banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257269 naszym gościem.       Osób on-line: 19

Archiwum


 
Homilia Jego Ekscelencji Ks. Biskupa Jana Zająca do ucz. Wieczernika  :: 21-06-2009 r. ::

  (..) I to ma się również dokonać dzisiaj, w tym Wieczerniku i w tych Wieczernikach, które wy, Bracia i Siostry tworzycie. Włączycie się na nowo w ten wielki łańcuch modlitwy zawierzania świata Bożemu Miłosierdziu; każdego człowieka.. Tego nas nauczył Sługa Boży Jan Paweł II. I dzisiaj On będzie na pewno za nami orędował. Ale też i będzie chciał nas pouczyć. Pouczyć, jaką drogą iść w życiu modlitwy, aby modlitwa była owocna. Ktoś zapytał się księdza kardynała Stanisława, świadka życia i pracy Jana Pawła II - jak by określił świętość Sługi Bożego. I padła odpowiedź: "To był człowiek, który klękał przed Bogiem, aby potem klękać przed człowiekiem." Z modlitwy idzie się do drugiego człowieka i niesie mu się miłość. I tę modlitewną, ale i tę, która ma wymiar chleba codziennego; ma wymiar radości, ma wymiar nadziei, z którą się idzie do tych, którzy żyją w rozmaitych potrzebach (..)
Złączeni z Jezusem Eucharystycznym, wpatrując się w oblicze Jezusa Miłosiernego, w którym odkrywamy oblicze Ojca, który nas odwiecznie umiłował zawierzamy świat Bożemu Miłosierdziu. Zawierzamy wszystkich, którzy tego miłosierdzia tak bardzo potrzebują. Ogarniamy modlitwą zwłaszcza tych, którzy żyją z dala od Boga, aby jak najrychlej powrócili do Ojca przebaczającego. Ten akt zawierzenia niech będzie dla nas również wyzwaniem, abyśmy jeszcze ofiarniej okazywali miłosierdzie przez modlitwę słowo i czyn. Ta modlitwa została powierzona nam przez Sługę Bożego, Jana Pawła II, a została utrwalona w spiżu, niech będzie utrwalona w naszych sercach i pomoże nam przeżywać nasze życie w ogniu miłosierdzia Bożego (..)

Pełny tekst homilii na stronie "Rok Miłosierdzia" >>

 
Dziękujemy za bogactwo Roku Miłosierdzia  :: 11-06-2009 r. ::

  Mija pół roku poświęconego w naszej Wspólnocie największemu przymiotowi Boga jakim jest Jego miłosierdzie. W Roku Miłosierdzia kroczymy drogą wyznaczoną przez św. s. Faustynę i bł. ks. Michała Sopoćko. I tak odwiedziliśmy Płock, Łagiewniki i Wilno, by uwieńczyć nasz trud Drogi Wieczernikowej na Wieczerniku Ogólnopolskim w Sercu Bożego Miłosierdzia. Otrzymujemy ogrom łask, które pozwalają nam bardziej poznać Boga bogatego w miłosierdzie, Jego największy przymiot i zarazem kosztować (doświadczać) miłosierdzia na wspólnej drodze powołania. Ta przychylność Nieba nie tylko nas ubogaca, lecz i zobowiązuje, stąd rozpoczynamy nasze przygotowania do rekolekcji letnich i kolejnych etapów realizacji naszego Dzieła. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych spotkań do łączenia się we wszystkich następnych wydarzeniach: dniach skupienia, Wieczernikach Modlitwy, rekolekcjach, i pielgrzymkach. Najbliższe spotkanie dla uczestników tej drogi już w piątek 12 czerwca - na dniach skupienia, 13 czerwca - na Wieczerniku Różanostockim, a za tydzień podobne spotkania w Gietrzwałdzie. A zatem do zobaczenia na Wieczernikowej Drodze!

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć >>
 
Dziękujemy za Wieczernik w Sercu Bożego Miłosierdzia  :: 08-06-2009 r. ::

  Bogu Miłosiernemu i Jego Matce, Niebu całemu i ludziom dobrej woli dziękujemy za dar wspólnego spotkania w Wieczerniku Modlitwy i Wspólnocie Dusz Najmniejszych, które odbyło się w minioną sobotę, 6 czerwca br. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Sercami pełnymi wdzięczności dziękujemy Jego Ekscelencji Ks. Biskupowi Janowi Zając za przewodniczenie naszej wspólnej Uroczystości i zawierzenie Dzieła Wieczerników Czerwińskich Bogu Miłosiernemu. Wielką wdzięczność wyrażamy wszystkim Kapłanom i Siostrom posługującym w Łagiewnickim Sanktuarium oraz podejmującym tam posługę osobom świeckim. Bardzo dziękujemy zespołowi wokalno-muzycznemu "Echo Maryi" z Łomianek i panu Ryszardowi Morka za ubogacenie Wieczernika Modlitwy od strony muzycznej. Wszystkim organizatorom naszego ogólnopolskiego spotkania, w tym organizatorom grup pielgrzymkowych i osobom włączającym się w różne posługi dziękujemy za podjęty trud i wielkie zaangażowanie się na rzecz rozwoju wspólnego Dzieła. Za każdy przejaw życzliwości ze strony osób biorących udział w tym niezwykłym wydarzeniu i otwarte serca wszystkich składamy serdeczne Bóg zapłać!

