimy do Boga, a Bóg mówi do nas: "Och, gdybyśmy rozważali tę rzeczywistość! - woła - że Bóg jest naprawdę obecny dla nas kiedy w modlitwie mówimy do Niego, że naprawdę słucha naszej modlitwy, nawet jeśli tylko modlimy się sercem i umysłem. Nie tylko jest obecny i słucha nas, On może i pragnie wysłuchać chętnie i z największą przyjemnością naszych próśb" (...)

Więcej na stronie Radia Maryja
Nowa płyta Reginki Bociek OVC  :: 20-03-2011 r. ::

  Ukazała się pierwsza płyta CD z pieśniami adoracyjnymi Reginki Bociek OVC. Czekaliśmy na tę płytę od dawna i z wielką wdzięcznością przyjmujemy wiadomość, że oto oczekiwany przez wielu uczestników Wieczerników Modlitwy krążek CD jest już gotowy i dostępny dla wszystkich. Płyta, którą Reginka zatytułowała "Miłości pragnę", zawiera 15 pieśni często wykonywanych na naszych spotkaniach; dniach skupienia i Wieczernikach, i jest zapowiedzią kolejnych płyt, które pojawią się już w niedługim czasie. Dziękujemy Regince oraz całemu gronu osób wspierających to muzyczne dzieło za ich pracę i umożliwienie słuchania znanych i lubianych pieśni adoracyjnych w ulubionym przez wszystkich wykonaniu. Płyta Reginki Bociek OVC "Miłości pragnę" będzie dostępna do nabycia na naszych kolejnych spotkaniach.
5-ta rocznica Wieczerników w Gietrzwałdzie  :: 19-03-2011 r. ::

  W sobotę, 19 marca br., w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, obchodziliśmy jubileusz 5-lecia naszych spotkań w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie. Podczas naszego spotkania dziękowaliśmy Bogu i Matce Bożej Pani Gietrzwałdzkiej za dar Wieczerników Gietrzwałdzkich i powierzaliśmy to dzieło dalszej Bożej opiece. W modlitwie naszej Wspólnoty prosiliśmy św. Józefa o Jego ojcowską opiekę nad Rodziną Dusz Najmniejszych, jak również polecaliśmy nasze rodziny. Temat naszych rozważań, podczas kolejnego Wieczernika Modlitwy, nawiązywał do obecnego czasu Wielkiego Postu i naszego przygotowania na dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy Księżom Kanonikom Regularnym za objęcie nas kapłańską troską, wszystkim posługującym kapłanom, Służbie Liturgicznej i zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" za posługę.  
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 18-03-2011 r. ::

  Coroczne objawienie Mirjany Soldo – 18 marca 2011 r.
Wizjonerka Mirjana Dragićević-Soldo miała codzienne objawienia od 24. czerwca 1981 r. do 25. grudnia 1982 r. w czasie ostatniego objawienia Matka Boża powierzywszy jej 10. tajemnicę powiedziała, że będzie się jej objawiała raz do roku i to właśnie 18 marca. Tak było dotychczas - również i w tym roku. Objawienie zaczęło się o   13:46 i trwało do 13:50.

„Drogie dzieci! Jestem z wami w imię największej Miłości, w imię umiłowanego Boga, który zbliżył się do was poprzez mego Syna i pokazał wam prawdziwą miłość. Pragnę was poprowadzić Bożą drogą. Pragnę was nauczyć prawdziwej miłości, aby inni widzieli ją w was, byście i wy widzieli ją w innych, byście byli dla nich braćmi i by inni widzieli w was miłosiernego brata. Dzieci moje, nie bójcie się otworzyć mi swoje serca. Ja poprzez matczyną miłość pokażę wam, czego oczekuję od każdego z was, czego oczekuję od swoich apostołów. Pójdźcie za mną. Dziękuję wam.”

Za: www.medjugorje.hr/pl
Czym prawdziwie jest czas Wielkiego Postu? - Wieczernik w Różanymstoku  :: 14-03-2011 r. ::

  Czas Wielkiego Postu nie zawsze jest dobrze rozumiany przez dusze i nie zawsze jest dobrze wykorzystany. Jakże często tracimy ten czas, a powinien być cudownym czasem kiedy dusza doskonali się, a serce wzrasta w miłości, by dojść do samego szczytu. By ten szczyt osiągnąć to należy dobrze zrozumieć, czym powinien być ten czas nam dany. Na sobotnim Wieczerniku w Różanymstoku, odmawiając modlitwę różańcową, adorując Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, uczestnicząc w Eucharystii, jednocząc się z Krzyżem Zbawiciela uświadamialiśmy sobie, że najistotniejsze w każdym z tych elementów jest otwarcie serca na miłość. Najważniejsze jest tak wielkie umiłowanie Boga, aby wszystko co czynić będziemy wypływało z miłości. Oddanie serca Bogu, ofiarowanie serca Bogu we wszystkim, zarówno w tym co mówimy, iż należy do Boga, jak i w tym co jest naszą szarą codziennością. Wszystko powinno polegać w miłości, w wielkim otwieraniu się na Bożą miłość, w wielkim pragnieniu spotkania z Bogiem. Dziękujemy wszystkim kapłanom i wiernym za dar spotkania wprowadzającego nas w czas Wielkiego Postu. Dziękujemy Służbie Liturgicznej i zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" za dar posługi podczas naszego nabożeństwa.

Więcej o prawdziwym przeżywaniu Wielkiego Postu na podstronie "Rozważania"
Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post 2011  :: 09-03-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry,
Wielki Post, który prowadzi nas do świętowania Wielkiej Nocy, jest dla Kościoła drogocennym i ważnym okresem liturgicznym, dlatego z radością kieruję do was słowo, aby był on przeżywany z należnym zaangażowaniem. Wspólnota Kościoła, gorliwie trwająca w modlitwie i w czynnej miłości, wypatruje ostatecznego spotkania ze swym Oblubieńcem, gdy nadejdzie czas wiekuistej Paschy, intensyfikuje swoją drogę oczyszczenia w Duchu, aby z większą obfitością dostąpić w tajemnicy odkupienia nowego życia w Chrystusie Panu.
1. To właśnie życie zostało nam już przekazane w dniu naszego Chrztu, gdy "stając się uczestnikami śmierci i zmartwychwstania Chrystusa", zaczęła się dla nas "radosna i zdumiewająca przygoda ucznia" (...) Ten darmowy dar powinien być zawsze w nas ożywiany, a Wielki Post daje nam drogę analogiczną do katechumenatu, który dla chrześcijan starożytnego Kościoła, podobnie jak dla katechumenów dzisiejszych, jest niezastąpioną szkołą wiary i życia chrześcijańskiego: oni naprawdę przeżywają Chrzest jako akt decydujący dla całej ich egzystencji.
2. Aby wejść na poważnie na drogę wiodącą do Wielkiej Nocy i przygotować się do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego  -  najradośniejszego i najuroczystszego święta całego roku liturgicznego  -  cóż może być bardziej stosowne, niż pozwolić się prowadzić Słowu Bożemu? (...)
3. (...) W Chrystusie Bóg objawił się jako Miłość (por. 1 J 4,7-10). Krzyż Chrystusa, "słowo Krzyża" objawia zbawczą moc Boga (por. 1 Kor 1,18), która się daje, aby wywyższyć człowieka i przynieść mu zbawienie: miłość w jej najbardziej radykalnej formie (por. Enc. Deus caritas est, 12). Poprzez tradycyjne praktyki postu, jałmużny i modlitwy, wyrazy zaangażowania w nawrócenie, Wielki Post uczy żyć w świecie coraz bardziej radykalną miłością Chrystusa (...)

