banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257269 naszym gościem.       Osób on-line: 21

Archiwum


Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-06-2010 r. ::

  Orędzie, 25 czerwca 2010
„Drogie dzieci! Z radością wzywam was wszystkich byście z radością żyli moimi orędziami, dziatki, jedynie w ten sposób będziecie mogli być bliżsi mojemu Synowi. Tylko do Niego pragnę was wszystkich prowadzić, bo w Nim znajdziecie prawdziwy pokój i radość swego serca. Wszystkich was błogosławię i kocham niezmierną miłością. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl/
>
Wieczernik Modlitwy w Tolkmicku, w Sątocznie i Zawadzie  :: 24-06-2010 r. ::

  Kontynuując naszą wspólną szkołę życia w zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zgromadzimy się w tych dniach na kolejnych Wieczernikach Modlitwy, podczas których modlić się będziemy o łaskę pogłębionego zjednoczenia z Jezusem Eucharystycznym i nieustannego adorowania wraz z Maryją obecnego pośród nas Boga Zbawiciela. Modlitwą naszą uczcimy Boskie Serce i wypraszać będziemy wszelkie łaski dla nas, naszych rodzin, całej Wspólnoty i Dzieła. Obejmiemy duchową troską naszą dziatwę i młodzież w czasie kończącej się nauki w szkole, a także polecać będziemy osoby tworzące Zarząd stowarzyszenia Konsolata, które w najbliższym czasie rozpoczną swoje pierwsze rekolekcje. Wciąż naszą troską obejmujemy całą naszą Ojczyznę i wszystkich Polaków. A czas tej modlitwy jakże sprzyja z racji przypadającej w tych dniach 29 rocznicy rozpoczęcia Objawień Maryjnych w Medjugorje. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
>
Lekcja pierwsza z Maryją po zawierzeniu - u tronu Pani Gietrzwałdzkiej  :: 22-06-2010 r. ::

  Dziękujemy Wam wszystkim za pierwszą wspólną lekcję na drodze zawierzenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, która została poprowadzona dla nas wszystkich w Gietrzwałdzie, w tamtejszym Wieczerniku Modlitwy. Można jeszcze powracać do niej słuchając fragmentów naszego spotkania w Radiu Konsolata. Dziękujemy realizatorom naszego Radia za transmisję i retransmisję tego wydarzenia - Wieczernika Modlitwy u tronu Pani Gietrzwałdzkiej. Adres naszego Radia: http://konsolata.pl/radio/. Tematyka tej lekcji obejmowała potrzebę ubogacania się realną i rzeczywistą obecnością Jezusa w sakramencie Eucharystii oraz potrzebę nieustannego życia i dzielenia wszystkiego z Maryją. Niech miłość naszych serc do Jezusa Eucharystycznego i naszej wspólnej Matki i Królowej będzie naszą siłą w walce z wszelkimi przejawami zła i niewierności.
>
Zapraszamy do Gietrzwałdu na dni skupienia i Wieczernik  :: 17-06-2010 r. ::

  Przed nami kolejne dni skupienia i Wieczernik w Gietrzwałdzie - spotkania, podczas których Boża miłość szukać będzie serc otwartych, oddanych, chętnych, by ją przyjąć. Będzie to czas miłości, czas wtulenia się w matczyne ramiona, nauka życia dzieci Maryi, z naszą Mamą. Pouczenia, jakie będą płynąć, mają na celu nasze głębsze zrozumienie tego, co takiego dokonało się podczas Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy na Jasnej Górze. Tak więc tłumaczone nam nadal będzie, czym jest relacja dziecka Bożego do Matki - danej przez Boga. Jaka ona ma być? Jaka jest ze strony Maryi oraz jakiej odpowiedzi Ona oczekuje od nas. A wszystko to w otoczeniu cudownej Boskiej Miłości, w którą jesteśmy włączeni, w której jesteśmy zanurzeni i przeniknięci. Niech macierzyńskie błogosławieństwo obejmie całą Wspólnotę - serca oddane Maryi, spragnione miłości. Słabe, ale gorące.
Wieczernik w Gietrzwałdzie w najbliższą sobotę, 19 czerwca br. w Sanktuarium Maryjnym w godzinach: 17:00 - 21:00. Zapraszamy!
>
Nowe płyty CD dla Wspólnoty Wieczerników Modlitwy   :: 17-06-2010 r. ::

  W ostatnich dniach ukazały się nowe płyty CD zespołów posługujących na naszych Wieczernikach Modlitwy. Jedną z nich mogliśmy już posłuchać, bo była prawdziwym, zaskakującym prezentem dla uczestników Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy w Częstochowie. To płyta nagrana przez naszych Piotrków i pana Zygmunta zatytułowana "W drodze do Nieba". Bardzo starannie dobrane pieśni, słuchając których naprawdę można przenieść się w atmosferę naszych spotkań. Okładkę tej płyty CD widzimy obok na zdjęciu. Kolejna nowa płyta, to owoc twórczej pracy zespołu "Adoramus" z Tczewa. Nazwa krążka CD: "Adorujcie Mego Syna". Ta płyta będzie dostępna na Wieczerniku w Gietrzwałdzie. Na niej 18 nowych utworów muzycznych w wykonaniu Zespołu, któremu towarzyszą liczni muzycy z Polski i z zagranicy. Również bardzo ciekawa i warto posłuchać. Płytę można obejrzeć i ewentualnie zamówić odwiedzając stronę Zespołu ADORAMUS. Obu Zespołom gratulujemy!
>
Dziękujemy za dar Zawierzenia Dusz Najmniejszych  :: 14-06-2010 r. ::

  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wieczernika Ogólnopolskiego

Dwa dni naszego pobytu w Częstochowie na Ogólnopolskim Wieczerniku Modlitwy skoncentrowane były na przygotowaniu naszych serc i zawierzeniu nas wszystkich Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Wszystko odbywało się w Tajemnicy Miłości, w którą Liturgia Kościoła wprowadzała nas poprzez przypadającą w tym czasie Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Dla Wspólnoty kroczącej Drogą Miłości były to znaczące dni w roku duszpasterskim przeżywanym pod hasłem "Bądźcie świadkami Miłości". Pielgrzymka Wspólnoty, która wychodzi z Serca Jezusa i jednoczy w Wieczerniku - Sercu Maryi, pozwoliła nam tej prawdziwej Miłości doświadczyć i umocnić na dawanie Jej świadectwa w naszym codziennym życiu. Za wszystko, co było naszym wspólnym udziałem, świętowaniem i przeżyciem, za wszystkich Pasterzy - kapłanów, wszystkich posługujących i uczestników Wieczerników Modlitwy, za prawdziwe świadectwo Miłości dusz najmniejszych, z całego serca dziękujemy i wyrażamy staropolskie: Bóg zapłać!

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z Wieczernika Ogólnopolskiego
>
AKT Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi  :: 12-06-2010 r. ::

  AKT Zawierzenia Wspólnoty i Dzieła Dusz Najmniejszych Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
O Maryjo! Królowo Nieba i Ziemi. Pani całego świata. Ciebie Bóg uczynił swoją Matką. Tobie dał tytuł Matki Zbawiciela. Zostałaś wpisana w plany Boże od samego początku stworzenia i Bóg wyniósł Ciebie do największej chwały. W Tobie uczynił sobie świątynię swoją i złożył wszystkie skarby Bóstwa. Obdarzył Ciebie Łaską najwyższą, bowiem w Tobie zrodził Syna. Ciebie Jego Duch uczynił swoją Oblubienicą na wieczność. Twój Syn dał Tobie udział w swym zbawczym dziele i uczynił Współodkupicielką rodzaju ludzkiego. Ojciec postanowił, iż jako Matka Jego Syna, która przywróciła wraz z Nim synostwo Boże wszystkim ludziom, będziesz najdoskonalszą Matką ludzi. Dlatego z woli Ojca, ustami Syna, pod natchnieniem Ducha zostałaś powołana do wspaniałej misji rodzicielstwa. Od tej pory, mocą Ducha, rodzisz w Synu nowe dzieci dla Boga. Ukryta w sercu Trójcy Świętej, objęta Jej chwałą, przeniknięta Bożą Miłością zlewasz na dzieci swoje zdroje łask nieprzebranych, wstawiasz się za nimi i wypraszasz wszelkie dobro.
Pragniemy dzisiaj, o Przeczysta Dziewico, oddać się Tobie w całkowitą niewolę.  Pragniemy, jako dusze najmniejsze całkowicie i zupełnie zawierzyć Tobie - Matce Kościoła, nasze życie, naszą drogę, nasze zbawienie. Chcemy, przynagleni Twoją Miłością, powierzyć się cali Twemu cudownemu, Matczynemu Sercu. Doznawszy od Ciebie tak wielkiej troski, czując nad sobą Twoją opiekę, ośmieleni Twoimi pouczeniami i zaproszeniem, jakie stale ma dla nas Twoje miłujące Serce, prosimy dzisiaj - weź każdego z nas w swoje objęcia. Okryj każdą duszę najmniejszą swoim płaszczem. Ukryj swoje najmniejsze dzieci w Twoim Sercu pełnym Bożej dobroci. Ufając całkowicie i bezgranicznie, zarówno Bożym słowom czyniącym Ciebie naszą Matką, jak i licznym Twoim zapewnieniom, które dawałaś tak wielu swoim umiłowanym świętym, chcemy uczynić zadość Bożemu Sercu i w pełni wolności, bez przymusu, z wielkim pragnieniem w naszych małych, słabych duszach zawierzyć Tobie samych siebie, nasze rodziny, Wspólnotę Dusz Najmniejszych w Polsce i na całym świecie. Ponieważ mali jesteśmy, więc licząc na czułość i szczególną miłość Matki do jej najmniejszych dzieci, zwracamy się do Ciebie wprost. Otaczamy Ciebie kołem, tulimy się do Twoich kolan i chwytając Ciebie za ręce, z całą mocą naszych małych serc prosimy:


