banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257284 naszym gościem.       Osób on-line: 20

Archiwum


Zaproszenie do korzeni dzieła salezjańskiego  :: 29-02-2008 r. ::

  Jednym z najbardziej zwracających uwagę świętym, z którym spotkamy się na naszym pielgrzymim szlaku jest św. Dominik Savio. Odwiedzimy Turyn, gdzie ten młody święty spędził swoje ostatnie trzy lata życia. Tam również otrzymał wiele łask, które pozwoliły mu w młodzieńczym wieku stać się narzędziem w ręku Boga i Niepokalanej dla pociągnięcia wielu dusz ku dobru. Dostrzeżmy zatem potrzebę przyjęcia kolejnego zaproszenia do miejsca, gdzie św. Dominik doznawał błogosławionej opieki ojcowskiej wielkiego świętego jego wychowawcy - Jana Bosko. Odwiedzając Turyn oraz inne miejsca, z którymi św. Dominik i Ksiądz Bosko byli związani, będziemy mogli odkrywać duchowe źródła, z których czerpali ogromne łaski Boże i opiekę Maryi Wspomożycielki, oraz gdzie tyle miłości wylewało się na biednych chłopców. Nie zapominajmy zatem o dzieciach i młodzieży naszych rodzin i środowisk. Zabierzmy w sercu ich wszystkich, aby św. Dominik wraz z Księdzem Bosko przyjęli wszystkie te dusze i pociągnęli je ku Bogu. W Turynie poprosimy o błogosławieństwo dla nich i o potrzebne nam wszystkim łaski.
 
Zapraszamy na kolejne Wieczerniki   :: 28-02-2008 r. ::

  Tolkmicko i Czerwińsk to kolejne stacje na naszej drodze wieczernikowej w tym szczególnym okresie Wielkiego Postu. Spotkanie w Tolkmicku odbędzie się w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych - Modlitwa Różańcowa o godz. 17:00, Msza św. o godz. 18:00, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W Czerwińsku dni skupienia już jutro od godz. 17:00. W sobotę od godz. 11:00 Wieczernik Modlitwy: Adoracja Najświętszego, Różaniec, Msza św. (12:00), Modlitwa pod Krzyżem (14:30), Błogosławieństwo. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych modlitewnych spotkań do jedności na modlitwie, byśmy trwając jednomyślnie z Maryją i w duchowej łączności z Apostołami Jezusa i Jego uczniami mogli wyprosić jak najwięcej łask w bezpośrednim przygotowaniu do zbliżających się przeżyć związanych z Triduum Paschalnym i Świętami Wielkanocnymi. W następną sobotę, tj. 8 marca zapraszamy na kolejne spotkanie w Wieczerniku Różanostockim, a za dwa tygodnie w Gietrzwałdzie. Starajmy się rozplanować te dni tak, by włączyć się w tak ważną dla nas wszystkich wspólną modlitwę.
 
Zaproszenie do San Giovanni Rotondo  :: 27-02-2008 r. ::

  Podczas zbliżającej się pielgrzymki do Włoch odwiedzimy miejsce urodzin i miejsca, gdzie spędził swoje lata kapłańskie św. o. Pio. Zobaczyć będziemy mogli miejsce szczególne - to miejsce na chórze, gdzie podczas modlitwy przyszedł do o. Pio Jezus, aby obdarzyć go darem stygmatów. Wartość duchową stanowi też obraz Matki Bożej Łaskawej - ukochanej Matki o. Pio, miłości jego życia. Odwiedzając San Giovanni Rotondo  będziemy mogli nabrać przekonania, iż prawdziwą wartością dla człowieka jest miłość, umiłowanie do końca, miłość z której wypływa całe życie i postawa człowieka. O. Pio to święty, który mocno umiłował, i żył zgodnie z tą miłością, sercem wyczuwał kolejne kroki, które podejmował, bo miłość dyktowała mu to, co ma w życiu czynić i jak. To z miłości wypływała jego modlitwa i jej głębia. Z miłości wypływało to pragnienie modlitwy, a potem pragnienie trwania w niej. Odwiedzenie tych miejsc uczyć nas będzie oddania Bogu całkowicie wszystkiego, co dotychczas było ważne dla nas, aby całkowicie się zatracić w miłości. Czujmy się zaproszeni przez św.. o. Pio do San Giovanni Rotondo na spotkanie z miłością. Na spotkanie z jednym z widocznych znaków tej miłości - Domem Ulgi w Cierpieniu. Czujmy się zaproszeni na Drogę Krzyżową i do miejsca, gdzie każdy z nas będzie mógł nabrać nowego ducha modlitwy, zachłysnąć się miłością i odpowiedzieć na nią całym sercem. Uwierzmy, że o. Pio nas tam oczekuje, bo bardzo pragnął i nadal pragnie, by na całym świecie zatriumfowała Miłość dwóch Serc. Serc tak mu drogich. Jezus był zawsze Oblubieńcem jego duszy. Dla Maryi zaś miał prawdziwie synowskie uczucie czci i miłości. Módlmy się w tym bezpośrednim przygotowaniu do pielgrzymki o błogosławieństwo św. o. Pio. Niech Jezus wraz z Maryją Niepokalaną przez jego wstawiennictwo opiekują się nami i przygotują nasze serca na spotkanie miłości w San Giovanni Rotondo. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony San Giovanni Rotondo.
 