Więcej na stronie Radia Maryja
Zobacz też:
Środowa Audiencja Generalna
Homilia Ojca Świętego Benedykta XVI wygłoszona w Środę Popielcową
Życzenia z okazji Dnia Kobiet  :: 08-03-2011 r. ::

  Kochane Siostry!
W Dniu Waszego Święta życzymy Wam, w imieniu wszystkich Braci Waszych Najmniejszych, wszelkich łask Bożych, które wyprasza Kobietom w tym ważnym Dniu Pierwsza z Niewiast, Najświętsza Dziewica Maryja. Niech Wasze życie opiera się na zawierzeniu Niepokalanej i w Niej znajdujcie ciągłe wsparcie, pomoc i obronę przed złem. Niech Wam towarzyszy nieustanna opieka Świętych Kobiet. Niech one wypraszają Wam Boże błogosławieństwo przez Niepokalane Serce Maryi.
Z darem modlitwy Najmniejsi Bracia ze Wspólnoty Dusz Maleńkich.
Rozpoczynamy wspólnie czas Wielkiego Postu  :: 08-03-2011 r. ::

  Już jutro, Środą Popielcową, Kościół rozpocznie nowy okres liturgiczny - Wielki Post. Jak co roku nasza Wspólnota pragnie w jedności, która ma swoje źródło w Miłości Bożej, przeżywać ważny czas przygotowania naszych serc na Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy zatem do przeczytania konferencji na czas Wielkiego Postu, w której znajdziemy najważniejsze wskazówki kierowane dla osób tworzących Wspólnotę Dusz Najmniejszych. Zapraszamy także do śledzenia naszej strony internetowej, na której umieszczane będą kolejne pouczenia i informacje o naszych wielkopostnych spotkaniach. Wspomnianą konferencję oraz inne rozważania możemy przeczytać na naszej podstronie "Rozważania". Możemy także skorzystać z audycji naszego radia internetowego "Radia Konsolata", w których prezentujemy konferencje i nauki z naszych spotkań. Zapraszamy też do uczestnictwa w kolejnych dniach skupienia, wieczernikach, pielgrzymkach i rekolekcjach. Więcej na ten temat w naszych biuletynach, które można pobrać ze strony Stowarzyszenia "Konsolata": www.konsolata.pl.
Kolejne spotkanie w Wieczerniku Modlitwy  :: 07-03-2011 r. ::

  Kolejne spotkanie Wspólnoty Dusz Najmniejszych odbyło się w minioną sobotę w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Wieczernik Modlitwy w tym dniu tworzyli pielgrzymi z wielu miejscowości Mazowsza a także z dalszych stron Polski. Trwając na modlitwie wypraszaliśmy za wstawiennictwem NMP potrzebne łaski dla nas wszystkich, szczególnie prosząc o triumf Miłości Bożej w naszych sercach, Ojczyźnie i świecie. Odkrywając także w dalszym ciągu owoce naszej wspólnotowej pielgrzymki do Ziemi Świętej trwaliśmy w uwielbieniu Boga w darze Jego obfitego w łaski dla nas Bożego Serca. Dziękujemy wszystkim posługującym kapłanom, uczestniczącym w spotkaniu wiernym, a zwłaszcza Służbie Liturgicznej i zespołowi muzycznemu "Echo Maryi" za dar kolejnego spotkania na wieczernikowej drodze. Zapraszamy jednocześnie już dzisiaj na kolejne nasze spotkania - najbliższe odbędzie się już w sobotę, 12 marca w sanktuarium maryjnym w Różanymstoku. Więcej o tym pięknym miejscu na stronie www.rozanystok.pl.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 03-03-2011 r. ::

  Orędzie Matki Bożej dla Mirjany z 2 marca 2011 r.

"Drogie dzieci, Moje matczyne serce cierpi ogromnie, kiedy patrzę jak moje dzieci z uporem przedkładają to, co ludzkie nad to, co Boże, moje dzieci, które pomimo wszystkiego, co je otacza i pomimo wszystkich dawanych im znaków myślą, że mogą iść bez mojego Syna. Nie mogą! Idą ku zatraceniu wiecznemu. Dlatego zbieram was, którzy jesteście gotowi otworzyć mi wasze serca, którzy jesteście gotowi być apostołami mojej miłości, abyście mi pomogli, abyście żyjąc miłością Boga byli przykładem dla tych, którzy jej nie znają. Niech post i modlitwa dadzą wam do tego siłę, a ja was błogosławię matczynym błogosławieństwem w Imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Dziękuję wam."

Za: www.medjugorje.republika.pl
Bóg błogosławi tobie, duszo wybrana!  :: 03-03-2011 r. ::

  Dusza, która otwiera się na Bożą obecność w niej, odczuwa głębię, jakiej nie daje jej świat materialny. To inny wymiar istnienia, nieznany przeciętnemu człowiekowi. Poza tym, to doznanie staje się bodźcem, by dążyć do tej głębi poznania. Skłania ono duszę, by zwracała się do Boga, by Go szukała, by dążyła do Niego. Wzbudza w niej pragnienie Boga, pragnienie zjednoczenia z Bogiem. I chociaż dusza nie wie, czym jest to zjednoczenie, to go pragnie, bowiem przedsmak tego otrzymała. Została dotknięta, delikatnie muśnięta. Można powiedzieć, iż Bóg złożył na niej swój pocałunek. I chociaż wszystko, o czym mówimy, dzieje się w sferze Ducha, zdaje się być ulotnym, nieuchwytnym, to jednak pozostawia w duszy niezatarty ślad, znamię, nie pozwala od razu zapomnieć. A pielęgnowane we współpracy z łaską, staje się początkiem najpiękniejszej „przygody” z Bogiem trwającej po wieczność.