Akt zawierzenia w całości>>
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - Dzień 9  :: 11-06-2010 r. ::

  Dzień 9
Boże, Królu, Panie Niepokalanego Serca Maryi, Władco całego świata, Stwórco Nieba i Ziemi. Klękam dziś przed Tobą, który jesteś Skarbem największym Matki Bożej, by trwać na modlitwie razem z dziećmi Maryi. Zobacz, przyjechało ich do Częstochowy tyle. Ale to nie wszystkie. Jeszcze więcej pozostało w domach, przy swoich obowiązkach. Jednak i one jednoczą się duchowo i są razem z nami dzisiaj w tym znaczącym miejscu. Składając je w Sercu Maryi w tym ostatnim dniu Nowenny wypraszam potrzebne łaski dla nich i ich bliskich. Miłości Niepojęta! Piękności Niestworzona! Serce Maryi wypełnia szczęście, że oto już niedługo będzie mogła przyjąć z ich rąk akt zawierzenia się Jej Sercu. Akt ten bardzo ważny w swej istocie, uczyni te dusze jeszcze bliższymi Maryi i Tobie. Przecież powierzą się Jej dłoniom zupełnie i do końca. Swoje życie oddadzą Jej, aby mogła je składać codziennie na ołtarzu Miłości. Pragnie też je dzisiaj, w te ostanie godziny  w sposób szczególny przygotować. Powierzam więc Tobie, Jezu serca te najmniejsze, byś je zanurzył w swych ranach i udzielił daru Zdrojów Miłosiernych. Oddaję ich Tobie Duchu Stworzycielu, abyś je stale na nowo odradzał i przemieniał ich życie ku doskonałości. Składam je przed Tobą Ojcze Mój Niebieski, abyś pobłogosławił ich swym ojcowskim błogosławieństwem i w ten sposób wyraził swoją wolę przyjęcia ich zawierzenia. Błogosław im Trójco Święta, by otwarte na Świat Ducha, rzeczywistość tak cudowną, choć nieznaną im, potrafiły kroczyć w niej wytrwale, stale ponawiając próbę przyjmowania i odwzajemniania Miłości. Proszę Ciebie Boże, abyś zabrał to, co jeszcze je ogranicza, zniewala, rozprasza, co wzbudza w nich wątpliwości. Daj im odwagę, daj ufność bez granic. Udziel daru Miłości. Ucz pokory. Prowadź ku jedności. Pragnę ukryć je w Sercu Maryi tak, jak Ty ukryłeś Maryję w Sobie, a Jezusa w Maryi. Niech nadal poucza je o drodze, którą wcześniej sama przeszła - drodze maleńkiej, drodze ukrytej, drodze całkowicie powierzonej Tobie. Proszę, pozwól Maryi poprowadzić ich ku wielkiej świętości na wzór świętych Twoich, umiłowanych w Niebie. Niech to zawierzenie rozpocznie nie tylko w ich życiu nowy etap. Niech będzie ono krokiem stumilowym w Triumfalnym pochodzie Miłości, która już obejmuje świat. Chociaż zło szaleje i wydaje się, że ciemności ogarniają ziemię, to pragnę, by Twoja Miłość zwyciężała w sercach Tobie oddanych. Są one ratunkiem dla świata, jego odrodzeniem. Niosą w sobie nowe życie. Z czasem staną się zalążkiem Nowego Kościoła, Twojego Kościoła. Kościoła, o którym mówił już papież Jan Paweł II. Kościoła, który ogarnięty Duchem Miłości rozkwitnie niczym cudowny kwiat na piaszczystej, skamieniałej, wysuszonej ziemi, jałowej ziemi. Jednak Twój Duch będzie jego rosą, wodą, pokarmem. I wzbudzi zachwyt, zadziwienie, że oto Bóg sam odradza swój Kościół, Bóg sam tchnie w niego nowego Ducha, Bóg sam swój Kościół prowadzi, a czyni to wręcz w namacalny sposób. O Panie Mój, powierzam tobie dusze najmniejsze, abyś ty przysposobił je na jutrzejsze spotkanie w Niepokalanym Sercu Maryi. Niech prawdziwie stanie się Ono dla nich Wieczernikiem Modlitwy, Namiotem Spotkania, Świątynią Najświętszą, Domem Słowa, Arką Nowego Przymierza. Niech zstąpi na nich Duch Pana i odnowi ich serca.
Niech błogosławi was cała Trójca Święta: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

Cała 9-dniowa Nowenna>>
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - Dzień 8  :: 10-06-2010 r. ::

  Dzień 8
Modlę się dzisiaj Stwórco całego świata, za duszami najmniejszymi. Już tylko dwa dni dzielą je od tego dnia, na który czekają one i Maryja. Na który czekasz również i Ty Boże. Pragnę prosić Ciebie o wielką wiarę i ufność w tych maleńkich sercach. Pragnę wypraszać łaskę nadziei. Pragnę błagać Ciebie o dar Miłości. Ja wiem, Mój Panie, że w chwili zawierzenia siebie Sercu Maryi, dusza zaznaje łaski spotkania z Tobą. Czyli z Miłością. Maryja chciałaby, aby dusze najmniejsze nabrały wielkiego pragnienia, by spotkać się z Tobą. Chciałaby, aby serca ich wyrywały się do Ciebie z tęsknoty, aby wypatrywały, jak Maryja wypatrywała Syna, gdy wracał z kolejnej wyprawy nauczycielskiej. Chciałaby, by zapragnęły spotkania tak, jak Ona pragnęła Twoich narodzin Jezu. Chociaż cieszyła się Tobą w swoim łonie i często przemawiała do Ciebie z miłością, to pragnęła jak najszybciej zobaczyć Ciebie, wziąć w ramiona i przytulić. Miłość, jakiej doświadczała skłaniała serce do tęsknoty. Miłość sprawiała, że czekała z niecierpliwością na swojego Synka i Boga. A te chwile oczekiwania były zarazem piękne i wypełnione cierpieniem serca. Kto prawdziwie kocha, ten tęskni ogromnie. A cierpienie stale mu towarzyszy. A jednak Maryja nie zamieniłaby się z żadną inną kobietą na świecie. Jej tęsknota dotyczyła Boga - Człowieka! Teraz pragnie, abyś Ty Panie, wlał w te małe serca ogrom miłości swojej. Abyś poprzez tę miłość dał im poznanie siebie. Gdy doświadczą Miłości, gdy sercem poczują, Kim jesteś, zapragną Ciebie ogromnie. Gdy będą pragnąć, serca ich wybiegać będą Tobie naprzeciw. Wyrywać się będą do Ciebie ich dusze. Oczekiwać z niecierpliwością na spotkanie z Tobą. Wtedy będą przygotowane do tego wydarzenia. Maryja chciałaby, abyś uzmysłowił Jej dzieciom, iż zawierzając się Maryi, idą na spotkanie z Bogiem. Pomóż im sercem przyjąć fakt, iż należeć będą do Jej Serca, w którym zamieszkanie znalazł sam Bóg. Pomóż im zobaczyć, jak wielkim darem dla dusz maleńkich jest Serce Matki wypełnione Bożą Miłością, Bożą Łaską. Spraw, by napełnione wiarą z ufnością czekały na to zjednoczenie. Daj im zatem wiarę, daj ufność, iż to wydarzenie będzie bardzo ważnym i znaczącym w ich życiu. Nastąpi pewien przełom.
Maryja pragnie poprowadzić swoje dzieci do Serca samego Boga. Serce Matki jest niejako pierwszym, ale ono nie zatrzymuje dzieci dla siebie. Ono je rodzi dla Boga. Dlatego pragnie zgromadzić wszystkie dusze najmniejsze w swoim Sercu, by wszystkie oddać Bogu. Dokona się to w swoim czasie. Prosimy Cię więc, udziel dzisiaj duszom najmniejszym łaski wiary, nadziei, ufności, a nade wszystko daru Miłości Czystej, Wiecznej, Nieskalanej, Doskonałej. Pozwól im, mimo licznych ułomności, zaznawać tej miłości, jaką zarezerwowałeś dla wielkich świętych. Czasy są trudne, okoliczności szczególne, na świecie panoszy się Zło. Zatem i Twoja pomoc, łaska, ingerencja też nie może być zwykła, codzienna. Sam powiedziałeś, że są to czasy wielu świętych, czasy naznaczone charyzmatem Ducha Świętego, czasy wielkiej łaski jako odpowiedź na wielki grzech. Dlatego prosimy, udzielaj im wszelkich potrzebnych łask, by nie zachwiały się, nie zrezygnowały, ale szły naprzód, ku Miłości, ku Zbawieniu, ku odnowie, ku nawróceniu. Zjednocz ich ze sobą - Miłości Odwieczna. Pobłogosław duszom najmniejszym Trójco Przenajświętsza i zanurz je w przepaściach swojego Miłosierdzia.

I Ja wam błogosławię, dusze najmniejsze.