Duchowe zaproszenie na pielgrzymkę do Włoch  :: 26-02-2008 r. ::

  Już za miesiąc rozpoczniemy pielgrzymkę do Włoch. Ten zbliżający się wyjazd będzie między innymi okazją powrotu do korzeni, powrotu do wielkiej miłości, wielkiej wiary, wielkiej nadziei i wielkiej ofiary. Ta pielgrzymka będzie więc czasem odnalezienia duchowych podwalin pod rozwój naszego wspólnego dzieła, czasem umocnienia oraz utwierdzenia w powołaniu i udzielenia zapału do jego realizacji. Myślę, że tak przeżywając tę pielgrzymkę, w ubogaceniu Duchem samego Boga, będziemy odważniej stawiać kolejne kroki służące rozwojowi naszej Wspólnoty, a pomocą będzie powierzanie się świętym i wypraszanie ich wsparcia dla tej świętej sprawy. Pamiętajmy jednak, że we wszystkich duchowych spotkaniach ze świętymi przewijać się będzie rzecz najważniejsza, która stanowi klucz do wszelkich powołań, która jest spoiną ich wszystkich, cechą charakterystyczną i domeną samego Boga, mianowicie - miłość. To po nią tam jedziemy, aby jej jeszcze bardziej doświadczyć, w niej wzrastać i ją zawieźć do domów, by ogólnokościelne Dzieło Miłości Bożej mogło rozwinąć w pełni swe skrzydła. Wierzę, że święci orędownicy będą się za nas modlić. Więcej w dziale Rozważania. Zobacz też oficjalną stronę   Salezjanów w Turynie.
 
Pielgrzymka Wspólnoty do Włoch (27 marca - 6 kwietnia)  :: 25-02-2008 r. ::

  Głównym celem naszej najbliższej pielgrzymki do Włoch jest uczestnictwo w uroczystościach związanych z 50 rocznicą przeniesienia relikwii sł Bożej M. Konsolaty Betrone z cmentarza do klasztoru w Moncalieri (kolo Turynu). W uroczystościach weźmie udział Episkopat Włoch (biskupi z tego kraju), uroczystościom przewodniczyć będzie przewodniczący Episkopatu Włoch. Spodziewani są liczni wierni, związani z Maleńką Drogą Miłości, którą w całym swoim życiu realizowała bliska nam duchem Siostra Konsolata. Pragniemy naszym licznym udziałem w tych uroczystościach dać świadectwo, że Polska przyjęła dar Maleńkiej Drogi, a tym samym dar Orędzia Miłości Serca Jezusa do świata. Do tej pielgrzymki trzeba zatem nam się przygotować, bo dotyczy ona pewnego rodzaju reprezentowania naszego Kraju w tym ważnym Bożym Dziele. Nie może nic tu być potraktowane "przy okazji" ale jako świadomy cel tej właśnie pielgrzymki. Módlmy się wszyscy o to, co potrzebne nam jest do owocnego przeżywania tego czasu.
Program Uroczystości w Moncalieri:
29.03.2008 r. - sobota
godz 20.00 rozpoczyna się modlitewne czuwanie
30.03.2008 r. - Niedziela MIłosierdzia:
godz.10.00 - Msza św. a po niej Adoracja eucharystyczna
godz.15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz.15.30 - uroczysta Msza św. z udziałem licznych wiernych
UWAGA! Mamy jeszcze wolne miejsca na ten wyjazd. Gdyby ktoś z osób odwiedzających naszą stronę był zainteresowany uczestnictwem we wspomnianych uroczystościach (poznał Orędzie Miłości i wszedł na Maleńką Drogę), może z naszej propozycji skorzystać. Kontakt tel. (089) 523 79 96.