Aby zobaczyć Akt Zawierzenia w powiększeniu kliknij tutaj>>
 
Sprawy organizacyjne Wieczernika Ogólnopolskiego  :: 03-06-2009 r. ::

  Już w najbliższą sobotę 6 czerwca spotkamy się w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach na kolejnym Wieczerniku Ogólnopolskim. Będzie to czas szczególny dla nas wszystkich i poszczególnych Wspólnot Wieczernikowych i całego Dzieła Najmniejszych, gdyż w tym dniu zostaniemy zawierzeni Bogu Miłosiernemu, a aktu tego dokona Pasterz Kościoła Krakowskiego ks. Bp Jan Zając - kustosz sanktuarium. Nasz pobyt w Łagiewnikach koncentruje się na nabożeństwie ku czci Miłosierdzia Bożego, które rozpocznie się o godz. 11:00 przywitaniem uczestników Wieczernika oraz wprowadzeniem w nabożeństwo. Następnie podejmiemy modlitwę różańcową, którą przygotujemy się do uroczystej Eucharystii. Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże skieruje do zebranych ks. Biskup Jan Zając. Prosimy wszystkich kapłanów przyjeżdżających na to spotkanie o zabranie ze sobą alb i włączenie się do wspólnej koncelebry. Po przerwie obiadowej w drugiej części Wieczernika weźmiemy udział w nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 15:00. Będzie to ostatni punkt naszego programu modlitewnego, po którym będziemy wracać do miejsc zamieszkania. Uwaga! Nie przewiduje się dodatkowych spotkań poza wymienionym programem modlitewnym. Osoby przyjeżdżające wcześniej do Łagiewnik (w piątek) proszeni są o włączanie się do nabożeństw odprawianych zgodnie z programem sanktuaryjnym. Więcej informacji można uzyskać u osób odpowiedzialnych za organizowanie grup. Do zobaczenia w Sercu Bożego Miłosierdzia! Zapraszamy!
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z 2 czerwca 2009 r. dla Mirjany  :: 02-06-2009 r. ::

  „Drogie dzieci, moja miłość szuka waszej całkowitej i bezwarunkowej miłości, która nie pozostawi was takimi samymi, ale zmieni was i nauczy was zaufania do mojego Syna. Moje dzieci, uratuję was moją miłością i uczynię was prawdziwymi świadkami dobroci mojego Syna. Dlatego moje dzieci, nie bójcie się świadczyć o miłości w Imię mego Syna. Dziękuję wam."

Podczas gdy Matka Boża odchodziła Mirjana widziała krzyż i w centrum krzyża serce otoczone koroną cierniową. Matka Boża nie była smutna.

Za: www.medjugorje.republika.pl/
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju, 25 maja 2009 r.  :: 25-05-2009 r. ::

  
"Drogie dzieci! W tym czasie wszystkich was wzywam, abyście się modlili o zesłanie Ducha Świętego na każde ochrzczone stworzenie, tak aby Duch Święty wszystkich odnowił i poprowadził na drogę świadczenia o waszej wierze, was i wszystkich, którzy są daleko od Boga i Jego miłości. Jestem z wami i oręduję za wami przed Wszechmogącym. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."
Za: www.medjugorje.hr
 
Ostatni etap przygotowania do Wieczernika Ogólnopolskiego  :: 18-05-2009 r. ::

  Już w najbliższy piątek 22 maja rozpoczniemy 9 - dniową Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich uczestników wieczernikowej drogi do podjęcia tej wspólnej modlitwy w intencji Dzieła i zbliżającego się spotkania w Sercu Bożego Miłosierdzia, czyli Wieczernika Ogólnopolskiego w Krakowie-Łagiewnikach. Przypominamy, że spotkanie odbędzie się dnia 6 czerwca br. w godzinach od 11:00 do 16:00. Będziemy tam jednoczyć się z całym Kościołem, który dziękować będzie Bogu za życie i posługę Sługi Bożego, Jana Pawła II oraz wołać, aby nastąpiło kolejne, nowe wylanie łask Ducha Świętego. Będziemy Boga prosili, aby zatriumfowała miłość miłosierna w naszej Ojczyźnie i świecie oraz aby zatriumfowały liczne Wieczerniki Modlitwy, w których licznie zebrani wierni upraszać będą ten triumf. Zachęcamy do licznego włączenia się w ten Wieczernik. Prosimy też organizatorów grup pielgrzymkowych i indywidualnych uczestników spotkania poruszających się prywatnymi pojazdami o orientacyjne podanie ilości autokarów i samochodów, dla których organizatorzy pragną zapewnić miejsca parkingowe. Powyższe informacje prosimy przesyłać z naszej podstrony: Napisz do nas, lub udzielając informacji telefonicznie na następujące numery: (089)523 79 96; (023)662 29 48. Przekażmy tę informację także innym zainteresowanym osobom.
 