Cała 9-dniowa Nowenna>>
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - Dzień 7  :: 09-06-2010 r. ::

  Dzień 7
Pragnę dzisiaj modlić się, Moja Miłości, o dar oderwania się od spraw tego świata, o wyciszenie serc, dusz, umysłów, o umiejętność wejścia w głąb siebie. Prosić chcę o to dla każdej duszy najmniejszej. Udzieliłeś Boże Maryi tak cudownej łaski ukrycia się przed światem i życia od maleńkości w atmosferze modlitwy. Dałeś Jej świętych Rodziców, którzy wiedli życie skromne, przeniknięte modlitwą, oddane Bogu. Zapragnąłeś mieć Ją bliżej siebie i umieściłeś przy Świątyni, gdzie jako mała dziewczynka służyła Tobie i poznawała Ciebie. Zakosztowawszy Twojej cudownej bliskości nie wyobrażała sobie, że mogłaby należeć do kogoś innego, jak tylko do Ciebie. Ty w swojej mądrości dałeś Maryi świętego męża - Opiekuna, który wspierał Ją i razem mogli iść drogą wytyczoną przez Ciebie nawzajem sobie pomagając i służąc Tobie. Dzięki życiu, jakie dałeś Maryi, dzięki bliskim osobom, mogła Mój Boże, stale być zanurzona w Twojej obecności. Największym darem był oczywiście Jezus. Jej życie skupiło się na Nim. Żyła dla Niego. Jej oczy, uszy, Jej serce i dusza, Jej umysł, wszystko było nastawione na Jezusa. Na Niego skierowane. Żyjąc dla Niego, nasłuchując w swoim sercu Twego głosu, wpatrując się w Twoje oblicze w Synu, żyła zostawiając na boku wszelkie sprawy świata.
Pragnę prosić Ciebie Boże, abyś dzieciom Maryi udzielił tej łaski wyciszenia w nich wszystkiego, oderwania się od świata. Wiem, że w dzisiejszych czasach jest to niezwykle trudne i wydawać się może wręcz niemożliwe, by żyć życiem duszy, a nie duchem świata. Jednak w Tobie wszystko jest możliwe. Ty możesz sprawić, że dzieci Maryi pójdą z Nią drogą życia ukrytego, drogą życia duchowego, życia całkowicie skierowanego na Boga. Gdzie nic nie jest ważniejsze od Niego samego. Proszę Ciebie, udziel tej łaski, by miały siły codziennie od nowa odrzucać zainteresowanie światem, a skupiać się na Twojej Miłości. Pomóż im żyć z Tobą i dla Ciebie. Pozwól, że Maryja weźmie je do swojego serca i nieść będzie by uchronić przed wichrami i burzami losów. Naucz w milczeniu i cichości przyjmować Twoją wolę objawiającą się we wszelkich wydarzeniach i napotkanych osobach. Ufam, że Maryja pomoże im godzić się na zapomnienie w oczach świata, by rodziły się na nowo w Tobie. Nauczy odnajdywać Ciebie żyjącego w głębi duszy.
Pobłogosław Boże dzieciom Maryi i udziel im swego Ducha, by pod Jego natchnieniem zapragnęły tylko jednego - Ciebie, Boga. Niech On oświeci je swoją mądrością, udzieli prawdy i objawi Miłość.

Błogosławię was, dusze najmniejsze.
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - Dzień 6  :: 08-06-2010 r. ::

  Dzień 6
To kolejny dzień naszej wspólnej modlitwy, aby przygotować jak najlepiej nasze serca na spotkanie z Miłością. Proszę, nie ulegajmy rozproszeniom, nie dajmy się zwieść atmosferze pozornego pokoju. Każdy dzień jest dniem walki o nasze dusze. W każdym szatan stara się zniweczyć starania, by jak najpełniej przygotować nas do zawierzenia. On wie, jakie skutki ono może przynieść i stara się im zapobiec. Toteż każdego dnia coraz gorliwiej klękajmy z Maryją do modlitwy, by nie ulec złu. By nie dać mu się zwieść.
Klękam przed Tobą Panie Mój i Królu. Klękam przed Tobą, który jesteś Moim Stworzycielem, Moim Bogiem. Maryja cała do ciebie należy. Oddała Tobie swoje życie będąc jeszcze małym dzieckiem. Udzieliłeś Jej tej łaski zrozumienia, czym jest Boża miłość, czym jest życie z Bogiem. Od tej pory pragnęła tylko jednego - żyć dla Ciebie, żyć z Tobą. Chciała cała do Ciebie należeć z duszą i ciałem. A to pragnienie z wiekiem jeszcze dojrzewało i nabierało doskonałego kształtu. Dzisiaj Maryja pragnie Jezu błagać Ciebie, abyś Ty udzielił Jej dzieciom łaski zrozumienia, czym jest życie całkowicie oddane Bogu, czym jest życie w Bogu, oddanie Tobie swojej duszy, swojego serca, ciała, pragnień. Bardzo chciałabym, aby i te dzieci, wzorem Moim, postanowiły należeć całe do ciebie. Jakże piękną jest dusza, która decyduje się na ten krok! Ileż radości przynosi Niebu całemu. Ileż łask Bóg wylewa na nią w dniu jej oddania, ofiarowania się. Dusza taka bardzo szybko postępuje w doskonałości. Osiąga szczyty świętości, bo Bóg sam ją na nie prowadzi. On ją wnosi na te szczyty! Jednak zważ Jezu, że są to dusze najmniejsze. Tak, jak z każdą sprawą, tak i z tą, same sobie nie poradzą. Potrzebują Twojej pomocy. Udziel zatem swojego Ducha duszom najmniejszym. Twój Duch, Jezu, przez ziemskie życie poddał się człowieczej Matce w sposób doskonały. Niejako uzależnił się od Niej. W ten sposób oddałeś Bogu Ojcu chwałę największą. I chociaż dla ludzkiego serca i umysłu jest to nie do pojęcia, Ty przyjąłeś w ten sposób wolę Ojca, który ukochał Matkę Miłością doskonałą. Zatem i Ty ukochałeś Ją Miłością człowieczą i Boską. W tym, choć wydaje się to niemożliwe, zjednoczyłeś się jeszcze bardziej z Ojcem. Powierzając się Matce, oddałeś się Ojcu. Jakże cudowne to chwile, gdy dusza cała oddaje się Bogu przyjmując Jego wolę, Jego Miłość, Jego samego. Maryja pragnie, Panie Jezu, przygotować swoje dzieci na to oddanie swego życia Bogu. Pragnie tak usposobić ich serca, by zapragnęły tego całą duszą. Chciałaby, aby stało się to pragnieniem ich życia, pragnieniem największym, ciągłym, niezaspokojonym. Aby przez całe życie nieustannie oddawały siebie Tobie, powierzając wszystkie sfery życia. O, proszę, udziel im tej łaski - Ducha Jezusa oddającego się Bogu przez całkowite uzależnienie od Matki. Niech spłynie na nich Twoje błogosławieństwo.
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - Dzień 5  :: 07-06-2010 r. ::

  Dzień 5
Uklęknijmy dzisiaj wraz z Maryją pod Krzyżem, abyśmy razem mogli prosić Boga o cud zjednoczenia dusz z Ukrzyżowanym.
Ratunkiem dla świata jest pokora dusz poświęconych Bogu. Pokora zjednuje Serce Boga i niejako sprowadza je na ziemię do ludzkich serc. Na tak wielką pychę człowieka lekiem jest wielka pokora. Pokora skłoniła Boga, by złożył swoją Miłość w Maryi. W ten sposób począł się Zbawiciel. Odpowiedzią na grzech pierworodny wynikający z pychy, była pokorna postawa zwykłej, prostej dziewczyny. Pokora przyczyniła się do Zbawienia. Teraz również potrzeba wielkiej pokory, bo wielki grzech pychy opanował świat. Potrzeba waszej pokory - dusz najmniejszych. Zatem zwracam się do Ciebie, Synu Maryi o pomoc i łaskę. Widząc słabość tych maleńkich dusz, Ty wiesz, że one same nie wykrzeszą z siebie doskonałej pokory, a miłość własna stale będzie podnosić głowę. Jednak to Ty jesteś wszechmocny i to Ty możesz sprawić, że pragnienie serca stanie się ciałem. Toteż w mieniu dzieci Maryi, które klęczą przed Tobą, proszę Ciebie o dar pokory dla nich. Proszę o Ducha pokory. Spójrz, Maryja ukryła je wszystkie w swoim Sercu. Wcześniej Ty je zamieszkałeś i pokochałeś ze względu na pokorę. Udziel im, proszę łaski przyjęcia pokory Matki. Stojąc pod Krzyżem, patrząc na Twoje rany, nie sposób, myśleć o sobie. Serce samo wznosi się ku Tobie - ku Ukrzyżowanemu. Serce Matki teraz błaga Ciebie, Jezu najmilszy, abyś swoją Krwią, Potem i Łzami obmył ich serca z pychy. Proszę o to, ze względu na wielkie miłosierdzie Twojego Serca. Proszę też ze względu na Twoje wielkie cierpienie związane z pychą ludzką. Wesprzyj te maleńkie dzieci w ich pragnieniu pokornego służenia Tobie. Miej na uwadze, iż wszystkie Maryja ukryła w swoim Sercu - Sercu Matki. W nim są bezpieczne, a łaski, które ześlesz przejdą przez Jej dłonie. Ona przygotowuje te serca do ich przyjęcia. Błogosław Jezus z Krzyża te dzieci i obdarz je łaską pokornego serca. Niech Twój Duch - Duch Pokory i oddania, obejmie teraz te najmniejsze dusze i udzieli im samego siebie, by już nigdy szatan nie ośmielił się podnieść głowy w tych maleńkich sercach. Błogosławię was; w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
>
Wieczernik w czwartą rocznicę wizyty Ojca Jozo  :: 06-06-2010 r. ::