 
Dziękujemy za Wieczernik Wielkopostny w Sątocznie  :: 24-02-2008 r. ::

  Spotkanie w Sątocznie, w tamtejszym kościele Chrystusa Króla, było wyrazem wielkiego pragnienia Polaków trwania na modlitwie w intencjach bliskich każdemu sercu naszego narodu. Wspólny Różaniec, uroczysta Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu wprowadzały w rzeczywistość Kościoła żyjącego wielkim entuzjazmem w oczekiwaniu na bliskie zwycięstwo i triumf Jezusa Chrystusa, który urzeczywistnił się w tajemnicy Jego Zmartwychwstania. Przypadające w tym dniu święto Katedry św. Piotra i częste przywoływanie sługi Bożego Jana Pawła II uczyniło rozmodloną wspólnotę jeszcze bardziej gotową wkroczyć na drogi odnowy życia chrześcijańskiego, co jest głównym przesłaniem obecnego okresu liturgicznego. Dziękujemy kapłanom, zespołowi muzycznemu, służbie liturgicznej, a zwłaszcza licznie przybyłym pielgrzymom za wspólne budowanie Kościoła pełnego miłości do Boga i Ojczyzny. Następne spotkanie w tym zapomnianym zakątku Polski w piątek przed Niedzielą Miłosierdzia, tj. 28 marca br. Zapraszamy do odwiedzenia naszej galerii zdjęć.
 
Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.  :: 24-02-2008 r. ::

  Konferencja Wielkopostna. (...) Chciałbym, abyśmy podczas przeżywanych dni Wielkiego Postu powzięli ważne postanowienie - postanowienie miłowania i okazywania miłości i miłosierdzia tym, do których zbytniej sympatii nie czujemy. Starajmy się, zgodnie z tym postanowieniem, podchodzić do takiej osoby i z wielką miłością z nią rozmawiać. Często, przy każdej okazji z taką osobą, choć przez chwilę starajmy się przebywać przekazując miłość, aż prawdziwie w swym sercu tę miłość poczujemy, gdyż wtedy pozwalamy zagościć jej w nas. Niech nasza Wspólnota stanie się prawdziwie Wspólnotą serc i dusz – to niech będzie pragnieniem każdego z nas. Nie pozwalajmy, by pośród nas pielęgnowane były niechęci, niedomówienia, podejrzliwości i obmowy. Módlmy się za siebie nawzajem. Szczególnie gorąco módlmy się za osoby, do których tej bliskości i sympatii nie odczuwamy. Tych Braci i Siostry starajmy się objąć żarliwą modlitwą, ufając, że sam Bóg będzie przemieniał wtedy nasze serca. Niech Wielki Post stanie się dla nas czasem odkrywania piękna w tych duszach i doświadczania wzajemnej miłości. Lecz pamiętajmy, by ze strony każdego z nas wychodził ten trud przełamania własnego „ja”, miłości własnej. Kiedy miłość będzie między nami, wtedy silniejsi już mocą tej miłości będziemy mogli wyjść z nią na zewnątrz. Ale dopóki w sercu jest choćby odrobina niechęci - pozostaje słabość, a Wspólnota osłabiona jest tą słabością. (...) Więcej w dziale: Rozważania.
 