Zapraszamy na Wieczernik do Gietrzwałdu w zmienionej godzinie  :: 14-05-2009 r. ::

  Od maja do września zmienia się czas spotkań organizowanych w ramach Wieczerników Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Już w najbliższą sobotę zapraszamy stałych uczestników jak również wszystkich przybywających do tego pięknego sanktuarium pielgrzymów do wspólnej modlitwy od godziny 17:30. Program Wieczernika: 17:30 Modlitwa Różańcowa, 18:00 Msza św., 19:00 Nabożeństwo Majowe, Adoracja Najświętszego Sakramentu, 21:00 Apel Jasnogórski. Przekażmy tę wiadomość o zmianie czasu innym osobom zainteresowanym naszymi spotkaniami. Do zobaczenia w Gietrzwałdzie.
 
Czytajmy Ewangelię św. Marka  :: 14-05-2009 r. ::

  Na naszej stronie internetowej rozpoczęliśmy wspólne rozważanie Ewangelii św. Marka. To druga księga Pisma św. czytana przez Wspólnotę po Ewangelii św. Mateusza. Zapraszamy do jednoczenia się z nami i wspólnego studium Słowa Bożego w połączeniu z rozważaniami dla dusz najmniejszych. Bardzo prosta i przystępna treść rozważań z pewnością przybliży każdego do opisywanych wydarzeń biblijnych i pozwoli zakosztować uczestnictwa w tym wszystkim co zawierają prawdy ewangeliczne. Zachęcamy też do dzielenia się zawartym tu bogactwem z osobami nam bliskimi, przez co przyczynić się każdy z nas może do otwarcia ludzkich serc na wciąż aktualne i żywe Słowo Boże. Więcej>>
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z dnia 2 maja br.  :: 08-05-2009 r. ::

  Pielgrzymi zaczęli przychodzić jeszcze przed 5 rano pod Niebieski Krzyż w Medjugorje w oczekiwaniu na Objawienie w dniu 2 maja. Nieustannie odmawiano Różaniec. Zgromadziło się wiele tysięcy ludzi otaczając całą przestrzeń u podstawy Wzgórza Objawień. Matka Boża przyszła o godz. 8:52 rano i pozostała około 3 minut. Mirjana powiedziała, „Nasza Pani była bardzo smutna. Przekazała jedynie orędzie i pobłogosławiła nas.” Oto treść orędzia:
„Drogie dzieci! Już od dłuższego czasu daję wam moje macierzyńskie Serce i podaję wam mojego Syna. Wy mnie odrzucacie. Pozwalacie, aby grzech coraz bardziej was otaczał. Pozwalacie, aby was zdobywał i odbierał wam zdolność rozeznania. Biedne moje dzieci, popatrzcie wokół siebie i obserwujcie znaki czasu. Czy myślicie, że możecie żyć bez Bożego błogosławieństwa?  Nie pozwólcie, aby ciemność was ogarnęła. Z głębi serca pragnijcie mego Syna. Jego Imię rozprasza najgęstszą ciemność. Ja będę z wami, wy tylko wzywajcie mnie: „Oto jesteśmy, Matko prowadź nas!”. Dziękuję wam”.
Za: www.medjugorje.republika.pl/
Zobacz też: nagranie video.
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z 25 kwietnia br.  :: 25-04-2009 r. ::

  
„Drogie dzieci! Dziś wzywam was wszystkich, byście modlili się o pokój i dawali świadectwo pokoju w waszych rodzinach, tak by pokój stał się skarbem na tej niespokojnej ziemi. Jestem waszą Królową Pokoju i waszą Matką. Pragnę was poprowadzić drogą pokoju, która pochodzi jedynie od Boga. Dlatego módlcie się, módlcie się, módlcie się. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Za: www.medjugorje.hr
 
Wieczernik Ogólnopolski W Krakowie-Łagiewnikach  :: 21-04-2009 r. ::