  To już cztery lata od wspólnej modlitwy w Wieczerniku Modlitwy, który poprowadził duchowy syn św. Franciszka z Asyżu, a zarazem umiłowany kapłan NMP Królowej Pokoju, o. Jozo Zovko. Pamiętamy ten tłum wiernych, którzy wypełniali polskie kościoły na kolejnych stacjach niezapomnianej wędrówki współczesnego Aggeusza, nawołującego do odbudowy Domu Pana. Czwartą rocznicę tego niezapomnianego, a zarazem porywającego nasze serca do gorliwego przeżywania swojego chrześcijaństwa Wieczernika Modlitwy świętowaliśmy w minioną sobotę w sanktuarium czerwińskim. Była to również dla nas wszystkich okazja bezpośredniego już przygotowania się do kolejnego Wieczernika Ogólnopolskiego, którego celem jest nasze zawierzenie się Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziękujemy wszystkim kapłanom, organizatorom i uczestnikom za dar tego spotkania.
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - dzień 4  :: 06-06-2010 r. ::

  Dzień 4
Boże Mój, który dajesz odpocznienie duszy Maryi. W Tobie Ona odnajduje pokój serca. W Tobie jest Jej życie, miłość, bezpieczeństwo. W Tobie Jej przyszłość i wieczność. Pozwól Boże, że będę dzisiaj prosić Ciebie dla dusz najmniejszych o tę łaskę odnajdywania w Tobie pokoju serca, o łaskę odpoczynku duszy w Twoim Duchu. O łaskę przytulenia się sercem do Serca i trwania tak, by nasycić się Tobą. Dzieci Twoje stale gdzieś pędzą. Świat zmusza wszystkich do pośpiechu. Wytwarza atmosferę niepokoju, braku poczucia bezpieczeństwa, niepewności o jutro. Wraz z Maryją proszę, aby Twoje dzieci w Tobie - Boże, odnajdywały wszystko, a więc i pokój, odpocznienie również. Daj dzieciom Twoim i Maryi tę pewność, że Bóg zaspokaja ich wszystkie potrzeby. Bóg daje im to, co potrzebne do życia. Bóg opiekuje się nimi. To prawda, one to wiedzą. Na poziomie umysłu nawet nieźle mają to opracowane i utrwalone. Gorzej jest z sercem. Ten poziom jeszcze nie przyjął, iż Ty Panie jesteś odpocznieniem duszy, w Tobie duch ludzki odpoczywa. A jest tak ważne, by dusza potrafiła cała zanurzyć się w Bogu, zaufać, poddać Jego działaniu. Zarówno w sytuacjach trudnych, w sytuacji zmęczenia, jak i w sytuacjach radosnych - dusza ludzka ma trwać w Bogu i w Nim znajdować źródło swojego pokoju wewnętrznego, w Nim ma trwać nieporuszona. Proszę Ciebie Duchu Pokoju, zstąp teraz na dzieci Boga i Maryi, otocz ich serca sobą, zanurz w przepaściach Zdrojów nieprzebranych, osadź na pokoju dającym poczucie bezpieczeństwa i naucz je zawsze kierować się tą niezachwianą prawdą, iż tylko ty jesteś Pokojem, tylko Ty dajesz prawdziwy pokój, tylko w Tobie go należy szukać. Klękam przed Tobą składając Serce Maryi w Tobie. Ufając, że wszystkie dusze najmniejsze, które w Swym Sercu Maryja ukryła, zaznają teraz Twego błogosławionego pokoju. Niech Twój Pokój, a wraz z nim Twoja Miłość spłyną teraz na te najmniejsze serca i utwierdzą je w przekonaniu, iż tylko w Bogu jest ich odpocznienie, tylko w Bogu jest pokój ich duszy.
Błogosławię was, dusze najmniejsze, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP - dzień 3  :: 05-06-2010 r. ::

  Dzień 3
Boże, który jesteś Życiem Maryi, bowiem Ona oddycha Tobą, żyje Tobą, Jej dusza karmi się Tobą. W Niej są Twoje myśli i Twoje uczucia. Pragnienia i ból. Ty jesteś w Maryi. A Ona jest w Tobie. Twoja Miłość to sprawiła, że Jej życie tak bardzo splotło się z Twoim, iż w końcu stało się jednym. Od chwili poczęcia Jezusa stało się życiem Boga. Zupełnie odrzuciła swoją wolę, aby przyjąć Twoją, by całkowicie być w Tobie. Abyś Ty mógł żyć w Maryi w swoim Synu. Niezrozumiałe to jest dla ludzkiego umysłu, tak ścisłe zjednoczenie duszy z Duchem. Pragnę jednak dzisiaj prosić Ciebie, abyś tej łaski udzielił duszom maleńkim. Chociaż niewiele rozumieją z tego, czego dokonujesz na ich oczach, to ośmielony Twoją nieskończoną Miłością, chcę wstawiać się za nimi prosząc, abyś ty stał się również Miłością ich życia. Otwórz, proszę, te serca na tyle, by zrozumiały istotę miłości, a jest nią jedność. Jedność z Tobą, z Twoją miłością, Twoją wolą. Jedność z Bogiem Ojcem, jedność z Synem, a wszystko w jedności Ducha. Jedność myśli, pragnień, uczuć, woli. Wtedy dopiero będzie można powiedzieć, że Ty jesteś ich życiem. O, proszę, ukryj ich w Twoim Sercu i tam udzielaj łaski otwarcia na Ciebie. Proszę dotknij ich Duchu Święty, aby byli świadomi do czego dążą, czego mają pragnąć, o co się modlić. Niech dojrzą tę wagę zjednoczenia swojego życia z życiem Boga. Niech zasmakują choć odrobiny tej rozkoszy jedności, by wiedziały za czym tęsknią, czego pragną, o co się modlą. Klęcząc przed Tobą Mój Boże, przyprowadzam Ci w Sercu Maryi dusze najmniejsze, aby i one mogły zakosztować tej niepojętej jedności. Nie pozwól, by jakieś wątpliwości przeszywały teraz serca. Daj im wiarę i ufność, że oto w Sercu Matki kosztują zjednoczenia z Bogiem. A Ty Duchu Miłości uczyń możliwym to, co niemożliwe dla tych najmniejszych - zjednocz ich z Miłością. Daj poznanie, czym jest jedność. Daj zrozumienie - czym życie w Bogu. Pozwól duszom otwierać się na Świat Ducha i żyć w nim bez przeszkód.
Niech spłynie na was - dusze najmniejsze - błogosławieństwo Boga: Ojca, Syna i Ducha Świętego.
>
Nowenna przed Wieczernikiem Ogólnopolskim - Dzień 2  :: 04-06-2010 r. ::

  Dzień 2
„Jezu, który jesteś Miłością Matczynego Serca Maryi, pragnę dzisiaj, w tym drugim dniu Nowenny przyprowadzić do Ciebie Jej dzieci - dusze najmniejsze. Oto bowiem, Ty sam Jej je dałeś. Mocą testamentu z Krzyża, uczyniłeś Serce Maryi zdolnym kochać każdego człowieka, każdą duszę. To nie wszystko. Ty sam - Bóg Przedwieczny złożyłeś siebie w ofierze, aby tym duszom przywrócić dziecięctwo Boże. Na powrót ich usynowiłeś. A żeby nie czuły się półsierotami, dałeś Matkę. W Matczyne Serce złożyłeś Miłość swoją - Miłość Boską. Tak więc, uznałeś w swojej nieskończonej hojności, dobroci i wspaniałomyślności, iż nie wystarczyła Miłość Ojca. Dałeś swoim dzieciom miłość Matki. Niejako podwójnie je obdarowałeś doskonałą Miłością. Kochasz ich teraz swoją Boską Miłością w Ojcowskim Sercu oraz Boską Miłością w Sercu Matki. Jednak pragnę Ci przypomnieć, choć wiem, że Ty nigdy nie zapominasz, iż Twoje dzieci to dusze najmniejsze. Są tak słabe, że nie potrafią dojrzeć tego cudownego obdarowania ich Bożą Miłością. Dlatego pragnę prosić o przejrzenie dla ich oczu i dla ich serc. Niech zobaczą tę nieskończoną hojność Boga w obdarowywaniu ich dusz. Niech zobaczą w tym darze Ojca i Matki wielką Miłość Boga. Niech zachwycą się tą wielką miłością i zapragną ją poznawać. Proszę Ciebie, abyś dał im swego Ducha. To przecież Duch Synowski. Może dzięki Duchowi Syna otworzą się ich serca i znów poczują się dziećmi samego Boga. Daj im łaskę patrzenia na Miłość oczami duszy, a nie ciała, aby mogły dojrzeć boskie piękno w tejże Miłości.  Proszę, Ciebie, który jesteś Synem Ojca, aby twój Duch pełen synowskiego oddania, pełen synowskiej miłości ogarnął ich - dzieci Boga teraz i przygotował serca na to niebywałe spotkanie w Wieczerniku Niepokalanego Serca Matki Najświętszej z Bożą Miłością. Niech Twój Duch - Jezu Chryste zakróluje pośród nich. Z całą miłością serca klękam przed Tobą Boże i wstawiam się za tymi, którzy najmniejszymi zostali nazwani i do nich rzeczywiście się zaliczają. Obdarz ich swoim błogosławieństwem. Niech serca dusz najmniejszych przygotują się dobrze na to spotkanie z Miłością.
Błogosławię was; w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
>
NOWENNA przed zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu NMP  :: 03-06-2010 r. ::