Więcej na podstronie: "Rozważania"

Wszystkich Was, którzy identyfikujecie się z duchowością naszej Wspólnoty zapraszamy na kolejne nasze spotkania. Już w najbliższą sobotę zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Początek Wieczernika Modlitwy o godz. 10:30.
Audiencja ogólna o św. Franciszku Salezym  :: 02-03-2011 r. ::

  Audiencja ogólna o św. Franciszku Salezym, doktorze Kościoła z czasów kontrreformacji
(...) Św. Franciszek Salezy uczył wiary prostej, szczerej i łagodnej, takiej, jaką spotkał u alpejskich górali. Był prekursorem współczesnych nurtów duchowości, w których intensywna pobożność łączy się z życiem codziennym. (...) W jego nauczaniu przejawiał się ideał człowieczeństwa, w którym przywrócony został ład, harmonia między działalnością w świecie a modlitwą, świeckością a dążeniem do doskonałości. Umożliwia to łaska Boża, która przenika to co ludzkie, nie niszcząc go, lecz oczyszczając i wynosząc na poziom Boży. Św. Joannie de Chantal napisał: „Oto reguła naszego posłuszeństwa: Czynić wszystko z miłości, a nic na siłę. Bardziej kochać posłuszeństwo niż bać się nieposłuszeństwa. Pozostawiam wam ducha wolności, nie tego, który wyklucza posłuszeństwo, bo to jest wolność świata, lecz tego ducha wolności, który wyklucza przemoc, trwogę i skrupuły”. Św. Franciszek Salezy to przykładny świadek chrześcijańskiego humanizmu. Przypomina nam, że w głębię człowieka wpisana jest tęsknota za Bogiem i że tylko w Nim znajdujemy prawdziwą radość i najpełniejszą realizację (...) Więcej>>na stronach Radia Watykańskiego.

Zobacz też: www.radiomaryja.pl
23 lutego 2011 - Audiencja ogólna o św. Robercie Bellarminie
16 lutego 2011 - Audiencja ogólna o św. Janie od Krzyża

Wieczernik w Sątocznie  :: 26-02-2011 r. ::

  W dniu wczorajszym w Sątocznie zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie, by podziękować Bogu za dar pielgrzymki i rekolekcji, które przeżywaliśmy w ostatnich dniach w Ziemi Świętej. Tworząc Wieczernik Modlitwy w kościele Chrystusa Króla w Sątocznie upraszaliśmy też łaski potrzebne do dalszego kroczenia drogą wieczernikową i realizacji wspólnego powołania. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego spotkania za rozmodlenie i podjęty trud pielgrzymowania w zimowych warunkach. Dziękujemy kapłanom i osobom posługującym na naszym spotkaniu.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 26-02-2011 r. ::

  Zobacz - Orędzie w Gloria TV
Orędzie, 25. lutego 2011

„Drogie dzieci! Przyroda się budzi i na drzewach widać pierwsze pączki, które dadzą przepiękny kwiat i owoc. Dziatki, pragnę, abyście i wy pracowały nad waszym nawróceniem i byście dawali świadectwo własnym życiem, aby wasz przykład był dla innych znakiem i bodźcem do nawrócenia. Jestem z wami i oręduję przed moim Synem Jezusem o wasze nawrócenie. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl
Dziękujemy Bogu za dar wspólnotowej pielgrzymki  :: 25-02-2011 r. ::

  Pozdrawiamy wszystkich po powrocie Wspólnoty do Ojczyzny. Jednocześnie zapraszamy uczestników drogi wieczernikowej i wszystkich maleńkich do wspólnego dziękczynienia za dar tych niezapomnianych dni. Będziemy mieli do tego okazję podczas naszych najbliższych spotkań. Już w dniu dzisiejszym zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Sątoczna. W imieniu ks. Adama - proboszcza parafii Chrystusa Króla zapraszamy do uczestnictwa w Eucharystii, która rozpocznie się o godzinie 17:00, następnie do wspólnej modlitwy różańcowej i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Posługę muzyczną na dzisiejszym spotkaniu podejmie Regina Bociek OVC. Zapewniamy wszystkim wiernym uczestnictwo w niezapomnianej duchowej atmosferze spotkania. Następne nasze spotkania odbędą się zgodnie z podanym na stronie głównej programem.
Pole Pasterzy miejscem zakończenia naszej pielgrzymki i rekolekcji  :: 24-02-2011 r. ::

  W Betlejem, na Polu Pasterzy, podczas uroczystej Mszy św. odprawianej dla uczczenia Tajemnicy Narodzenia Jezusa hymnem "Gloria" dziękowaliśmy Bogu za dar tych niezapomnianych dni naszego pobytu w Ziemi Świętej i naszych wspólnotowych rekolekcji. Uświadamiając sobie, właśnie w tym miejscu, że Bóg narodził się, że Bóg żyje pośród nas, że Bóg nas zbawia, dostrzegliśmy kilka ważnych rzeczy. Pierwszą ważną rzeczą jest to, że Bóg w Ziemi Świętej ukazuje nam prawdę o swojej bliskości, swojej obecnej wszechmocy, miłości i miłosierdziu. Drugą ważną rzeczą jest to, że wszyscy możemy w tej prawdzie uczestniczyć, czyli w Bożej mocy, w Jego dobroci bez granic. Możemy doświadczać tego, co doświadczali apostołowie, pierwsi chrześcijanie i to bez konieczności fizycznej obecności w Galilei i Judei. Bowiem łaska ta dostępna jest tam, gdzie przebywamy, w naszych kaplicach i kościołach. Trzecią ważną rzeczą jest to, byśmy wciąż starali się otwierać na tę prawdę nasze serca, które coraz bardziej skłonne są do tego, gdy poznają Jezusa i wszystko, co dotyczy Jego życia i działalności mesjańskiej. Niech Bogu będą dzięki za to wszystko co dokonało się podczas naszych rekolekcji. Niech też każdy z nas dozna łask, z którymi Bóg i dzisiaj schodzi na ziemię, by narodzić się w każdym człowieku.
Ain Karem i Betlejem na szlaku naszej pielgrzymki  :: 23-02-2011 r. ::