  Organizatorzy Wieczerników Modlitwy w Czerwińsku n/Wisłą, Gietrzwałdzie, Różanymstoku, Ostrowie Wielkopolskim, Zawadzie k/Z-Góry, Tolkmicku k/Elbląga, Sątocznie k/Kętrzyna, Głoskowie k/Warszawy.. zapraszają wszystkich uczestników spotkań modlitewnych, a także uczestników pielgrzymek i rekolekcji przeprowadzonych w ramach wspólnej „drogi wieczernikowej” na Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymkę a jednocześnie na Trzeci Wieczernik Ogólnopolski do Serca Miłosierdzia Bożego, czyli do Sanktuarium w Krakowie Łagiewnikach. O wyborze sanktuarium łagiewnickiego na ogólnopolskie spotkanie zadecydował program formacyjny realizowany w obecnym roku 2009 przez wymienione wyżej wspólnoty, który nawiązuje do Tajemnicy Miłości Miłosiernej i wspólnej intencji modlitewnej – uproszenia rychłego triumfu Miłości Miłosiernej w Polsce i na całym świecie. Wieczernik Ogólnopolski a zarazem pierwsza Pielgrzymka Ogólnopolska odbędzie się w pierwszą sobotę, 6 czerwca br., w godzinach od 11:00 do 16:00. Program naszego spotkania w Krakowie – Łagiewnikach: godz. 11:00 - powitanie uczestników, prelekcja na temat Orędzia Miłosierdzia Bożego, przygotowanie do Eucharystii, godz. 12:00 - Eucharystia, Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 
Przygotujmy się na pielgrzymkę  :: 13-04-2009 r. ::

  Już w najbliższy czwartek wielu z nas, tworzących Wspólnotę Wieczerników Modlitwy wyruszy na pielgrzymi szlak wiodący do Serca Miłosierdzia Bożego – do sanktuarium w Łagiewnikach. Odczytując wolę Bożą pragniemy, aby ta pielgrzymka cała poświęcona była Bożemu Miłosierdziu. Chcemy prosić Boga, by pouczał nas o tym niezgłębionym przez ludzki umysł przymiocie Boga. Pielgrzymkę naszą powierzamy Bogu i Jego Matce, prosimy również o wstawiennictwo św. s. Faustynę Kowalską, bł. Michała Sopoćkę, sł. B. s. M. Konsolatę Betrone,  sł. B. Jana Pawła II, św. s. Teresę od Dzieciątka Jezus oraz innych Świętych, którzy w sposób szczególny głosili Bożą miłość i miłosierdzie. Którzy poprzez swoje życie stali się sercem Kościoła przywołującym Boże miłosierdzie. Ich świętość sławiła Boga miłości miłosiernej. Niech Bóg błogosławi tę pielgrzymkę, pielgrzymów, osoby prowadzące, kierowców. Niech błogosławi osoby, które pielgrzymkę organizują i dbają o stronę porządkową. Niech Bóg błogosławi nasze rodziny i wszystkich bliskich oraz tych, których zabierzemy na tę pielgrzymkę. Niech Boże błogosławieństwo spocznie na nas na czas przygotowań.
 
Życzenia Wielkanocne  :: 11-04-2009 r. ::

       A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: «Witajcie!»
     Jezus miał uczniów - mężczyzn, i to oni stali się potem Jego głosicielami, apostołami Jego miłości, jednak to niewiasty pokonały swój lęk, by iść do grobu, to one towarzyszyły Mu w czasie męki. Jednak to kobiety wykazały się większą odwagą płynącą z umiłowania niż mężczyźni. Dlatego Jezus właśnie im się ukazuje jako pierwszym i to niewiasty są pierwszymi, które mają przekazać światu tę cudowną nowinę o Zmartwychwstaniu i życiu Jezusa.
     Kochani, na nadchodzące Święta Wielkanocne życzę nam wszystkim tego, byśmy tak bardzo ukochali, iż nic nie będzie się liczyło, tylko Jezus. Życzę tego, byśmy tak bardzo umiłowali, iż biec będziemy o świcie w Niedzielę Wielkanocną, by spotkać Jezusa Zmartwychwstałego. Życzę takiej miłości w naszych sercach, która sprawi, iż będziemy zdolni poświęcić Jezusowi wszystko. Życzę, by On nazywał nas swoimi braćmi i siostrami, by Jego słowa miłości brzmiały w naszych sercach, by Jego zapewnienie spotkania z Nim dotarło do naszych dusz, byśmy w to zapewnienie uwierzyli i z niecierpliwością czekali.
     Niech miłość króluje w naszym życiu, by ona kierowała naszymi czynami, myślami, słowami. Niech Bóg nam na ten czas spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym błogosławi.
 
Podejmijmy Nowennę w intencji Wieczerników  :: 10-04-2009 r. ::

  W Wielki Piątek w wielu naszych świątyniach i w wielu katolickich domach podejmujemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia. Modlitwa ta została przekazana światu przez samego Jezusa, który podyktował słowa Nowenny, sposób jej odmawiania i intencje na każdy jej dzień. Odmawiana przez 9 dni od dnia męki i śmierci Zbawiciela do soboty przed niedzielą miłosierdzia usposabia nasze serca na przyjęcie niezmierzonych bogactw Boga Miłosiernego. Upraszając łaski całemu światu i duszom w czyśćcu cierpiącym włączamy się w wielki triumf Miłości Miłosiernej, który Jezus zapowiedział św. s. Faustynie Kowalskiej. Jako Wspólnota Wieczernika modląca się o ten triumf nie możemy zapomnieć o tej ważnej nie tylko dla nas modlitwie. Intencją Wspólnoty na czas rozpoczynającej się dzisiaj Nowenny jest prośba o rozwój Wieczerników oraz organizacja i przebieg tegorocznego Wieczernika Ogólnopolskiego w Sercu Bożego Miłosierdzia. Więcej na ten temat na stronie "Rok Miłosierdzia". >>
 