  Przygotowanie do Wieczernika Ogólnopolskiego – Jasna Góra, 12.06.2010
Klękam przed Tobą, Wiekuisty Boże, aby rozpocząć dzisiaj modlitwę - bezpośrednie przygotowanie dusz maleńkich do zawierzenia ich Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i oddania w niewolę samej Miłości. Proszę zatem Ciebie Duchu Święty - Oblubieńcu Matki Bożej, abyś poprowadził tę Nowennę przez kolejne dni, dając wszystkim Maleńkim możliwość dobrego przygotowania serc do tego cudownego spotkania z Bogiem w Sercu Maryi.
Dzień 1
Dzisiaj polecam Tobie - Boże, który jesteś Miłością, dusze maleńkie, ich słabości, ich niewierności, ich niestałość i ciągłe upadki. Proszę Ciebie, który jesteś Miłosierdziem, abyś obmył swoimi Zdrojami Miłosiernymi wszystkie dusze najmniejsze. Proszę, abyś oczyścił je z miłości własnej, pychy i zarozumiałości. Proszę, abyś zabrał im ich poczucie wiary we własne siły, a dał ufność w moc Bożą. Proszę, abyś obmył serca z egoizmu, zazdrości, a dał miłość, wyrozumiałość i cierpliwość do bliźnich. Uzdrów Jezu rany serc dusz najmniejszych, które własnymi słabościami, upadkami, grzechami sobie zadały. Miej na uwadze ich maleńkość, ich słabość, kruchość i czyń wszystko delikatnie oraz łagodnie. Proszę Ciebie o Twoje wielkie Miłosierdzie dla tych dzieci. Zanurz w Ranach, obmyj Krwią i przywróć do wielkiej zażyłości ze Sobą. Pozwól im, nasza Miłości, kosztować radości przebywania z Tobą bez poczucia winy, dręczących myśli, że oto znowu upadają, pomimo tylu starań i zapewnień z ich strony, że już nigdy nie ulegną, a trwać będą w miłości. Dodaj sił, by z wiarą przystąpiły do tej Nowenny, by otworzyły serca na łaskę spływającą z Nieba i poddały się prowadzeniu Matki Bożej, która pragnie samego dobra dla swoich dzieci. Pobłogosław Jezu Twoim ukochanym duszom i zapewniaj je nieustannie w ich sercach o swojej miłości.
Niech spocznie na was błogosławieństwo Trójcy Świętej: w imię Ojca  i Syna i Ducha Świętego.
Wskazania na czas Nowenny
Podczas Nowenny starajmy się codziennie przystępować do Stołu Pańskiego. Także w tym czasie skorzystajmy ze spowiedzi św., zwracając szczególną uwagę na miłość, a raczej brak miłości w naszym życiu, z czego wynikają grzechy. Starajmy się podczas Nowenny szczególnie żyć miłością, nieustannie na miłość nastawiając serca, myśląc o miłości, starając się wypowiadać tylko słowa miłości i w czynach kierować się miłością. Trwajmy w akcie miłości, ustalając w swoim sercu priorytet życia nieustającym aktem miłości, czyniąc starania w tym kierunku.
>
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 02-06-2010 r. ::

  Orędzie Matki Bożej z 2 czerwca 2010 r. przekazane przez Mirjanę
"Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was, abyście postem i modlitwą utorowali drogę, którą mój Syn wejdzie do waszych serc. Przyjmijcie mnie jako matkę i zwiastunkę Bożej miłości i pragnienia waszego zbawienia. Wyzwólcie się z wszystkiego tego z przeszłości, co was obciąża i daje poczucie winy, z tego wszystkiego co was wprowadziło w błąd – ciemność. Przyjmijcie światłość. Naródźcie się na nowo w sprawiedliwości mojego Syna. Dziękuję wam."

Za: www.medjugorje.republika.pl/
>
Dziękujemy za kolejne Wieczerniki majowe  :: 30-05-2010 r. ::

  Ostatni tydzień maryjnego miesiąca na naszej drodze wieczernikowej bogaty był w spotkania modlitewne w naszych lokalnych wspólnotach. Podczas wspólnej modlitwy rozważaliśmy tajemnice miłości Bożej w odniesieniu do Osoby samego Boga jak i do Osoby Najświętszej Maryi Panny. Miłość ta, poprzez nasze wspólne trwanie na modlitwie po raz kolejny dała nam doświadczyć hojności dwóch świętych Serc; Jezusa i Maryi i jak wierzymy, dokonała kolejnych przejawów triumfu miłości tych Serc w naszych słabych ludzkich sercach, jak i w sercach osób polecanych w naszym wstawiennictwie. Dziękujemy kapłanom i wszystkim uczestnikom tych spotkań, które miały miejsce w Zawadzie, Tolkmicku, Sątocznie i Głoskowie. Wdzięczni jesteśmy wszystkim tym, którzy z grona naszej Wspólnoty włączyli się w przygotowanie naszych spotkań i ich przeprowadzenie.
>
Wieczernik Ogólnopolski z udziałem Najmniejszych z Turynu  :: 26-05-2010 r. ::

  Dostaliśmy wiadomość od Sióstr Klarysek Kapucynek z klasztoru macierzystego sł. Bożej s. Marii Konsolaty Betrone z Turynu-Moncalieri, że w naszym Ogólnopolskim Wieczerniku Modlitwy, który odbędzie się 12 czerwca w Częstochowie br., wezmą udział Dusze Najmniejsze z Turynu. Będziemy mogli wysłuchać ich świadectw i relacji z realizacji Dzieła Najmniejszych na terenie Włoch - Ojczyzny s. Konsolaty. Jesteśmy bardzo wdzięczni za międzynarodowy charakter naszego spotkania. Przypominamy program wspomnianego spotkania na Jasnej Górze: o godz. 9:30 - Droga Krzyżowa na Wałach Jasnej Góry, godz. 11:00 - Uroczysta Eucharystia z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP, godz. 14:00 - konferencja, świadectwa, modlitwa i błogosławieństwo w sali Ojca Kordeckiego. Wszystkich zapraszamy!
>
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-05-2010 r. ::

  Orędzie, 25. maja 2010 r.
„Drogie dzieci! Bóg dał wam łaskę, abyście żyli i głosili całe dobro jakie jest w was i wokół was i abyście motywowali innych, aby byli lepsi i bardziej święci, ale i szatan nie śpi i poprzez modernizm ukierunkowuje was i prowadzi na swoją drogę. Dlatego, dziatki, w miłości do mego Niepokalanego Serca kochajcie Boga ponad wszystko i żyjcie według Jego przykazań. W ten sposób wasze życie będzie miało sens i pokój zapanuje na ziemi. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl/

>
Niech Polacy wzywają Ducha Świętego!  :: 23-05-2010 r. ::

  Módlmy się za Polskę. Niech Otworzą się serca Polaków na tchnienie Ducha Bożego. Niech pozwolą się poprowadzić, aby nie czynili niczego, co jedynie może ich pogrążyć jeszcze bardziej w cierpieniu. Niech otworzą serca na Boga i w Nim zobaczą swoją ostoję, swoje bezpieczeństwo, pokój i ratunek.
Dziś wielkie Święto. Niech Polacy wzywają Ducha Świętego, który jest mocą. Pamiętajmy, że to Duch jest życiem, że to Duch tchnie życie w materię, że to Duch jest siłą, to On dotyka ludzkich serc, porusza je i prowadzi. Duch Święty jest mocą! Poddajmy się Jego mocy! Otwórzmy się na Jego moc! Wzywajmy Go! Oczekujmy Go! Wyglądajmy Go! Wierzmy i ufajmy!
W swoich sercach zjednoczmy się dzisiaj w nieustannej modlitwie o wielki wylew Ducha Świętego na Polskę! Niech dusze nasze trwają w akcie miłości ze świadomością bycia razem na modlitwie. Razem! Pokonajmy w swoich umysłach tę barierę świata materialnego i połączmy się w Duchu przed tronem Matki, w Jej Sercu na Jasnej Górze, gdzie w chwilach dla Polski bardzo trudnych nasi przodkowie wzywali Jej pomocy i pod Jej panowanie się oddawali! Razem stawajmy tam szczególnie w godzinach naszego jednoczenia się na modlitwie i wypraszajmy z wiarą pomoc dla naszego narodu, łaskę i błogosławieństwo Tej, którą Matką swoją nazywamy.
Módlmy się! Bo Bóg jest hojny, bo Bóg jest litościwy, bo jest pełen miłosierdzia. Czeka jednak na zwrócenie się naszych serc do Niego. Na siłę nic czynić nie będzie. My Go zaprośmy, my poprośmy o przemianę serc Polaków, my powierzmy Mu Polskę, my oddajmy się Mu na służbę, my bądźmy świadomymi Jego poddanymi, my kochajmy Go największą miłością, my wstawiajmy się za cierpiącymi z powodu powodzi, z powodu tragedii narodowej, z powodu całej sytuacji w Polsce.
Niech Bóg błogosławi nas. A my przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który oczekuje na otwarte nasze serca, aby móc już poprzez nie zlewać swoje łaski.

>
Co jest najważniejsze w naszym przygotowaniu się do tego Wydarzenia?  :: 19-05-2010 r. ::

  Zjednoczmy się we wspólnym pragnieniu otwarcia naszych serc na Bożą Miłość
Wspólnie z Maryją – Matką, rozpoczynamy czas bezpośredniego już przygotowania się do Ogólnopolskiego Wieczernika Modlitwy. Jest to czas otwierania serc na Miłość, która będzie do nas przychodzić, która będzie się w nas objawiać, która będzie dotykać. Wspólnie z Maryją prośmy i dziękujmy. Wspólnie uwielbiajmy Bożą Miłość. Aby w ten sposób powoli, stopniowo przygotować się na to wielkie wydarzenie zawierzenia nas, każdej duszy maleńkiej Miłości Matczynego Serca. A tą Miłością jest Bóg. Tak naprawdę, zawierzając się Sercu Maryi, powierzając wszystko Jej Matczynemu, Niepokalanemu Sercu, powierzamy się Bogu. Bo w Jej Sercu jest pełnia Bożej Miłości, bo w Jej Sercu będziemy od razu przekazywani Bogu, jednoczeni z Bogiem, prowadzeni ku Bogu. W Jej Sercu otwierany będzie świat Boży dla nas. Módlmy się wspólnie wyrażając pragnienie otwarcia serc. Niech Matka Najświętsza te nasze pragnienia zbierze wszystkie razem. W Swym Sercu połączy z ofiarą Jej Syna i złoży u stóp Boga, prosząc, aby On dokonywał reszty, aby On udzielił Ducha Świętego, który pomoże nam otworzyć się na Bożą Miłość. My jedynie wyraźmy swoje pragnienie, aktem woli. To wystarczy. Pozwólmy naszej Niebieskiej Matce złożyć te pragnienia przed Bogiem.