  W dniu dzisiejszym przed południem odwiedziliśmy miejscowość św. Elżbiety, Zachariasza i św. Jana Chrzciciela. Uczestniczyliśmy w wydarzeniach znanych nam z kart Ewangelii nawiedzając dwa sanktuaria upamiętniające narodzenia Jana Chrzciciela i Nawiedzenie św. Elżbiety. Poznając bogatą historię tych miejsc czuliśmy się po raz kolejny zaproszeni do modlitwy, w której prosiliśmy o łaski dla nas wszystkich i całej Wspólnoty. Po południu nawiedziliśmy po raz drugi w tych dniach miejsce narodzenia Pana Jezusa w Betlejem. To kolejna okazja trwania na modlitwie potrzebnej nam wszystkim. Dziękujemy Bogu i Jego Matce za wszystko, co stało się naszym udziałem, jednocześnie zapewniając was wszystkich o naszym wstawiennictwie w powierzonych nam intencjach. W dniu jutrzejszym zapraszamy Wspólnotę na Pole Pasterzy w Betlejem, by wspólnie uwielbić Boga za dar przezywanych w Ziemi Świętej rekolekcji.
Góra Kuszenia i Betania  :: 22-02-2011 r. ::

  Kolejny dzień, który przeżywaliśmy na szlaku naszej pielgrzymki był czasem odpoczynku nad Morzem Martwym. Wyjeżdżając z hotelu w Jerycho udaliśmy się wpierw na Górę Kuszenia, gdzie w łączności z Jezusem trwaliśmy na modlitwie prosząc o umocnienie naszych słabych serc w realizacji wspólnego dzieła. Po południu natomiast, wracając z nad Morza Martwego udaliśmy się do Betanii, miejscowości Łazarza, Marii i Marty. Nawiedzając to miejsce wspólnie uczestniczyliśmy w Eucharystii upraszając łaski, które były udziałem wspomnianego rodzeństwa. Każdy z nas w łączności z wszystkimi duszami najmniejszymi zszedł też do grobu Łazarza, by tam doznać wewnętrznej przemiany i rozpocząć nowe życie, które tu stało się udziałem wskrzeszonego brata Marii i Marty. Tak kolejny dzień naszych wspólnotowych rekolekcji stał się podobnie jak w dniach poprzednich wielkim ubogaceniem naszych serc. W dniu jutrzejszym udamy się do Ain Karem, by odwiedzając miejsca związane z Nawiedzeniem św. Elżbiety upraszać dla nas wszystkich kolejne łaski. Zapraszamy więc wszystkich do domu Zachariasza i Elżbiety oraz miejsca narodzin Jana Chrzciciela.
Nowe Przymierze na górze Nebo  :: 21-02-2011 r. ::

  W dniu dzisiejszym nasza Wspólnota podjęła modlitwę na górze Nebo w Jordanii. Tam też podczas wspólnej Eucharystii rozważając wydarzenia, które opisuje Stary Testament, przeżywaliśmy spotkanie z Bogiem znaczące dla nas wszystkich. Zgromadzeni w tym miejscu jako Kościół pod przewodnictwem samego Jezusa przyjęliśmy dar Nowego Przymierza prosząc, by Bóg pomógł nam przyjąć i wiernie realizować Prawo Miłości, wpisując je w głębię naszego jestestwa. Modlitwę na górze Nebo poprzedził obrzęd odnowienia chrztu św. w tym samym miejscu, gdzie św. Jan Chrzciciel udzielił chrztu Jezusowi. Był to kolejny bardzo bogaty duchowo dzień naszej pielgrzymki i przeżywanych w Ziemi Świętej rekolekcji. Wszystkim wam, którzy jednoczycie się z nami i wspieracie swoją modlitwą wyrażamy wielką wdzięczność i zapewniamy o naszej modlitwie za was wszystkich. Jutro mamy dzień odpoczynku nad Morzem Martwym. Po południu będziemy modlić się w Betanii, w miejscowości Marty, Marii i Łazarza. I na ten czas wspólnego trwania na pielgrzymim szlaku w modlitwie wszystkich was zapraszamy.
Pozdrowienia z Ziemi Świętej  :: 20-02-2011 r. ::

  Wszystkich odwiedzających naszą stronę pozdrawiamy z pielgrzymki i rekolekcji jakie w tych dniach podejmuje nasza Wspólnota w Ziemi Świętej. Przybyliśmy tutaj, by modlić się za wszystkich wiernych kroczących drogą wieczernikową i ich rodziny. Przebywamy drogę naznaczoną obecnością samego Jezusa, by w miejscach Jego nauczania, tam gdzie dokonywał wielu znaków i cudów, a w końcu w miejscu Jego śmierci i zmartwychwstania, upraszać nam wszelkie łaski. Odwiedziliśmy już Galileę, obecnie przebywamy w Jerozolimie. Tutaj przygotowujemy się bezpośrednio do zawarcia z Bogiem Nowego Przymierza, co dokona się w dniu jutrzejszym na górze Nebo w Jordanii. Nie na Synaju, jak to planowaliśmy, ze względu na nasze bezpieczeństwo. Zapewniamy Wspólnotę, że wszędzie jesteście z nami i uczestniczycie w naszym pielgrzymowaniu i w rekolekcjach. Przesyłamy też Wam trochę pustynnego, gorącego słońca, które tutaj coraz śmielej czyni wokół wiosnę. Z błogosławieństwem z Ziemi Jezusa i Maryi ks. Tadeusz.
Podjęliśmy przygotowanie do pielgrzymki i rekolekcji  :: 13-02-2011 r. ::