Orędzie Królowej Pokoju, 2 kwietnia 2009 r.  :: 03-04-2009 r. ::

  "Drogie dzieci, w moich słowach jest miłość Boża. Moje dzieci, to jest miłość, która pragnie was przybliżyć do sprawiedliwości i do prawdy. To jest miłość, która pragnie uratować was od złudzenia.  Ale wy, moje dzieci, wasze serca pozostają zamknięte, są zatwardziałe i nie odpowiadają na moje macierzyńskie wezwania, nie są szczere. Z macierzyńską miłością modlę się za wami, gdyż pragnę abyście wszyscy zmartwychwstali w moim Synu. Dziękuję wam."
Za: www.medjugorje.republika.pl/
 
Orędzie Królowej Pokoju, 25 marca 2009 r.  :: 25-03-2009 r. ::

  „Drogie dzieci! W tym okresie wiosennym, kiedy wszystko budzi się z zimowego snu i wy wasze dusze obudźcie modlitwą, aby były gotowe przyjąć światło Jezusa Zmartwychwstałego. Dziatki, niech On przybliży was do Swego Serca, abyście się stali otwarci na życie wieczne. Modlę się za was i oręduję przed Wszechmogącym w intencji waszego prawdziwego nawrócenia.  Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Za www.medjugorje.hr
 
Objawienie dla Mirjany Soldo 18. marca 2009r.  :: 18-03-2009 r. ::

  Ponad tysiąc osób zgromadziło się na modlitwie różańcowej pod Niebieskim Krzyżem, w oczekiwaniu na doroczne objawienie dla Mirjany, które rozpoczęło się o 13:52 i trwało do 13:58. Matka Boża dała następujące orędzie:
„Drogie dzieci. Dziś wzywam was, abyście szczerze i długo popatrzyli w wasze serca. Co zobaczycie w nich? Gdzie w nich jest mój Syn i pragnienie, aby mnie naśladować w drodze do Niego? Moje dzieci, ten czas wyrzeczenia niech będzie czasem pytania samego siebie: czego Bóg oczekuje ode mnie osobiście? Co mam czynić? Módlcie się, pośćcie i miejcie serce pełne miłosierdzia. Nie zapominajcie o waszych duszpasterzach. Módlcie się, aby się nie zgubili i pozostali w moim Synu, aż będą dobrymi pasterzami dla swego stada.”
Matka Boża popatrzyła na wszystkich zebranych i mówiła dalej:
„Jeszcze raz wam powtarzam: gdybyście wiedzieli jak bardzo was kocham, płakalibyście z radości. Dziękuję.”
Za: www.medjugorje.hr
  
 
Nowy fotoreportaż w naszej "Galerii Zdjęć"  :: 15-03-2009 r. ::

  
W naszej "Galerii Zdjęć" prezentowany jest fotoreportaż pana Zbigniewa z Warszawy, który przedstawia zdjęcia ze spotkań w Czerwińsku ze stycznia i lutego. Warto powrócić do tworzonej przez nas w tym czasie Wspólnoty, uświadamiając sobie bogactwo łask, które nam towarzyszyło. Autorowi zdjęć dziękujemy za profesjonalne spojrzenie na rozmodlony Kościół i udostępnienie swojego dorobku na nasze potrzeby. Odwiedzających naszą stronę zapraszamy do obejrzenia galerii. Warto też wrócić do poprzednich spotkań i pielgrzymek.
 
W duchowej jedności dzięki Radiu Konsolata  :: 11-03-2009 r. ::

  Nasza Wspólnota przyjęła od swojego Ojca Duchownego ks. Józefa Gregorkiewicza w jego testamencie duchowym wskazania umożliwiające nieustanne życie w zjednoczeniu duszy z Bogiem a tym samym budowanie jedności dusz tworzących według słów ks. Józefa - "Hufiec Najświętszej Maryi Panny". Na to zjednoczenie dusz kładziemy wciąż duży nacisk i pielęgnujemy potrzebę wielokrotnego jednoczenia się każdego dnia. Tym samym doświadczać możemy coraz większego zjednoczenia w podejmowanym Dziele Najmniejszych. Bóg bowiem wiedząc jak słabą mamy naturę daje nam ludzi, którzy mają być duszami siostrzanymi i bratnimi. Z tymi ludźmi chce połączyć nas silnymi więzami. Chce nas zjednoczyć do tego stopnia, abyśmy razem stanowili jednego ducha zatopionego w Duchu Świętym. Każdy z nas wnosi coś do tego zjednoczenia. Każdy naznaczony jest swoistym charyzmatem, który jest niezmiernie potrzebny dla rozwoju Bożych dzieł, dla pełnienia swego powołania w Kościele. Bóg łącząc nas, składa w każdym człowieku niezbędne dla wszystkich dary i łaski.
Zjednoczeniu temu pomaga nam internetowe "Radio Konsolata", które od dnia dzisiejszego pozwala nam jednoczyć się na modlitwie w ważnych dla nas godzinach. Dziękujemy Siostrom Klaryskom Kapucynkom za udzielone pozwolenie na korzystanie z tego Radia i ważny dla naszej Wspólnoty patronat sł B. s. M. Konsolaty Betrone. Więcej>>
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z 2 marca 2009 r.  :: 02-03-2009 r. ::