Przeczytaj pełny tekst konferencji.

>
Ogólnopolska Pielgrzymka i Wieczernik Modlitwy w Częstochowie  :: 18-05-2010 r. ::

  Częstochowa - Jasna Góra, sobota 12 czerwca 2010
Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy głównie w salezjańskich sanktuariach maryjnych (Czerwińsk nad Wisłą, Różanystok, ale też Gietrzwałd, Ostrów Wielkopolski) oraz w salezjańskich (lecz nie tylko) parafiach tworzą wspólnoty modlitewne i uczestniczą w comiesięcznych spotkaniach zwanych: "Wieczerniki Modlitwy NMP" na Pielgrzymkę Ogólnopolską i Ogólnopolski Wieczernik Modlitwy do Częstochowy na Jasną Górę. Sanktuarium Maryjne na Jasnej Górze to szczególne miejsce związane z tegorocznym programem duszpasterskim realizowanym w naszych parafiach pod hasłem: "Bądźmy świadkami Miłości". Pielgrzymujemy do Częstochowy – do Serca Najświętszej Maryi Panny, by przez Jej pośrednictwo odnowić nasze życie w Miłości Bożej. U Tronu MB Królowej Polski pragniemy prosić o prawdziwe odrodzenie w Miłości Bożej naszych serc, naszych rodzin i Wspólnot. Celem naszym jest też zawierzyć się Niepokalanemu Sercu naszej Matki i Królowej, które jest Pełne Łaski (pełne Boga – Miłości). Dokonać ma się to w dniu szczególnym dla czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, tzn. w liturgiczne Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, które w roku obecnym przypada w sobotę, 12 czerwca, podczas uroczystej Mszy św., która została zaplanowana w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 11:00.
Całościowy program naszej Pielgrzymki przedstawia się następująco:
  9:30 – Wały Jasnogórskie – Droga Krzyżowa,
11:00 – Bazylika – Uroczysta Msza św. z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP,
14:00 – Sala Ojca Kordeckiego – konferencja, modlitwa, błogosławieństwo.
16:00 – Zakończenie Pielgrzymki.
ZAPRASZAMY!
>
Dziękujemy za czas łaski ofiarowany nam w Gietrzwałdzie  :: 17-05-2010 r. ::

  Dziękujemy Pani Gietrzwałdzkiej za kolejny czas wspólnego trwania i jednoczenia się na modlitwie w Jej miejscu Objawień. Już w piątek, w godzinach wieczornych zgromadziliśmy się na kolejnym dniu skupienia, ubogaconym celebrowaną Eucharystią, rozważaniem Słowa Bożego i Adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę, w kolejnym dniu naszej formacji, od rana trwaliśmy wraz z Maryją u stóp Jezusa, wprowadzani w tajemnice Boga i Matki Najświętszej. Wieczorem tego dnia zgromadziliśmy się wraz z gronem licznie przybyłych pielgrzymów na kolejnym Wieczerniku Gietrzwałdzkim, który był czasem rozlewania licznych łask na nasze serca. Dziękujemy wszystkim za ten czas pełny łaski i Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy Kapłanom, zwłaszcza Kanonikom Regularnym - Gospodarzom miejsca, jak również wszystkim posługującym na modlitwie za dar wspólnego spotkania. Dziękujemy zespołowi "Adoramus" oraz realizatorom i słuchaczom Radia Konsolata za wspólnie ofiarowany czas Bogu i Matce Bożej w intencjach tak bardzo ważnych dla nas.
>
W miesiącu Maryi spotkajmy się w Gietrzwałdzie  :: 14-05-2010 r. ::

  Zapraszamy na kolejne dni skupienia i Wieczernik
Jedziemy do Gietrzwałdu w tym pięknym czasie, by modlić się w intencji naszego wspólnego Dzieła. By prosić NMP Panią Gietrzwałdzką o Jej błogosławieństwo, By upraszać w Jej świątyni łaski. By uklęknąć razem z Nią i wypraszać potrzebne łaski. Aby rozważać udział Matki Bożej w Zbawczym Dziele. Bóg udzielił Jej tak wielkiej łaski współcierpienia z Synem i współodkupienia ludzkości. Obdarzył Jej Serce tak wielkim Dobrem. Wlał swoją Miłość. Jako jedyny człowiek Maryja została tak sowicie obdarowana. Wszystko zaś po to, by nam torować drogę do Nieba, by nam to Niebo przybliżać, byśmy mogli zbliżać się do Boga.  Maryja jest przejawem Bożego Miłosierdzia w stosunku do ludzi. Jest Łaską Boga daną nam dla Zbawienia. Jest Drogą i Bramą, jest Namiotem Spotkania. W Niej, my, Jej dzieci, możemy spotkać się i zjednoczyć z Bogiem. Jak mało człowiek rozumie z tak wielkiej łaski Boga. Jak mało widzi, mało pojmuje, jeszcze mniej przyjmuje sercem. Zapragnijmy w tym miesiącu tej niepojętej łaskawości Stwórcy w stosunku do nas, szczególnie do nas - dusz najmniejszych. Zapragnijmy tego, abyśmy poprzez Serce Maryi mogli zobaczyć Boga, Jego Miłość i Miłosierdzie! Zachwyćmy się Bożą Miłością! Wierzmy, że Maryja modli się o to i nieustannie wstawia za nami. Zapragnijmy, aby nasze serca były gorące, zakochane w Bogu, wpatrzone w Niego! Niech Bóg nam błogosławi.

UWAGA! Wieczernik rozpocznie się nabożeństwem wieczornym i trwać będzie do Apelu Jasnogórskiego (17:00 - 21:00).
Wieczernik będzie transmitowany przez Radio internetowe "Konsolata". Posługę muzyczną podejmie zespół "Adoramus" z Tczewa. Wszystkich Was zapraszamy!
>
Modliliśmy się w Czerwińsku i w Różanymstoku  :: 09-05-2010 r. ::

  W minioną sobotę, 8 maja, w uroczystość św. Stanisława Biskupa - patrona Polski jednoczyliśmy się na modlitwie tworząc Wieczerniki Modlitwy w Czerwińsku nad Wisła i w Różanymstoku. Trwając na modlitwie z Najświętszą Maryją Panną - naszą Matką i Królową upraszaliśmy potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny, dla naszych rodzin, wspólnot, dzieła najmniejszych i wszystkich ludzi. Ufni w wielkie wstawiennictwo naszych świętych patronów, a zwłaszcza w potężne wstawiennictwo Matki Bożej polecaliśmy wszystkie ważne sprawy i zawierzaliśmy siebie. Wszystkim tym, którzy zgromadzili się na naszych spotkaniach modlitewnych i łączyli się z nami duchowo dziękujemy. Wdzięczność tę wyrażamy względem wszystkich kapłanów posługujących na Wieczernikach, wszystkim z Was, którzy podjęliście trud przygotowania i przeprowadzenia ważnych dla nas spotkań.
>
Pielgrzymka do Medjugorje - czas modlitwy i formacji  :: 06-05-2010 r. ::

  W dniu wczorajszym zakończyliśmy kolejną pielgrzymkę do Medjugorje. Wyruszyliśmy w poniedziałek 26 kwietnia po wspólnej Eucharystii odprawionej w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Po dwudniowej podróży przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację dotarliśmy do małej miejscowości w Bośni Hercegowinie, gdzie od 29 lat codziennie trwają Objawienia NMP Królowej Pokoju. Podczas sześciodniowego pobytu w Medjugorje tworzyliśmy jedną wspólnotę Kościoła trwającego wraz z Maryją - Matką Jezusa i naszą na modlitwie, odwiedzając wszystkie najważniejsza miejsca modlitwy: Kościół Parafialny (św. Jakuba), Górę Objawień (Podbrdo), Górę Krzyża (Kriżevać). Odwiedziliśmy istniejące tam wspólnoty modlitewne, uczestniczyliśmy w spotkaniach organizowanych dla pielgrzymów, między innymi z o. Danko, oraz dwiema osobami widzącymi Matkę Bożą - Ivanką i Marią. Podczas tej pielgrzymki modliliśmy się także w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Veprić oraz w sanktuarium Matki Bożej w Tihaljinie. Mieliśmy także łaskę uczestniczenia w Objawieniach MB Królowej Pokoju na Podbrdo w dniu 2 maja br. To wszystko stało się wielkim przeżyciem dla każdego z nas i wielkim duchowym ubogaceniem całej Wspólnoty.
>
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 06-05-2010 r. ::

  Orędzie dla Mirjany z 2 maja 2010 r.

„Drogie dzieci. Dziś, wasz dobry Ojciec wzywa was przeze mnie, abyście z sercem wypełnionym miłością weszli na drogę duchową. Drogie dzieci, napełnijcie się łaską, żałujcie szczerze za grzechy i mocno pragnijcie dobra. Pragnijcie również w imieniu tych, którzy nie poznali doskonałości dobra. Będziecie milsi Bogu. Dziękuje wam”.