Zapraszamy na kolejny Wieczernik do Sątoczna  :: 20-02-2008 r. ::

  Mała parafia Chrystusa Króla koło Sępopola to kolejna stacja wielkopostnego spotkania modlitewnego na naszej drodze wieczernikowej. Obecność wizerunku Jezusa z berłem w ręku jako Władcy nad władcami i Pana nad panami sprzyja w rozbudzeniu pragnień i tęsknot za rzeczywistym Królestwem miłości, pokoju, sprawiedliwości i prawdy, które urzeczywistnia się w Krzyżu i Zmartwychwstaniu naszego Zbawiciela. Zapraszamy wszystkich wiernych fizycznie lub duchowo do Sątoczna już w najbliższy piątek 22 lutego br. Początek Wieczernika o godz. 17:00. Wcześniej o godz. 16:30 odprawione zostanie parafialne nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nasze spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.
 
Wielkopostny Wieczernik w Gietrzwałdzie  :: 19-02-2008 r. ::

  To już 24 raz spotkaliśmy się na modlitwie w ramach Gietrzwałdzkich Wieczerników Modlitwy. Towarzyszyła nam szczególna obecność Matki Bożej Gietrzwałdzkiej zapraszającej nas do modlitwy różańcowej, a także do trwania w Adoracji razem z Nią u stóp Jej Syna wiszącego na Krzyżu. Jednoczenie się wszystkich uczestników z cierpiącymi Sercami Jezusa i Maryi uświadamiało nam potrzebę głębszej refleksji nad Tajemnicą Zbawienia. Prosiliśmy Boga klęcząc z Maryją pod Krzyżem Jezusa Ukrzyżowanego o jak najlepsze przygotowanie Wspólnoty, nas i naszych rodzin do owocnego przeżywania Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. Towarzyszyli nam duchowo Apostołowie Jezusa Chrystusa, których zapraszaliśmi do wspólnej modlitwy pod Krzyżem. Wpatrując się w cud Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor upraszaliśmy łask, które towarzyszyły świętym; Piotrowi, Jakubowi i Janowi. W podjętej Pieśni Miłości doświadczaliśmy Obecności w myśl wypowiedzianych przez Jezusa słów: Gdzie dwaj albo trzej gromadzą się w imię moje, tam jestem pośród nich. Dziękujemy wszystkim za tworzenie spotkania, kapłanom za posługę w konfesjonale, wiernym za rozmodlenie, zespołowi Adoramus za posługę muzyczną.
 
Pielgrzymowaliśmy do do Kalisza i Lichenia  :: 19-02-2008 r. ::

  W dniach 11-12 lutego nasza Wspólnota uczestniczyła w autokarowej pielgrzymce do znanych miejsc pielgrzymkowych, a mianowicie do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu i do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Intencje, które towarzyszyły naszej modlitwie obejmowały naszą Ojczyznę, wszystkich uczestników naszego dzieła, jego prowadzących oraz nasze rodziny. W Kaliszu dokonaliśmy aktu zawierzenia Wspólnoty i naszych rodzin Świętej Rodzinie upraszając zwłaszcza rodzinom przeżywającym jakiekolwiek trudności potrzebne łaski. W Licheniu w kaplicy Trójcy Przenajświętszej przez wstawiennictwo Matki Bożej ofiarowaliśmy Trójjedynemu Bogu wszystkich uczestników drogi wieczernikowej, upraszając Dar Nowej Pięćdziesiątnicy dla całego odradzającego się Kościoła. Wszystkim, którzy łączyli się w tej wspólnej modlitwie fizycznie, czy duchowo oraz osobom, które pomogły nam zorganizować i przeprowadzić tę pielgrzymkę z całego serca dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pielgrzymki odwiedzając naszą galerię zdjęć.
 
Wieczernik u źródeł Orędzia Miłości Serca Jezusa do świata  :: 12-02-2008 r. ::

  W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w kolejnym wielkopostnym Wieczerniku Modlitwy - tym razem w Ostrowie Wielkopolskim Gospodarzami spotkania modlitewnego były siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Klarysek Kapucynek. Uczestniczyło w nim wielu pielgrzymów, którzy przybyli z różnych miast Polski. W łączności duchowej z Sanktuarium w Lourdes, które obchodziło 150 rocznicę objawień NMP Niepokalanie Poczętej, w przypadającym kolejnym Dniu Chorego, podjęliśmy modlitwę wstawienniczą w intencji chorych, cierpiących na duszy i ciele.   Ze względu na miejsce i Dzieło rozkrzewiane z tego miejsca na całą Polskę podejmowaliśmy w wieczernikowym rozmodleniu nieustanną "Pieśń Miłości", która dla wielu z nas stała się skuteczną modlitwą - "regułą życia", w doświadczaniu Boga i Jego miłosiernej miłości. Podejmowany wspólny śpiew: "Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze", dał nam wewnętrzne przekonanie o przyjęciu modlitw i odpowiedzi na nie ogromem Bożych łask. Dziękujemy Siostrom z Ostrowa i wszystkim uczestnikom (obecnym fizycznie, czy też duchowo) za tan niezapomniany czas - "deszczu łask i błogosławieństw".
 