  
"Drogie dzieci! Jestem tu pośród was, patrzę na wasze zranione i niespokojne serca. Zagubiliście się, dzieci moje. Wasze rany spowodowane grzechem stają się coraz większe i coraz bardziej oddalają was od autentycznej (właściwej, czystej) prawdy. Szukacie nadziei i pocieszenia w niewłaściwych miejscach, a ja wam daje (ofiaruję) szczerą pobożność, która żywi się miłością, ofiarą i prawdą. Daję wam mojego Syna."
Za: http://www.medjugorje.republika.pl/.
Zobacz nagranie video z objawienia na: http://pl.youtube.com/.
 
O, jakże ważnym przygotowaniem do Świąt jest Wielki Post!  :: 26-02-2009 r. ::

  Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy. Czują tylko nakładane na nich ciężary w postaci uczestnictwa w Drodze Krzyżowej, czy Gorzkich Żalach. A przecież przygotowanie do Triduum Paschalnego powinno być każdorazowo najważniejszym wydarzeniem. To serce i duszę trzeba przygotować. Ludzie traktują to jako czysto zewnętrzne. Z lat dzieciństwa mają zakodowane sposoby wyrzeczeń i je stosują. Traktują bardziej jako pracę nad swoim charakterem, a nie przemianę serca. Każdy dzień Wielkiego Postu powinien być dniem przemiany, kolejnego poznania siebie, w ten sposób przybliżenia się do Boga. A zatem w okresie Wielkiego Postu dusze najmniejsze niech zagłębiają się w swoje serca. By żyły bardziej wewnętrznie, niż zewnętrznie. By okres ten sprzyjał skupieniu, wyciszeniu i refleksji. Bóg nie oczekuje od nas wyrzeczeń czysto zewnętrznych typu powstrzymywanie się od pewnych pokarmów czy napojów. Spójrzmy na to bardziej duchowo. Mamy czynić to, co pomoże nam wejść w siebie i zbliżyć się do Boga ukrzyżowanego, umierającego na Krzyżu. Potraktujmy te 40 dni jako swoiste rekolekcje, które wymagać od nas będą dyscypliny wewnętrznej, by samych siebie motywować do ciągłej modlitwy, ciągłego jednoczenia się z Bogiem. Bóg sam pragnie nas - dusze maleńkie przygotować do pełniejszego przeżywania tych jakże istotnych, najważniejszych wydarzeń z Jego życia, ale i naszego. Błogosławić nam będzie nieustannie. Jego łaska będzie nas prowadzić. Tylko my musimy się na nią otworzyć. Postarajmy się w miarę możliwości codziennie uczestniczyć we Mszy św. Czyńmy to sercem. Przypomnijmy sobie Mszę św. w Gietrzwałdzie. Świat Ducha niech nas prowadzi w głąb tajemnicy Wcielenia, w głąb tajemnicy Męki, Zmartwychwstania, w głąb tajemnicy Zbawienia. Adoracja męki Pana Jezusa, Adoracja Krzyża niech stanie się naszą częstą modlitwą i pragnieniem serca. Niech wszystkie nasze myśli dążą do Boga cierpiącego na Krzyżu. Żyjmy Bogiem. Odsuńmy się od wszystkiego, co mogłoby nas rozpraszać, odciągać od rozważań męki. zrezygnujmy z tego, co niepokoi nasze serca. A wypełniając swoje obowiązki trwajmy w akcie miłości. Poznanie cierpienia Boga przybliży nas do Bożego Serca i wypływającego z niego miłosierdzia. Niech Bóg błogosławi nas - dusze maleńkie. Niech okres Wielkiego Postu będzie bardzo owocny i przyniesie nam uświęcenie dusz.
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z dnia 25 lutego 2009 r.  :: 25-02-2009 r. ::

  „Drogie dzieci! W tym czasie wyrzeczenia, modlitwy i pokuty ponownie was wzywam: idźcie wyznajcie wasze grzechy, aby łaska otworzyła wasze serca i pozwólcie, by ona was zmieniła. Dziatki, nawracajcie się, otwórzcie się na Boga i na Jego plan względem każdego z was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Za www.medjugorje.hr
 
To będzie ważny Wieczernik, ważne dni skupienia!  :: 19-02-2009 r. ::