Za: www.medjugorje.republika.pl/
>
Wezwanie NMP Królowej Pokoju  :: 25-04-2010 r. ::

  Orędzie, 25 kwietnia 2010 r.

„Drogie dzieci! W tym czasie, gdy w szczególny sposób modlicie się i prosicie o moje wstawiennictwo, wzywam was dziatki, módlcie się, abym poprzez wasze modlitwy mogła wam pomóc, aby jak najwięcej serc otworzyło się na moje orędzia. Módlcie się w moich intencjach. Jestem z wami i oręduję przed moim Synem za każdym z was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl/
>
Pielgrzymka Wspólnoty do Medjugorje  :: 25-04-2010 r. ::

  Już jutro wielu z nas wyrusza na kolejną pielgrzymkę do Medjugorje. Jedziemy na tę pielgrzymkę w okresie bardzo smutnym dla całej Polski. W czasie, gdy rany się jeszcze nie zabliźniły, gdy serca płaczą, a już rozpoczyna się walka polityczna. Dlatego swoje serca ofiarujemy Bogu za nasz kraj, z nastawieniem, z intencją wzbudzoną w sercu, że oto pragniemy należeć do Boga, pragniemy oddać Mu serce, by mógł naszym życiem pokierować, posłużyć się nami dla dobra dusz. Naszą troską obejmujemy ojczyznę w sposób szczególny i prosimy o potrzebne łaski, by to ogromne cierpienie wielu Polaków przyniosło owoce w postaci odrodzenia wiary w Polsce, powrotu do Kościoła, prawdziwego zwrócenia się ku  Bogu, ku Chrystusowi, który jest Królem. Czas, jaki zaplanował Bóg dla nas, jest pięknym czasem spotkania duszy z Nim samym. Czasem, gdy Bóg pragnie dotykać nas swoją miłością, gdy pragnie, abyśmy doświadczyli tej miłości, abyśmy poczuli ją swoim sercem, abyśmy zachwycili się nią i samym Bogiem. To czas głębszego wejścia w rzeczywistość Boga, w rzeczywistość Świata Duchowego. To czas spojrzenia na siebie, swoje życie i zobaczenie jego sensu, celu, istoty. To czas, abyśmy zobaczyli swoje korzenie i do nich się zwrócili. To czas, abyśmy zobaczyli, iż jesteśmy częścią winnej latorośli, a bez Winnego Krzewu nie możemy żyć. To również czas, abyśmy zobaczyli, że mamy Matkę, która w sposób szczególny nas ukochała i pragnie poprowadzić do szczęścia. To czas, abyśmy i Maryi zaufali, zbliżyli się do Niej i powierzyli tak prosto i szczerze, jak dziecko, siebie samego, swoją rodzinę, bliskich, całe życie. To czas wejścia w rzeczywistość Nieba, by przez te kilka dni żyć przede wszystkim Niebem, zakosztować Nieba i zapragnąć go na wieczność. Zapragnąć tak bardzo, by o niczym innym już nie myśleć i niczego innego nie pragnąć.
>
Czas naszej wspólnej i gorącej modlitwy w Gietrzwałdzie  :: 19-04-2010 r. ::

  Ostatnie dni skupienia i Wieczernik w Gietrzwałdzie były zdominowane naszą wspólną modlitwą w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w intencji Prezydenta i jego Małżonki, pozostałych osób lecących z parą prezydencką, w intencji ich rodzin, a także wszystkich pogrążonych w bólu i żałobie Polaków oraz naszej Ojczyzny. Wszyscy wciąż odczuwamy w naszych małych sercach potrzebę trwania na modlitwie, dlatego licznie zgromadzeni w Wieczerniku Gietrzwałdzkim wzywaliśmy orędownictwa naszej wspólnej Matki i Królowej. Jeszcze bliższa stała nam się potrzeba wypraszania, w takich miejscach jakim jest sanktuarium maryjne w Gietrzwałdzie, rychłego triumfu Niepokalanego Serca NMP i przyjścia poprzez Serce naszej Królowej Królestwa Jej Syna Jezusa Chrystusa. Wszystkim tworzącym ten tak bardzo rozmodlony Wieczernik, posługującym kapłanom oraz służbie liturgicznej i zespołowi "Adoramus" dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu ze spotkania w Gietrzwałdzie

Kazanie z dni skupienia w Gietrzwałdzie. Czytaj tutaj>>
Konferencja z dni skupienia w Gietrzwałdzie. Czytaj tutaj>>
>
Watykan: obradowała komisja ds. Medjugorja  :: 13-04-2010 r. ::

  W Watykanie zebrała się międzynarodowa komisja do zbadania sprawy Medjugorja. Została ona powołana przy Kongregacji Nauki Wiary 17 marca, a 26 marca odbyło się jej pierwsze posiedzenie. Komisją kieruje kard. Camillo Ruini, emerytowany wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej i wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. W spotkaniu wzięło udział 17 osób – kardynałów, biskupów i ekspertów. W komisji jest dwóch Polaków: o. Zdzisław Kijas OFMConv z Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych oraz prał. Krzysztof Nykiel z Kongregacji Nauki Wiary, pełniący w zespole funkcję sekretarza pomocniczego. Jak przypomniano w komunikacie watykańskiego biura prasowego, prace komisji odbywają się przy drzwiach zamkniętych, a ich wyniki zostaną przedstawione bezpośrednio Kongregacji Nauki Wiary.

Za: www.oecumene.radiovaticana.org/pol/
>
Byliśmy w tym trudnym czasie na Jasnej Górze  :: 12-04-2010 r. ::

  W czasie dla Polski tak trudnym i bolesnym nasza Wspólnota - kierowana jak wierzymy Duchem Świętym - pielgrzymowała do duchowej stolicy naszego Narodu i Tronu NMP Królowej Polski. Podczas dwudniowej pielgrzymki, którą podjęliśmy w dniach 10-11 kwietnia modliliśmy się z licznie zgromadzonymi Polakami różnych stanów o Boże Miłosierdzie dla nas, a zwłaszcza dla naszych braci i sióstr tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i dla ich rodzin. Przez wstawiennictwo naszej Niebieskiej Matki i Królowej naszego Narodu wypraszaliśmy triumf Miłości Miłosiernej dla wszystkich serc, a zwłaszcza dla uczestników Maleńkiej Drogi Miłości i naszego Wspólnego Dzieła Najmniejszych. Wszystkim wiernym, którzy pielgrzymowali razem z nami i podjęli wspólną modlitwę w łączności także duchowej, z całego serca dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z pielgrzymki
>
Niedziela Miłosierdzia to niebywałe Święto  :: 08-04-2010 r. ::

  Jednoczmy się we wspólnym pielgrzymowaniu.
W najbliższą sobotę i niedzielę podejmiemy wspólną pielgrzymkę do Częstochowy, by tam pod opieką Matki Bożej Królowej Polski przeżyć Święto Bożego Miłosierdzia. Jak ważny będzie to dla nas czas wyjaśniają poniższe pouczenia:
Niedziela Miłosierdzia to niebywałe Święto. To czas, kiedy Bóg obdarza dusze niezwykłymi łaskami! Jezus wylewa na świat swoje Miłosierdzie! Spływa ono z Jego ciała, Jego Serca, z Jego Ducha, Jego duszy! Cały Jezus przemienia się w Miłosierdzie i jako uosobione Miłosierdzie schodzi na ziemię! Pragnie zawitać do każdej duszy! Pragnie gościć w każdym sercu! Bowiem tego dnia, tak szczególnego dnia, dusza może dostąpić odpustu zupełnego. Bóg daruje winy i kary! Jeśli dusza odpowiednio przygotuje się do tego spotkania - rodzi się odnowiona! Jest czysta czystością doskonałą! Jest święta! O, jakże Bóg pragnie, abyśmy tego dnia wszyscy byli święci! I chociaż nasze słabości szybko dadzą o sobie znać, jednak ten krótki czas, kiedy zgromadzeni wspólnie na modlitwie Eucharystycznej, zjednoczeni w Miłości staniemy przed Bogiem wielbiąc Go i wysławiając sercami kryształowo czystymi, może stać się wielkim triumfem Miłości Miłosiernej! Wszyscy znajdziemy się w samym Sercu Boga! Z Nim zjednoczeni, napełnieni Jego Miłością uczestniczyć będziemy w niepojętym „wybuchu” Miłości na świat! Rozpoczniemy życie od nowa, z duszami czystymi jak w chwili wyłaniania się z wnętrzności Boskich, kiedy Stwórca poczynał nas i powoływał do istnienia!
Uczyńmy, co nam Mówi Jezus. Niech każdy przystąpi do Sakramentu pojednania i przyjmie Komunię w Niedzielę w to wielkie Święto Miłosierdzia Bożego. Niech każdy uwielbi Boga nadaną mu przez Niego świętością! Niech ogarnie nas Duch uwielbienia, umiłowania, Duch Miłości! Niech ten czas będzie dla nas prawdziwym świętowaniem w Bogu!
Niech Bóg błogosławi nas na czas pielgrzymki i przezywanie Święta Miłosierdzia. Niech MB Królowa Polski przyjmie nas z sercem otwartym i z wielką miłością.
>
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 07-04-2010 r. ::

  Orędzie dla Mirjany z 2 kwietnia 2010 r
„Drogie Dzieci! Dzisiaj błogosławię was w szczególny sposób i proszę, abyście powrócili na właściwą drogę do Mojego Syna, waszego Zbawiciela, waszego Odkupiciela, do Tego, który dał wam życie wieczne. Myślicie o tym wszystkim co jest ludzkie, o tym wszystkim co wam nie pozwala pójść za moim Synem, o tym co przemijające, co niedoskonałe i co ograniczone, a dopiero potem myślicie o moim Synu, o Jego niezmierzonej boskości. Przez oddanie i modlitwę uszlachetniajcie wasze ciało i udoskonalajcie duszę. Bądźcie gotowi, moje dzieci! Dziękuję wam!”.