Wieczernik w 150 rocznicę Objawień w Lourdes - Ostrów Wlkp  :: 11-02-2008 r. ::

  W Dniu Chorego a zarazem w dniu, w którym Kościół obchodzi uroczystość 150 rocznicy Objawień NMP w Lourdes nasza Wspólnota spotka się na modlitwie w Ostrowie Wielkopolskim. Gospodarzami spotkania będą Siostry Klaryski Kapucynki. Wraz z nimi będziemy modlić się w intencjach ludzi chorych a także o błogosławieństwo dla całej Ojczyzny i naszych lokalnych wspólnot na czas Wielkiego Postu, by był to czas owocny w pokutę i nawrócenie. Wszystkich na dzisiejszy Wieczernik zapraszamy, fizycznie lub duchowo. Początek spotkania o godz. 19:00. Jednocześnie dziękujemy licznie zebranym wiernym oraz ich duchowym opiekunom za Wieczernik, który tworzyliśmy w minioną sobotę w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku. Niech to wielkie zaangażowanie nadal nam towarzyszy, byśmy jak najwięcej skorzystali z tego szczególnego czasu jakim jest okres Wielkiego Postu. W dniu jutrzejszym odwiedzimy Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu oraz Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu. Niech na tym kolejnym szlaku pielgrzymkowym błogosławi nam Bóg Wszechmogący i towarzyszy szczególna opieka Matki Najświętszej.
 
Wielki Post - czasem modlitwy i trwania pod Krzyżem  :: 08-02-2008 r. ::

  Przed nami kolejne spotkania Wspólnoty w Wielkopostnych Wieczernikach Modlitwy. Pragniemy, by były one dla każdego z nas czasem modlitwy, czasem trwania pod Krzyżem, czasem ofiarowania siebie Jezusowi w intencji Ojczyzny, wspólnie realizowanego Dzieła i jego uczestników. Będzie to nasza wspólna możliwość dobrego wykorzystania czasu Wielkiego Postu. Wpatrzeni w Krzyż, w rany Chrystusa, Adorując Jego cierpiące Oblicze, pragniemy ubogacać się Zbawczymi Zdrojami Zbawiciela i gromadzić je w sercach jako największe skarby przekazane całej ludzkości.. Uwielbiając Jezusa w Jego Zbawczym Dziele, rozważając Jego mękę, jaką przeszedł i przechodzi nadal z miłości do nas i dla nas, trwać pragniemy w zjednoczeniu z Drogą Krzyżową, by serca i dusze nasze napełniały się łaskami spływającymi z Krzyża. Napełniały się potęgą tej miłości, która popchnęła Jezusa aż na Krzyż. Bóg ofiarowuje nam czas Wielkiego Postu jako czas szczególnej łaski. Znakiem tego czasu jest Krzyż - najcudowniejszy symbol miłości. Żaden inny znak nie ma w sobie tyle głębi i nie obejmuje miłości całej, pełnej. Będziemy prosić, by ten znak - Krzyż Jezusa, został wyryty w sercach naszych jako nasza miłość i stale w nas wzrastał, przemieniał. By dokonał uświęcenia naszych dusz. Wspólnie zatem podejmijmy wysiłek modlitwy, by wyprosić łaskę wytrwałości w kroczeniu Drogą Krzyżową Jezusa, aby tym, którzy sercem będą się z Nim jednoczyć, doznali wielkich łask, aby dokonała się przemiana serc, aby umarł w każdym z nas stary człowiek przywiązany do tego, co na dole. Aby narodził się nowy, wpatrzony w to, co na górze. Abyśmy mocą Krwi Chrystusa przelanej za nas na Krzyżu, stali się duchowi, stali się święci. Aby narodziła się w nas nowa pełna doskonała miłość Baranka Ofiarnego. Aby miłość ta poprzez nas, dotykała następne dusze. Abyśmy miłość tę przekazywali dalej swemu otoczeniu. Aby wieść o miłości miłosiernej Branka dotarła do wielu dusz, aby je pociągnęła ku sobie, tak, izby niczego innego nie pragnęli, tylko tej jednej, jedynej ofiary - ofiary z samych siebie w połączeniu z ofiarą Baranka! Aby zapałali wielką miłością, w której serca płonęłyby na wielką chwałę Boga, wyniszczałyby się dla Niego samego i zarażałyby tym płomieniem następne dusze. Módlmy się z całkowitym przekonaniem, że gdy tylko uklękniemy pod Krzyżem - Maryja tam jest nieustannie i modli się.
 