  Już w dniu jutrzejszym spotkamy się na dniach skupienia w Gietrzwałdzie - miejscu, które dla dusz najmniejszych staje się szczególnym miejscem modlitwy. Chociażby pod względem naszego uczestnictwa tworzymy tam każdorazowo najliczniejszą grupę dusz zaangażowanych w Dzieło Najmniejszych. Wyjątkowości sprzyja również atmosfera miejsca naznaczonego Objawieniami Maryjnymi i otwartością Gospodarzy na nasze coraz liczniejsze spotkania. To właśnie Gietrzwałd formuje poszczególne dusze w głębszym otwarciu się na świat nadprzyrodzony i przyczynia do otwierania na oścież naszych serc dla Boga i Jego Miłości. A zatem, to będzie ważny Wieczernik, ważne dni skupienia. Będziemy nadal rozważać Boże miłosierdzie, aby Zdroje Miłosierdzia doznały należytej czci i uwielbienia. Nadal będziemy zagłębiali się w mękę Jezusa, a przez to w tajemnicę Jego miłości. Z wiarą przygotujmy się na ten czas obdarowywania nas miłością Bożą. Na miłość Bóg nam wciąż wskazuje. O miłości będziemy mówić i o miłosierdziu, które z tej miłości wypływa, o cudzie miłości i miłosierdziu, jakim jest Eucharystia. Spróbujemy wejść głębiej w istotę Eucharystii, abyśmy odczuli miłość zlewaną przez Boga podczas jej sprawowania. Będziemy prosić, by sam Bóg ukazał nam Świat Ducha, który uczestniczy niezmiernie żywo podczas każdej Mszy św. Niech Bóg nam błogosławi na ten czas łaski. Przygotujmy się na ten niezwykle bogaty Wieczernik. Przygotujmy swoje serca i dusze. Niech każdy oczyści je w sakramencie pokuty, by duszą czystą, jasną mógł zobaczyć i doznać jak najwięcej. By nic nie przesłaniało mu tych łask, które tak obficie Bóg będzie zlewał na nas. By przyjąć otwartym sercem wszystko, co dla nas przygotował. Czyńmy ten czas czasem intensywnych przygotowań, aby serca nasze były gotowe na przyjęcie Jezusa Zmartwychwstałego. Niech Miłość doskonała zamieszka w naszych sercach, niech prowadzi nasze dusze i przemienia nas.
 
I Ty możesz wziąć udział w Wieczernikach przez internet  :: 18-02-2009 r. ::

  Z inicjatywy osób świeckich czynione są starania dotyczące internetowego przekazu fonii z naszych Wieczerników Modlitwy poprzez Internetowe "Radio Konsolata". Inicjatywa ta została zaaprobowana przez Kustoszy sanktuarium w Czerwińsku i Różanymstoku, skąd od dnia dzisiejszego będziemy mogli słuchać i duchowo jednoczyć się z wiernymi trwającymi na wspólnej modlitwie. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach poprzez tę nową formę przekazu szczególnie tych z odwiedzających naszą stronę, którym odległość lub inne przyczyny uniemożliwiają osobisty udział w Wieczernikach. Prosimy też o Państwa uwagi i sugestie dotyczące tej nowej formy włączania się w naszą wspólną modlitwę jaką ma być internetowe radio. Można pisać do nas wpisując się na podstronie "Napisz do nas".
W dniu dzisiejszym Radio Konsolata zagra od godz. 17:00 przekazując transmisję z Nowenny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych, która ma miejsce w każdą środę w Bazylice Czerwińskiej. W imieniu Salezjanów pracujących w Czerwińsku i Wspólnoty Czerwińskiej Wieczerników Modlitwy zapraszamy do słuchania nas ze strony "Radio Konsolata". Tam także znajdziemy więcej danych dotyczących tego dzieła.
 
Rozpoczynamy wspólne czytanie Dzienniczka św. s. Faustyny  :: 10-02-2009 r. ::

  Od dnia dzisiejszego na niniejszej stronie internetowej udostępniamy dla celów Wspólnoty Wieczerników Modlitwy "Dzienniczek" św. s. Faustyny Kowalskiej. Zachęcamy do łączności w tej ważnej duchowej lekturze, by obecny rok 2009, który przeżywamy we Wspólnocie jako Rok Miłosierdzia był dla nas bogaty w łaski Boga miłosiernego. Zapraszamy wszystkich Najmniejszych do codziennego kroczenia Maleńką Drożyną Miłości w bliskości Jezusa Miłosiernego i Jego wielkiej Czcicielki i Apostołki, którą jest św. s. Faustyna Kowalska. Jednocześnie dziękujemy  Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za udostępnienie nam wspomnianego "Dzienniczka".
Zapraszamy na podstronę: "Dzienniczek">>. Znajdziemy tam krótkie fragmenty na każdy dzień.
 