Za: www.medjugorje.republika.pl
>
Życzenia na Wielkanoc 2010  :: 03-04-2010 r. ::

  NIEDZIELA WIELKANOCNA - Pusty Grób
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy, by każdy z nas przeżywszy łaskę spotkania z Bogiem Żywym jeszcze bardziej dostrzegł Go obecnego pośród nas i w nas w wyjątkowym bogactwie łask i nieustannego błogosławieństwa jakie spoczywa nad nami. Byśmy z wielką odwagą czerpiąc z łaski nadprzyrodzonej Obecności, jaką Bóg obdarza nas za pośrednictwem Matki Zbawiciela i naszej, pozwolili Bogu posłużyć się nami w głoszeniu „Orędzia Miłości Serca Jezusa do świata”. Niech Duch Święty – pierwszy dar Jezusa Zmartwychwstałego, którego przychodzi dzisiaj tchnąć na zdumionych Apostołów sam Jezus, napełni nas mocą, wielką wiarą i miłością i poprowadzi nas na krańce świata głosić Triumf Boga w dzisiejszym świecie.

Wszystkim Wam, dziękując za wspólny czas przezywania Wielkiego Tygodnia i Świętych Dni Triduum Paschalnego, życzymy radosnych i pełnych pokoju Świąt.
ALLELUJA!!! JEZUS ŻYJE!!!
>
Ta Moc może w jednej chwili przemienić świat!  :: 03-04-2010 r. ::

  Wielka Sobota - przy Grobie Jezusa
"Czy rozumiesz? Duszo Moja. Moc, jaka temu będzie towarzyszyć, może w jednej chwili przemienić świat! Potrzeba tylko jednego - dusz, które będą się o to modlić z wiarą i ufnością. Dusz, które będą o to prosić. Dusz, które siebie dadzą w zamian za odrodzenie świata, za odrodzenie ludzkich serc! Dusz ofiarnych! Dusz zupełnie oddanych Bogu, Jemu całkowicie zawierzonych! Duszo Moja umiłowana! Świat umiera! Potrzeba Zmartwychwstania! Skoro świat żyje nienawiścią, potrzeba miłości. Skoro świat żyje kłamstwem potrzeba Prawdy. Skoro świat żyje obłudą, potrzeba świadectwa bardzo czytelnego. Skoro idzie ku przepaści, ku otchłaniom piekła, potrzeba dusz, które już na ziemi żyć będą Niebem. Odrzucenie Boga wymaga dusz, które Jemu zupełnie i całkowicie się oddadzą!  I tu nie chodzi o osoby konsekrowane, kapłanów, zakonników! Tu chodzi o rzesze dusz najmniejszych, zwykłych, szarych ludzi, żyjących w różnych środowiskach! Złu należy przeciwstawić Dobro! Nienawiści należy przeciwstawić Miłość. Ale to musi być Miłość Totalna, Doskonała, Czysta. Po prostu Boska! Nie jesteśmy w stanie taką miłością kochać! Trzeba całego siebie oddać Bogu, by On mógł całkowicie przejmując człowiecze serce, kochać w nim innych ludzi. Tylko wtedy, gdy będziemy cali należeli do Boga, Bóg będzie poprzez nasze serca kochał nasze otoczenie. Wtedy Miłość Doskonała będzie w nas, pośród nas. Będzie nas przemieniać i nasze środowiska. Wtedy nastąpi wielki triumf Miłości!"

Przeczytaj całość konferencji na Wielką Sobotę
>
Teraz twoją staje się miłość ofiarna  :: 02-04-2010 r. ::

  Wielki Piątek - Droga Krzyżowa
"Jesteś, duszo wybrana, już w Sercu Jezusa, z Nim zjednoczona. Zatem, co Jego, to i twoim jest. Teraz twoją staje się miłość ofiarna, twoim jest Jego cierpienie, do ciebie należy Zbawienie. Dysponuj, duszo umiłowana przez Jezusa, Jego męką, Zdrojami Miłosiernymi, Jego ranami, cierpieniem, bólem. Dysponuj Jezusem, bo cały jest twój. W tej męce cały się oddaje tobie, wszystko, co Jego - do ciebie należy. Po to przyszedł, po to stał się człowiekiem, po to zgodził się przyjąć wolę Ojca, by teraz oddać wszystko duszy, która Go przyjmuje. Jesteś dla Niego pomocą, jesteś dla Niego wsparciem, jesteś umocnieniem, nadzieją i ufnością. Jesteś ukojeniem w bólu, zabliźnieniem ran. Pocałunkiem złożonym na zbolałym Sercu. Z miłością, czułością zabiera ciebie teraz na ostatnią Drogę swoją po ziemi, ziemi niegościnnej, choć tak przez Niego umiłowanej. Towarzysz Mu sercem, myślą, wolą. Będzie Mu lżej nieść ten Krzyż. Niech Bóg błogosławi nas, dusze najmniejsze, które idą z Jezusem na sam szczyt Golgoty. Niech poprowadzi nas Duch Święty."

Czytaj całość konferencji na Wielki Piątek

>
Ty adoruj Jego Serce. Ty kochaj szczególnie Jego Serce  :: 01-04-2010 r. ::

  Noc z Czwartku na Piątek - Ciemnica
"Duszo maleńka, razem z Jezusem staraj się tej nocy przyjmować wszystko, co Ojciec dopuści z miłości do człowieka. Chociaż ty jesteś tak maleńka, Twoja miłość pozwala Mu przez chwilę nie myśleć o tym, co Go czeka, co już teraz się dzieje wokół Niego. Twoja maleńkość, twoja nicość przy jednoczesnym tak wielkim pragnieniu umiłowania swego Zbawiciela, przy jednoczesnym pragnieniu należenia do Niego i poświęceniu życia, sprawia, że On nabiera sił i ufność wchodzi w Jego Serce. Skoro są dusze takie jak ty, to tym bardziej pragnie właśnie dla nich wszystko wycierpieć, przyjąć z miłością i ponieść do Ojca. Zaniesie Mu wraz z Krzyżem ciebie - swoją miłość, aby przedstawić, aby rozradować Jego Serce i ukazać, iż są dusze, które kochają i pragną wraz z Nim przyjąć na siebie zbawcze cierpienie. Nie lękaj się, bowiem w Sercu Jezusa ukryta, chroniona będziesz przed złem. On nie pozwoli, aby Jego maleńkiej, ukochanej duszy stało się coś niedobrego. Droga do Ojca prowadzi przez mękę, przez Krzyż, przez śmierć, do Zmartwychwstania! Jezus tuli ciebie, choć dłonie i całe ręce ma związane. Tuli ciebie, choć ciągają Go na różne strony, biją i kopią. Tuli ciebie, choć upada i rani sobie ciało o kamienie. Jednak ty jesteś już w Nim. Serce Jezusa chroni ciebie. Ty adoruj Jego Serce. Ty kochaj szczególnie Jego Serce. Opiekuj się Nim, bo osłabione przyjęciem męki w Ogrójcu, jest bardzo zbolałe."
>
Nadszedł czas objawienia się pełni Miłości  :: 01-04-2010 r. ::

  Wielki Czwartek - Wieczernik i Agonia w Ogrójcu
"Oto nadszedł ten oczekiwany czas. Nadszedł czas objawienia się pełni Miłości. Jeszcze ostatnie przygotowania, ostatnie pouczenia, ostatnie spotkania. I zacznie wypełniać się zapowiedź Boga, obietnica dana ludzkości. Oto nastaje pełnia czasów. Sam Jezus zaprasza nas do uczestnictwa w wydarzeniu, które nie ma sobie równych, które zaważyło na losach wszystkich ludzi. Nikt nie pozostaje poza jego obrębem. Każdy został włączony w owoce tego wydarzenia. My możemy wziąć w nim udział. Nie tylko jako „biorcy”, obserwatorzy. Nas zaprasza do głębokiego przeżywania swojej męki, nieskończonego cierpienia. Razem z nami pragnie nieść Krzyż, a potem dać dłonie i stopy do przebicia. Dla nas, dusz najmniejszych, Jezus ma propozycję - dar zawiśnięcia razem z Nim na Krzyżu, powolnego trwania w agonii, by w końcu umrzeć ostatecznie dla siebie, dla świata. Jednak to nie będzie koniec. To oznaczać będzie dopiero początek! Bowiem w niedzielny poranek razem z Nim zmartwychwstaniemy razem do nowego życia! Życia w pełni, w Prawdzie, w miłości. To nowe życie całe będzie zanurzone w Bogu. W samym Sercu Trójcy Świętej! Jezus pragnie byśmy my, Jego najmniejsze dusze, prawdziwie przeżyli to Święte Triduum Paschalne! Pragnie, abyśmy otwierając serca, weszli w głąb Ducha! Pragnie, abyśmy podjęli nadludzki wysiłek - próbę całkowitego poświęcenia swoich myśli, swego czasu, swoich sił, siebie samych, by żyć tylko i wyłącznie męką Jezusa! Pragnie, abyśmy nieustannie zanurzali się w tamte czasy, abyśmy stale próbowali być jak najbliżej cierpiącego Jezusa."

Przeczytaj całą konferencję na Wielki Czwartek

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!