Wielki Post w wielkim umiłowaniu Krzyża w codzienności  :: 07-02-2008 r. ::

  Podczas spotkania Wspólnoty w Środę Popielcową modliliśmy się, by czas Wielkiego Postu był przeżywany przez nas w wielkim umiłowaniu Krzyża we własnej codzienności. Chcemy to czynić przez przyjmowanie każdej sytuacji, zdarzenia, osoby jako daru Bożego na ten czas. Traktować wszystko jako Bożą łaskę szczególną dla nas, a tym samym jako wyraz Bożej miłości. Przyjmować wszystko z radością i z wdzięcznością, uwielbiając Boga i jednocząc się z Jego Krzyżem. Takie codzienne podejmowanie swego Krzyża niech będzie jednocześnie zgodą na Krzyż Jezusa. W sytuacjach trudnych odnośmy wszystko do męki Chrystusa. On podczas swej drogi Krzyżowej wycierpiał w swym Ciele i Duchu wszelkie możliwe bóle ludzkości. Doznał tak różnych cierpień, że zna każdy ich odcień w sercach ludzkich. Niech, więc Krzyż Jego i męka będą ciągłym naszym odnośnikiem do tego, co przeżywać będziemy. W ten sposób mieć będziemy swój udział w Jego Krzyżu, Jego cierpieniu, a więc i w Jego dziele zbawczym. Niech Bóg na ten czas obdarzy nas błogosławieństwem Krzyżem Chrystusowym. Niech spłynie z Niego łaska przyjmowania trudów codzienności. Niech spłynie na nas łaska Krwi. Niech obmyje nas i oczyści. Niech przygotuje serca nasze na dzień Zmartwychwstania!
 
Modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego w Ofiarowanie Pańskie  :: 03-02-2008 r. ::

  Boże, Stwórco Narodów, Władco Wszechświata. Oto przyprowadzam Ci Twoje pierworodne dzieci. Twoje córki i twoich synów. To bracia i siostry Twojego Umiłowanego Syna Jezusa Chrystusa. Pragnę wraz z ofiarowaniem Jezusa, ofiarować Ci jeszcze raz pozostałe Moje umiłowane dzieci. Wierzę i ufam, wiem to i czuję sercem, że z radością przyjmujesz tę trzódkę maleńką. Jakże jesteś dobry, że otwierasz teraz Serce Swoje pełne miłości i wylewasz miłość tę na swoje dzieci. Jakże jesteś hojny Panie i Królu Mój, że w takiej obfitości zlewasz na swoje pierworodne maleństwa łaski cudowne. Jakże jesteś wspaniałomyślny, że przyjmujesz do Serca, przygarniasz wszystkie bez wyjątku, bez względu na stan ich dusz. Ty wiesz Umiłowany Mój Stwórco, że wszystkie one bardzo Cię kochają swoją dziecięca miłością. Ta miłość słaba jest, marna, pełna egoizmu i pychy. Ale jak to miłość dziecięca, bardzo gorąca, pragnąca sprawić Ci radość, tęskniąca za Twoimi ramionami i przytuleniem. A więc, przytul każde z nich osobno i wszystkie razem do swego cudownego, Boskiego Serca. Niech poczują jego bicie. Niech gorąca fala miłości przejdzie wprost z Serca do serca. (...)
Mój Ojcze miej wzgląd na ich słabość i nicość, popatrz na straszliwą nędzę i ciągłe upadki. Podnieś je do rangi swoich dziedziców i wspomóż w ich dążeniu do doskonałości. Daj im pomoc w darach i łaskach, by mieli siły powstawać, daj im upór w kroczeniu drogą świętości, wytrwałość na tej drodze, daj hart ducha, a przede wszystkim daj im w serce swą Miłość. To ona przezwyciężać będzie wszelkie trudności, da ufność, nadzieję, podeprze wiarę. To miłość uświęci ich dusze, sprawi, że zaliczeni będą do grona tych, co przy tronie Twoim zasiadają. Amen.