  Podczas spotkania w Różanymstoku, które odbyło się w dniu wczorajszym, Wspólnota Dusz Najmniejszych przygotowywała się na czas rekolekcji i pielgrzymki do Ziemi Świętej. Radosne oczekiwanie oraz modlitwa do Ducha Świętego o Jego światło i dary tworzyło atmosferę Wieczernika, który przypadł w przeddzień rozpoczynającej się pielgrzymki. Świadomi ważności dni, które w całej Wspólnocie chcemy przeżyć jako wspólnotowe rekolekcje, upraszaliśmy wszystkie łaski potrzebne do kroczenia drogą naszego powołania i realizacji wspólnego dzieła. Modliliśmy się również o wypełnienie się wszystkiego, co dotyczy tegorocznych planów i zamierzeń, które Wspólnota pragnie podjąć. Jednocześnie w dniu Wieczernika, który przypadł bezpośrednio po obchodzonym w Kościele Dniu Chorego, prosiliśmy o zdrowie dla wszystkich, którzy potrzebują łaski uzdrowienia. Dziękujemy całej Wspólnocie i wszystkim wiernym, którzy tworzyli kolejny Wieczernik Różanostocki, a szczególnie osobom przygotowującym i posługującym w tym ważnym dla nas dniu.
Środowa Audiencja Generalna  :: 09-02-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry!
Dzisiaj chciałbym opowiedzieć wam o św. Piotrze Kanijsie (po łacinie Kanizjusz), bardzo ważnej postaci katolickiego XVI wieku. (...) Charakterystyką duchowości św. Kanizjusza jest głęboka osobista przyjaźń z Jezusem. Pisze na przykład 4 września 1549 roku w swoim dzienniczku zwracając się do Pana: "Ty w końcu tak jakbyś otworzył Najświętsze Serce, które wydawało mi się, że widzę przed sobą i kazałeś mi pić z tego źródła, zapraszając do zaczerpnięcia wód mojego zbawienia z Twoich źródeł, o mój Zbawicielu". Następnie pokazuje, jak Zbawiciel daje mu płaszcz z trzech części, którą nazywają się: pokój, miłość, wytrwałość. I za pomocą tego płaszcza złożonego z pokoju, miłości i wytrwałości, Kanizjusz dokonał swojego dzieła odnowy katolicyzmu. Ta jego przyjaźń z Jezusem - , która jest centrum jego osobowości - karmiona miłością do Pisma Świetego, miłością do Najświętszego Sakramentu, miłością do Ojców Kościoła; ta przyjaźń była jasno złączona ze świadomością bycia w Kościele kontynuatorem misji Apostołów. A to nam przypomina, że każdy prawdziwy ewangelizator jest zawsze narzędziem zjednoczonym - i dlatego płodnym - z Jezusem i z Kościołem (...)
Więcej>> www.radiomaryja.pl
Śp. Henryk Brzeziński - informacje dla Wspólnoty  :: 09-02-2011 r. ::

  Informujemy, że uroczystości pogrzebowe śp. Henryka Brzezińskiego - ojca Alicji Brzezińskiej-Krocz, odbędą się w Olsztynie w najbliższą sobotę 12 lutego br. Godz. 10:30 Wystawienie trumny ze szczątkami doczesnymi zmarłego w kaplicy przy ul. Mariańskiej (przy szpitalu miejskim). O 11:45 przewiezienie do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika. Eucharystia. Złożenie do grobu - na cmentarzu komunalnym przy ul. Poprzecznej.
Polecajmy śp. Henryka Brzezińskiego Miłosierdziu Bożemu:
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci.  
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen!

Alu, jesteśmy z Tobą! Wspólnota Dusz Najmniejszych i uczestnicy Wieczerników Modlitwy.
Kolejne spotkanie w Czerwińsku nad Wisłą  :: 05-02-2011 r. ::

  W dniu dzisiejszym odbyło się kolejne spotkanie Wspólnoty w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Tematykę Wieczernika, który tworzyli pielgrzymi z wielu miejscowości, ks. Marek - prowadzący modlitwę oparł na tajemnicy Ofiarowania Pańskiego. Podczas całego nabożeństwa wierni usposabiali serca do całkowitego ofiarowania siebie Bogu, co dokonało się podczas wspólnie celebrowanej Eucharystii, za przyczyną Niepokalanego Serca NMP. Dziękujemy Bogu i Maryi za łaskę tego spotkania. Księdzu Markowi wyrażamy wdzięczność za pasterską troskę, jaką coraz częściej podejmuje nad duszami maleńkimi - zwłaszcza w Tolkmicku. Bóg zapłać wszystkim wiernym za uczestnictwo w dzisiejszym spotkaniu, a zwłaszcza Służbie Liturgicznej i zespołowi muzycznemu "Echo Maryi". Informujemy jednocześnie, że najbliższe spotkanie Wspólnoty Dusz Najmniejszych odbędzie się już za tydzień, w sobotę 12 lutego w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku. Zapraszamy!
Bóg zaprasza nas na górę, aby przyjąć Jego wiarę  :: 05-02-2011 r. ::

  Katechezy na Rok "W komunii z Bogiem"
Dusza maleńka powinna zupełnie przemienić swój sposób myślenia. Powinna zupełnie inaczej patrzeć na wszystko dookoła. A przede wszystkim inaczej spojrzeć na siebie. Przyjąć raz na zawsze, iż wszystko co człowiecze jest bardzo nikłe, jakże często złudne. Powinna ostatecznie przyjąć swoją całkowitą słabość. Uznać brak mądrości. Uznać, iż nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego i zapobiec wszystkiemu. Dusza maleńka powinna, uznając swoje nic, całkowicie zwrócić się do Boga, by w Nim pokładać cała swoją ufność, całą swoją nadzieję. By raz na zawsze uwierzyć do końca, że to Bóg jest jej ostoją. Że to On jest Panem całego jej życia. I że to On jest Królem całego świata i tym światem kieruje. Prowadzi ludzkość. Bóg zatem pragnie zaprosić nas, dusze najmniejsze, do świata Ducha, byśmy zupełnie porzucili swoje oparcie w dotychczasowym życiu, dotychczasowym świecie, w dotychczasowych swoich zabezpieczeniach. Często Bóg zmuszony jest do tego, by pokazać duszom, szczególnie tym wybranym, powołanym do szczególnych zadań, jak złudne są ich oparcia. I zabiera tym duszom to, na czym się opierają. Bóg nie chce nam, swoim duszom najmniejszym, zabierać wszystkiego. Zresztą nie wszyscy z nas potrafiliby taką próbę przejść. Dlatego duszom maleńkim pragnie przekazywać swoje Słowo. Poprzez Słowo przekonywać je o tym, co jest dobrem dla nich. Teraz Bóg pragnie, aby dusze najmniejsze, porzucając to co ludzkie, to co jest ludzkim oparciem, to co jest ludzkim zabezpieczeniem, to co po ludzku daje swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa, pokój, zaczęły z większą ufnością słuchać Jego Słowa. Więcej: w materiałach formacyjnych>>
Środowa Audiencja Generalna   :: 02-02-2011 r. ::