Orędzie dla Mirjany 2 lutego 2009 r.  :: 03-02-2009 r. ::

  
"Drogie dzieci! Dzisiaj z macierzyńskim sercem pragnę przypomnieć wam, czyli uświadomić wam, bezgraniczną miłość Bożą i cierpliwość, która z niej wypływa. Ojciec wasz posyła mnie i czeka. Czeka na wasze otwarte serca gotowe pełnić Jego dzieła. Czeka na wasze serca zjednoczone w miłości chrześcijańskiej i w miłosierdziu, w duchu mego Syna. Nie traćcie czasu, kochane dzieci, bo nie macie nad nim władzy. Dziękuję wam."
Za: http://www.medjugorje.republika.pl/.
Zobacz nagranie video z objawienia na: http://pl.youtube.com/.
 
Inauguracja Roku Jubileuszowego  :: 31-01-2009 r. ::

  W liturgiczne wspomnienie swego założyciela św. Jana Bosko, salezjanie rozpoczynają obchody 150-lecia zgromadzenia. Towarzystwo św. Franciszka Salezego powstało w grudniu 1859 r. Z tej okazji rok 2009 ogłoszony został w zgromadzeniu „rokiem łaski”, ukierunkowanym na ponowne odkrywanie charyzmatu. Przełożony generalny zgromadzenia, ks. Pasqual Chávez Villanueva, inauguruje go wieczorną Eucharystią w Turynie. W program jubileuszowych obchodów wpisano m.in. Projekt Europa, którego celem jest wypracowanie nowych odpowiedzi na współczesne potrzeby Starego Kontynentu. Ponadto w lipcu rozpocznie się światowa peregrynacja relikwii św. Jana Bosko. Potrwa ona 6 lat, do 200 rocznicy urodzin założyciela zgromadzenia, przypadającej w roku 2015.
Aktualnie na świecie jest nieco ponad 16 tys. salezjanów, którzy pracują w 129 krajach. W gronie 118 salezjańskich biskupów jest 5 kardynałów, w tym watykański sekretarz stanu kard. Tarcisio Bertone.
Za: Radiem Watykańskim.
 
Orędzie NMP Królowej Pokoju z dnia 25.01.2009r.  :: 25-01-2009 r. ::

  „Drogie dzieci! Również dziś wzywam was do modlitwy. Niech modlitwa będzie dla was niczym ziarno, które umieścicie w moim sercu, a ja je ofiaruję za was mojemu Synowi Jezusowi dla zbawienia waszych dusz. Dziatki, pragnę, by każdy z was rozmiłował się w życiu wiecznym, które jest waszą przyszłością i aby wszystkie ziemskie sprawy pomogły się wam zbliżyć do Boga Stworzyciela. Jestem z wami tak długo, bo jesteście na złej drodze. Dziatki, jedynie z moją pomocą otworzycie oczy. Wielu jest ludzi, którzy żyjąc moimi orędziami pojmują, że są na drodze świętości ku wieczności. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”
Za: www.medjugorje.hr
  
 
Weszliśmy w Nowy Rok 2009   :: 04-01-2009 r. ::

  Rozpoczął się już Nowy Rok 2009, który przyjęliśmy po raz kolejny na naszych okolicznościowych spotkaniach jako Dar od Boga. Dziękujemy wszystkim z Was, którzy przybyliście do Czerwińska, by tu wraz z Matką Bożą Pocieszenia w modlitewnej atmosferze przekroczyć w wymiarze Wspólnoty próg czasu czyniąc kolejny ważny krok ku naszej wspólnej przyszłości. Dziękujemy również tym, którzy w dniu wczorajszych kontynuowali ważną dla nas wszystkich modlitwę podejmowaną dla uproszenia błogosławieństwa Bożego dla nas i naszych rodzin na Rok 2009. W sumie w tej modlitwie obejmującej dwa wspomniane spotkania uczestniczyło nas ponad 500 osób – to dużo! Dziękujemy również tym z Was, którzy łączyliście się z nami duchowo w tej ważnej modlitwie. Szczególnie zaś okazujemy naszą wspólną wdzięczność Wam, drodzy Siostry i Bracia, którzy dźwigacie swój krzyż choroby i swoją ofiarą podejmowanego krzyża codzienności wspieraliście i wspieracie nasze wspólne Dzieło Najmniejszych, Wam szczególnie niech Bóg błogosławi.
 
ORĘDZIE NMP KRÓLOWEJ POKOJU z dnia 2 stycznia 2009 r.  :: 04-01-2009 r. ::

  Drogie dzieci! Podczas gdy wielka niebieska łaska rozlewa się na was, wasze serce pozostaje twarde i bez odpowiedzi. Dlaczego dzieci moje, nie oddacie mi swoich serc całkowicie? Pragnę tylko w nich złożyć pokój i zbawienie - mojego Syna. Z moim Synem wasza dusza będzie kierowana szlachetnymi celami i nigdy się nie zagubicie. I w największej ciemności odnajdziecie drogę. Drogie dzieci, zdecydujcie się na nowe życie z imieniem mojego Syna na ustach. Dziękuję wam.
Za www:http://www.medjugorje.republika.pl
Zobacz też nagranie video z objawienia na http://www.youtube.com/
 

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!