 
Zaproszenie na Apel Jasnogórski  :: 02-02-2008 r. ::

  W Święto Ofiarowania Pańskiego wyrażamy pragnienie, by cała Wspólnota Wieczernika spotkała się razem duchowo o 21-ej na Apelu Jasnogórskim. Połączeni w duchowej łączności z Jasną Górą wszyscy razem możemy podziękować Bogu za nasze w dniu dzisiejszym Ofiarowanie. Zgromadzeni przy Maryi, jeszcze raz wspólnie z całym Narodem poprośmy o oddanie nas wraz z Jezusem, Jej Synem, Bogu. Trwając w tej ważnej godzinie módlmy się o wszelkie łaski, o doświadczenie radości, pokrzepienie Bożym słowem, Bożą Prawdą. Módlmy się za wstawiennictwem Królowej Polski, by Jej Syn przyjął wszystkich Polaków jako swoich braci i siostry i przedstawił Ojcu. Niech to ofiarowanie utrwali w całym Narodzie obraz Boga, który choć wielkim i potężnym, jednak podporządkowuje się Świętym Rodzicom i Prawu, wypełniając je do końca tak, aby spełniło się wszystko, co zostało o Nim powiedziane.
 
Dzień ofiarowania naszych serc  :: 02-02-2008 r. ::

  W dniu Ofiarowania Pańskiego, przez  Niepokalane Serce Maryi, na nowo ofiarujmy Bogu swoje serca, (zawierzając je Matce Bożej i prosząc, aby nas ofiarowała Jezusowi). W przededniu Wielkiego Postu - czasu oczyszczenia z grzechu, módlmy się, by jak najszybciej Maryja przygotowała każdego z nas do obcowania z Jej Zmartwychwstałym Synem. Pamiętajmy, że w dniu dzisiejszym naszemu ofiarowaniu się towarzyszy szczególna łaska – łaska całkowitego oddania Bogu naszych  serc i otwarcia ich na Bożą Miłość. Każde serce, które dzisiaj Bogu się ofiaruje może liczyć na szczególne obdarowanie. Prośmy, by Bóg przyjął nasze ofiarowanie się  Mu i posłużył się dla dobra naszych rodzin i dzieła odnowy Kościoła. Niech obdarza nas wielkimi łaskami tak jak pierwszych chrześcijan. Wytrwajmy w Miłości Bożej.
 
Nadal potrzeba modlitwy za naszą Ojczyznę  :: 01-02-2008 r. ::

  Nasze najbliższe spotkania w Wieczernikach Modlitwy pragniemy, by były wyrazem Wspólnoty o dobro naszej Ojczyzny. Nie trzeba nikogo z nas przekonywać, że źle się dzieje w kraju, który coraz bardziej gubi poczucie bezpieczeństwa i pokoju. Liczne zatargi, dyskusje prowadzące donikąd, a przez to zaniedbania w dziedzinach najważniejszych, zapewniających właściwy poziom życia całego społeczeństwa, nie prorokują nic dobrego. Zbliżające się dni pokuty i postu mogą sprzyjać naszej duchowej trosce o Naród, w którym pragniemy żyć coraz lepiej i w poczuciu bezpieczeństwa. Mamy prawo tego oczekiwać, bowiem jesteśmy Narodem chrześcijańskim, "Ludem Bożym, na własność Bogu poświęconym". Pragniemy wspólnie otaczać duchową troską Episkopat i Władze świeckie, by wszystkie problemy społeczne były rozwiązywane w odniesieniu do Chrystusa Króla i Maryi Królowej - Osób, których królowania nie tylko w naszych sercach wszyscy pragniemy. Zapraszamy wiernych z całej Ojczyzny do wspólnego "szturmu" do Nieba.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!