  Kochani Bracia i Siostry,
(...) Dziś chciałbym rozpocząć krótki cykl spotkań, aby uzupełnić prezentację Doktorów Kościoła. Rozpoczniemy od Świętej, która reprezentuje jeden ze szczytów duchowości chrześcijańskiej wszystkich czasów: jest nią święta Teresa od Jezusa. (...) Święta podkreśla (...) jak istotną jest modlitwa; modlić się "oznacza odnosić się z przyjaźnią, ponieważ odnosimy się przez ty do Tego, o którym wiemy, że nas kocha." Ta myśl św. Teresy współbrzmi z definicją, którą św. Tomasz z Akwinu daje teologicznej miłości, jako rodzaj przyjaźni człowieka z Bogiem, który jako pierwszy ofiarował swoją przyjaźń człowiekowi. Modlitwa jest życiem, które rozwija się stopniowo, równocześnie ze wzrostem życia chrześcijańskiego: zaczyna się z głośną modlitwą, przechodzi przez uwewnętrznienie, które dokonuje się przez medytację i skupienie, aż do osiągnięcia miłosnego zjednoczenia z Chrystusem i z Trójcą Najświętszą. Nie chodzi oczywiście o rozwój, w którym wstępowanie na coraz wyższe stopnie miałoby oznaczać porzucenie poprzednich form modlitwy, lecz jest raczej stopniowym pogłębianiem się relacji z Bogiem, która obejmuje całe życie. Podejście Teresy, bardziej niż modlitewną pedagogią, można nazwać raczej rzeczywistą mistagogią: czytelnika swoich dzieł uczy ona modlić się, modląc się z nim osobiście; rzeczywiście, często przerywa ona wypowiedź lub przedstawianie jakiegoś problemu, aby przejść do modlitwy (...) Więcej na stronie: www.radiomaryja.pl
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 02-02-2011 r. ::

  Orędzie z 2 lutego 2011 dla Mirjany
„Drogie dzieci, zbieracie się wokół mnie, szukacie waszej drogi, szukacie, szukacie prawdy, ale zapominacie o rzeczy najważniejszej: zapominacie modlić się właściwie. Wasze wargi wymawiają niezliczone słowa ale wasz duch niczego nie doświadcza. Błąkając się w ciemnościach, wyobrażacie sobie również Boga samego według waszego sposobu myślenia a nie takiego jakim jest prawdziwie w swojej miłości. Drogie dzieci, prawdziwa modlitwa pochodzi z głębi waszego serca, z waszego cierpienia, z waszej radości, z waszej prośby o przebaczenie grzechów. To jest droga do poznania prawdziwego Boga, a tym samym również do poznania samych siebie, ponieważ zostaliście stworzeni na Jego obraz. Modlitwa doprowadzi was do wypełnienia mego pragnienia, mojej misji tutaj pośród was, jedności w Bożej rodzinie. Dziękuję wam”.

Za: www.medjugorje.republika.pl
Dziękujemy za dar kolejnego spotkania w Sątocznie  :: 29-01-2011 r. ::

  Podczas naszego comiesięcznego spotkania w Sątocznie kontynuowaliśmy modlitwę w oparciu o tajemnicę Objawienia Boga. W sercach uczestników wzbudzało się pragnienie przyjęcie Boga objawiającego się nam. Bóg bowiem objawia się człowiekowi, by każdy z nas mógł Boga poznać, kochać, wierzyć i Mu ufać. By każdy z nas mógł żyć życiem w obfitości, żyć prawdziwie, żyć pełnie. A tym samym, by Bóg mógł żyć w nas. Powinniśmy zatem zdać sobie sprawę z tego kim Bóg jest i jaki jest. Powinniśmy poznawać Jego prawdziwe Oblicze. Z wiarą więc otwierały się nasze serca na obecność Boga w Eucharystii, przyjmowaliśmy i adorowaliśmy Ciało Chrystusa - spotkaliśmy się z samym Bogiem, doznając wszechogarniającego pokoju, który napełnił nasze dusze. Dziękujemy Bogu za Jego Objawienie się w Jezusie Chrystusie, dziękujemy Bogurodzicy Dziewicy za dar zrodzenia Syna Bożego. Dziękujemy całemu Kościołowi za włączenie nas w tajemnicę żyjącego w nim Boga. Dziękujemy naszym pasterzom-kapłanom i wszystkim siostrzanym i bratnim duszom za dar wspólnego przezywania naszej wiary.
Środowa Audiencja Generalna  :: 26-01-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry!
Dzisiaj chciałbym opowiedzieć o Joannie d' Arc, młodej świętej końca Średniowiecza, zmarłej w wieku 19 lat w 1431 roku. (...) Na podstawie jej własnych słów wiemy, iż życie religijne Joanny dojrzewa w niej jako doświadczenie mistyczne, począwszy od trzynastego roku jej życia (PCon, I, s. 47 - 48). Poprzez "głos" św. Michała Archanioła, Joanna czuje się powołana przez Pana do zintensyfikowania swojego życia chrześcijańskiego oraz do osobistego zaangażowania się w działalność na rzecz wyzwolenia swojego narodu. Jej natychmiastowa odpowiedź, jej "tak" wyraziło się poprzez ślub dziewictwa, wraz z nowym zaangażowaniem się w życie sakramentalne i modlitewne. Wyrażało się ono w codziennym uczestnictwie we Mszy Św., częstej spowiedzi i Komunii św., długich chwilach cichej modlitwy przed krzyżem lub wizerunkiem Maryi. Współczucie i zaangażowanie tej młodej francuskiej wiejskiej dziewczyny w obliczu cierpienia stały się jeszcze bardziej intensywne dzięki jej mistycznej więzi z Bogiem. Jednym z najbardziej oryginalnych aspektów świętości tej młodej dziewczyny jest właśnie ten związek między mistycznym doświadczeniem a polityczną misją. Po latach życia ukrytego i wewnętrznego dojrzewania, następuje krótki, bo zaledwie dwuletni, ale bardzo intensywny okres jej publicznej działalności: jeden rok wypełniony działalnością i jeden rok pełen cierpień (...)

Za: www.radiomaryja.pl
Dni skupienia dla prowadzących Wspólnotę  :: 26-01-2011 r. ::

  W tym tygodniu nieliczna grupa osób prowadzących naszą Wspólnotę przezywa swoje dni skupienia - dni modlitwy i formacji. W atmosferze wyciszenia w otoczeniu gór. górskich potoków i lasu trwa czas ubogacania ludzkich serc Bożą łaską. W odosobnieniu, jednak w łączności duchowej z całą Wspólnotą Dusz Najmniejszych Bóg przygotowuje swoich uczniów do pracy apostolskiej, owoce której doświadczać będziemy na kolejnych naszych spotkaniach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy ofiarują w tych dniach swoją modlitwę i drobne ofiarki na rzecz wspomnianych osób. Szczególnie dziękujemy osobom, które podjęły gościną naszą nieliczną grupę dusz maleńkich i zatroszczyły się o to, by nic im nie zabrakło podczas przebywania z dala od świata. Niech Bóg wszystkim błogosławi!
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-01-2011 r. ::

  Orędzie, 25. stycznia 2011

„Drogie dzieci! Również dziś jestem z wami i patrzę na was i błogosławię i nie tracę nadziei, że ten świat przemieni się na lepsze i ze pokój będzie panował w ludzkich sercach. Radość zapanuje nad światem, bo otwarliście się na moje wezwanie i miłość Bożą. Duch Święty przemienia wielu ludzi, którzy powiedzieli „tak”. Dlatego pragnę wam powiedzieć: dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl
Kolejne spotkanie w Gietrzwałdzie  :: 19-01-2011 r. ::

  Podczas styczniowego spotkania w Gietrzwałdzie nasza Wspólnota podjęła modlitwę w intencji rozpoczętego w polskim Kościele programu duszpasterskiego realizowanego pod hasłem: "W komunii z Bogiem". Modliliśmy się o to, by rok 2011 był, nie tylko dla dusz najmniejszych, lecz dla wszystkich ludzi wierzących czasem gorliwego dążenia ku coraz ścieślejszemu zjednoczeniu z Bogiem. Prosiliśmy również o otwarcie naszych serc na Słowo Boże, o umiłowanie Jezusa Eucharystycznego i o łaskę modlitwy sercem. Dziękujemy wszystkim kapłanom i wiernym zgromadzonym w Wieczerniku gietrzwałdzkim za dar wspólnego spotkania i trwanie we wspólnocie modlitwy. Zapraszamy także wszystkich wiernych na kolejne nasze spotkania, które jeszcze w tym miesiącu odbędą się w Zawadzie (25 stycznia - wtorek), w Tolkmicku (27 stycznia - czwartek), w Sątocznie (28 stycznia - piętek), w Głoskowie (29 stycznia - sobota). Do zobaczenia na drodze wieczernikowej!
Środowa Audiencja Generalna  :: 12-01-2011 r. ::

  Drodzy Bracia i Siostry,
Dzisiaj chciałbym wam opowiedzieć (...) o Katarzynie z Genui, (...) urodziła się w Genui, w 1447 (...) Nawrócenie rozpoczęło się 20 marca 1473, dzięki pewnemu wyjątkowemu doświadczeniu. Udając się do kościoła (...) aby się wyspowiadać, uklęknąwszy przed kapłanem, "otrzymała - jak sama pisze - ranę serca, ogromną miłość Boga", a także bardzo jasne widzenie swojej nędzy i swoich braków i równocześnie dobroci Bożej, tak mocne, że niemal zemdlała. To doświadczenie rodziło decyzję, która ukierunkowała całe jej życie: "Koniec ze światem, koniec z grzechami" ( cfr Życie ..., 3rv). Katarzyna uciekła przerywając spowiedź. Wróciwszy w domu, weszła do najbardziej ukrytego pokoju i długo płakała. Wtenczas została pouczona wewnętrznie o modlitwie i miała świadomość ogromnej miłości Boga do niej - grzesznicy, doświadczenie duchowe, którego nie potrafiła wyrazić słowami (cfr Życie .., 4r). W tej sytuacji ukazał się jej Jezus cierpiący, niosący krzyż, taki jak często jest przedstawiany w ikonografii Świętej. Kilka dni później, wróciła do kapłana, aby dokończyć wreszcie tę dobrą Spowiedź. Rozpoczęła teraz "życie oczyszczenia", które, przez długi czas, niosło ze sobą wiele bólu z powodu popełnionych grzechów, a także motywowało ją do podejmowania pokuty i ofiary, aby wyrazić Bogu swoją miłość. Na tej drodze, Katarzyna zbliżyła się coraz bardziej do Pana, aż do wejścia na drogę, którą nazywamy "drogą zjednoczenia", relacją głębokiej jedności z Nim. W Życiu jest napisane, że jej duszę prowadziła i pouczała wewnętrznie wyłącznie słodka miłość Boga, która dawała jej wszystko to, czego potrzebowała. Katarzyna tak całkowicie złożyła siebie w ręce Pana, że przez około dwadzieścia pięć lat - jak pisze - żyła "bez pośrednictwa żadnego człowieka, pouczana i prowadzona tylko przez Boga", (Życie, 117r-118r), karmiona przede wszystkim nieustanną modlitwą i codzienną Komunią Świętą, co nie było zwyczajne w jej czasach. Dopiero wiele lat później Pan dał jej kapłana, który zatroszczył się o jej duszę (...)
Więcej>> www.radiomaryja.pl
Konferencje na Rok „W komunii z Bogiem”  :: 11-01-2011 r. ::

  Na naszej stronie "W komunii z Bogiem" znajdziemy nowe konferencje ukazujące sposoby realizacji przez dusze najmniejsze aktualnego dla Kościoła w Polsce programu duszpasterskiego. Przypomnijmy, że hasło „W komunii z Bogiem” jest tematem pierwszego roku programu duszpasterskiego na lata 2010-2013 a zatytułowanego „Kościół domem i szkołą komunii”. Abp Gądecki ocenił, że istotnym obecnie zadaniem Kościoła w Polsce jest rozbudzenie mistyki, a więc odbudowanie wrażliwości na więź z Bogiem. Podkreślał, że owa więź istnieje, bo Bóg nie opuszcza człowieka, a Kościół ma mu pomóc „przemyć oczy”, żeby to zobaczyć. (Za: http://ekai.pl). W proponowanych dla dusz najmniejszych konferencjach znajdziemy praktyczne wskazania szukania i odnajdywania na płaszczyźnie wiary większej zażyłości z Żywym Bogiem. Życzymy owocnej lektury. Zapraszamy też na nasze spotkania: wieczerniki, dni skupienia, rekolekcje i pielgrzymki.
Doświadczaliśmy wielkiej przychylności Boga  :: 09-01-2011 r. ::

  Modląc się o błogosławieństwo na naszą drogę, naszą posługę, nasze oddanie, poświęcenie, wytrwałość, nasze posłuszeństwo, na ciągłe próby pełnienia woli Boga, trwaliśmy w minioną sobotę na jubileuszowym spotkaniu w Różanymstoku. Przyjmując Boży dar dziecięctwa duchowego - będąc dziećmi, które mimo braku sił i umiejętności, często nieporadnie, jednak z prostotą i szczerością idą za wskazaniami Bożymi, prosiliśmy o wiele łask i czuliśmy, że jesteśmy otoczeni tymi łaskami. Czas wspólnej modlitwy dał nam doświadczyć ogromnej przychylności Boga Ojca i pomnożył wiarę w to, że w Jego wnętrzu jest dla nas potęga Miłości i Miłosierdzia. Korzystaliśmy z tego, starając się ujmować Boga za Serce z coraz większą ufnością podchodząc do wszystkiego. Ufając Bogu z dziecięcą, prostą, naiwną, szczerą, bezgraniczną ufnością, będąc wręcz zuchwałymi w tej ufności, przedstawialiśmy w modlitwie wszystko, szczerze i z dziecięcą prostotą poddając się jednocześnie woli Boga. Nie zapominając też o dziękczynieniu wyrażamy w dalszym ciągu naszą wdzięczność Trójjedynemu Bogu, Maryi naszej Wspomożycielce i tym wszystkim, którzy przyczynili się do powstania i kontynuowania spotkań w ramach Wieczerników Różanostockich.
Czwarta rocznica Wieczerników Różanostockich  :: 07-01-2011 r. ::

  W dniu jutrzejszym zgromadzimy się w sanktuarium maryjnym w Różanymstoku, by wspólnie wyrazić wdzięczność Bogu i NMP Wspomożycielce Różanostockiej za cztery lata naszych spotkań w Wieczerniku Różanostockim. Zapraszamy wszystkich wiernych do włączenia się w nasze wspólne "Magnificat", które wraz z Matką Bożą pragniemy wyśpiewać w tym dniu. Będziemy też upraszać dalsze błogosławieństwo dla wszystkich uczestników tych spotkań, ufając, że nasza modlitwa zaowocuje potrzebnymi nam łaskami. Początek Wieczernika o godz. 10:30, w programie: modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia w intencji pielgrzymów, modlitwa dla uczczenia Krzyża św., błogosławieństwo chorych. Więcej na stronie: www.rozanystok.pl
Środowa Audiencja Generalna  :: 05-01-2011 r. ::

  Drodzy bracia i siostry!
(...) Należy oczyścić ten czas Bożego Narodzenia z naleciałości zbyt moralizujących i uczuciowych. Celebracja Bożego Narodzenia nie proponuje nam tylko wzorce do naśladowania, takie jak pokora i ubóstwo Pana, Jego dobroć i miłość do ludzi; lecz nade wszystko jest zaproszeniem, aby dać się przemienić całkowicie przez Tego, który zamieszkał w naszym ciele. Św. Leon Wielki obwieszcza: "Syn Boży ... zjednoczył się z nami, i nas zjednoczył ze sobą w taki sposób, że uniżenie się Boga aż do kondycji ludzkiej stało się wywyższeniem człowieka aż do wyżyn Boga". Objawienie Boga ma za cel, by uczynić nas uczestnikami życia Bożego, by w nas zrealizowała się tajemnica Jego Wcielenia. Ta tajemnica jest wypełnieniem powołania człowieka. Jeszcze raz św. Leon wielki tłumaczy konkretną i zawsze aktualną doniosłość tajemnicy Bożego Narodzenia dla życia chrześcijańskiego: "słowa Ewangelii i Proroków... zapalają naszego ducha i uczą nas zrozumienia Narodzenia Pana, tej tajemnicy Słowa, które staje się Ciałem, nie tyle jako pamiątki wydarzenia z przeszłości, ale jako faktu, który dokonuje się na naszych oczach ... to tak jakby jeszcze wciąż w dzisiejszej uroczystości było nam głoszone: "Dziś zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś, w mieście Dawida, narodził się dla was Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan". I dodaje: "Chrześcijaninie! Poznaj swoją godność! Stałeś się uczestnikiem Boskiej natury, porzuć więc niegodne obyczaje przeszłego życia i już do nich nie wracaj". Drodzy przyjaciele, przeżywajmy ten czas Bożego Narodzenia intensywnie: po tym, jak adorowaliśmy Syna Bożego, który stal się człowiekiem i był złożony w żłobie, jesteśmy wezwani do przejścia do ołtarza Ofiary, gdzie Chrystus, Żywy Chleb, który zstąpił z Nieba, ofiaruje się nam jako prawdziwy pokarm na życie wieczne. I to, co widzieliśmy naszymi oczami, przy stole Słowa i Chleba Życia, to, co kontemplowaliśmy, to, czego dotykały nasze ręce: Słowo, które stało się Ciałem, głośmy z radością światu i dawajmy o Nim świadectwo z hojnością całym naszym życiem. (...)
Więcej>> www.radiomaryja.pl/
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 02-01-2011 r. ::

  Orędzie Matki Bożej z 2 stycznia 2011 r. przekazane przez Mirjanę

“Drogie dzieci, dzisiaj zapraszam was do wspólnoty w Chrystusie, moim Synu. Moje Matczyne Serce modli się abyście zrozumieli, że jesteście rodziną Boga. Poprzez duchową wolność woli, którą dał wam Ojciec Niebieski, jesteście wezwani do poznania sami prawdy, dobra lub zła. Niech modlitwa i post otworzą wasze serca i pomogą wam w odkryciu Ojca Niebieskiego poprzez mojego Syna. Wraz z odkryciem Ojca, wasze życie będzie ukierunkowane na pełnienie woli Boga i na tworzenie Bożej rodziny, tak jak tego pragnie mój Syn. Nie opuszczę was na tej drodze. Dziękuję wam.”

Za: www.medziugorje.blogspot.com
Dziękujemy za spotkanie sylwestrowe  :: 01-01-2011 r. ::

  W noc sylwestrową po raz kolejny odbyło się spotkanie naszej Wspólnoty, podczas którego wszyscy uczestnicy modlili się o błogosławieństwo Boże na Nowy Rok. Miejscem spotkania, podobnie jak w poprzednich latach, było sanktuarium maryjne w Czerwińsku nad Wisłą. Modlitwę rozpoczęliśmy o godz 21:00 uroczystym Apelem Jasnogórski. Podejmując modlitwę różańcową powierzaliśmy Matce Bożej nas samych, nasze rodziny, Wspólnotę i Dzieło. Przed Najświętszym Sakramentem, podczas Adoracji uwielbialiśmy Bożą Miłość, prosząc o jeszcze ściślejsze zjednoczenie naszych serc w tej Miłości. Uczestnicząc w uroczystej Eucharystii składaliśmy na Ołtarzu wszystkie nasze intencje, przyjmując najcenniejszy Dar dla naszych serc - uosobioną w Jezusie Miłość. Radość tej niezapomnianej nocy przedłużała się podczas zorganizowanej agapy, ubogaconej wspólnym dzieleniem się opłatkiem, wspólnym śpiewem i tańcami. A wszystko to odbywało się przy zastawionych stołach. Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym mógł odbyć się ten Wieczernik.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!