banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257291 naszym gościem.       Osób on-line: 27

Archiwum


Wieczernik w Sątocznie  :: 26-09-2010 r. ::

  Nasze spotkania modlitewne we Wspólnocie Wieczernika w tym miesiącu koncentrują się wokół Krzyża Chrystusowego. We wrześniu bowiem obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św., jak również Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej stojącej u stóp Ukrzyżowanego. Zagłębieni w tę tajemnicę cierpienia Jezusa i Maryi możemy doświadczać prawdziwej Bożej Miłości, bo to właśnie Golgota jest miejscem jej wielkiego wylania na nasze ludzkie serca. Z takim usposobieniem przeżywaliśmy także ostatni Wieczernik w Sątocznie, który był dla nas okazją do wyznania prawdziwej wiary w obliczu tego, co przeżywa nasza Ojczyzna i my sami w szarej codzienności. Dziękujemy wszystkim kapłanom i wiernym, którzy współtworzyli wrześniowe spotkanie w kościele Chrystusa Króla, szczególnie tym, którzy systematycznie wypełniają tę świątynię na comiesięcznych Wieczernikach Modlitwy.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-09-2010 r. ::

  Orędzie, 25 września 2010 r.

„Drogie dzieci! Dziś jestem z wami i wszystkich was błogosławię moim matczynym błogosławieństwem pokoju i zachęcam was, abyście bardziej żyli życiem religijnym, bo jesteście jeszcze słabi i nie jesteście pokorni. Dziatki, zachęcam was, abyście mniej mówili, a więcej pracowali nad waszym osobistym nawróceniem, aby wasze świadectwo było owocne. I niech wasze życie będzie nieustanną modlitwą. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie.”

Za: www.medjugorje.hr/pl/
Kolejne spotkania Wspólnoty Wieczernika  :: 19-09-2010 r. ::

  W sobotę, 18 września spotkaliśmy się po raz kolejny w Gietrzwałdzie na modlitwie w Wieczerniku Modlitwy. W miesiącu, w którym czcimy Krzyż Jezusa Chrystusa, we wspólnym rozmodleniu i poprzez uczestnictwo w sakramentach św., w tym w Eucharystii kierowaliśmy nasze serca ku tajemnicy cierpienia Boga i Jego Matki oraz rozważaliśmy nasze uczestnictwo w tym zbawczym cierpieniu. Nasze wspólne wieczernikowe spotkanie poprzedziły dni skupienia dla Wspólnoty Wieczernika, podczas których Krzyż i Cierpienie Jezusa i Maryi oraz nasz w nim udział, były głównym tematem modlitewnej refleksji. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w nasze spotkanie, kapłanom, Służbie Liturgicznej, zespołowi "Adoramus" i wszystkim wiernym za ten kolejny bogaty w łaski czas. Zapraszamy jednocześnie na kolejne spotkania Wspólnoty Wieczernika, które odbędą się w tych dniach w Sątocznie, Zawadzie i Głoskowie.
Kolejna pielgrzymka do Medjugorje  :: 16-09-2010 r. ::

  W dniach 7 - 16 września uczestniczyliśmy w kolejnej pielgrzymce do Medjugorje, której głównym celem było uczestnictwo w uroczystościach odpustowych ku czci Podywyższenia Krzyża Świętego na górze Kriżevac. Na wspomniany odpust, który przypadł na niedzielę 12 września przybyło do tego miejsca modlitwy ok. 80 - 100 tys. pielgrzymów z całego świata, o czym informuje strona oficjalna parafii św. Jakuba: www.medjugorje.hr. Dla nas, jak również dla wszystkich uczestników tych uroczystości, był to czas uczczenia Krzyża Chrystusowego i złożenia u jego stóp wszystkich naszych próśb i podziękowań. Uroczysta Msza św. na Kriżevacu poprzedzona była nabożeństwem Drogi Krzyżowej, które przygotowywało nasze serca do ponownego przyjęcia Krzyża w naszym chrześcijańskim życiu. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom pielgrzymki za ten czas łaski i już zapraszamy wszystkich na kolejny wspólny wyjazd, który planujemy w czasie obchodów 30 rocznicy Objawień, tzn. w czerwcu 2011 roku.
Inauguracja ósmego roku Wieczerników w Czerwińsku  :: 04-09-2010 r. ::

  W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się na pierwszym - w nowym roku szkolnym, katechetycznym i duszpasterskim - Wieczerniku Modlitwy w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Spotkanie to było okazją, by podziękować Bogu i Matce Bożej za wszelkie dotychczasowe łaski oraz, by prosić przez wstawiennictwo Maryi Pośredniczki Łask o błogosławieństwo na kolejny, ósmy już rok naszej wieczernikowej działalności. Wieczernik dzisiejszy przeżywaliśmy w duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tym właśnie dniu licznie zgromadzili się w Częstochowie i innych Sanktuariach Maryjnych, by ofiarować Dar Narodu NMP Królowej Polski. Wspólna modlitwa w Wieczerniku rozszerzonym na wiele serc, których Królową jest Maryja pozwoliła nam z ufnością spojrzeć na kolejne dni i miesiące mimo tak wielu cierpień przeżywanych w Ojczyźnie. Powierzając się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi, przyjęliśmy z uwielbieniem czas nam ofiarowany, a w modlitwie u stóp Krzyża św. wraz z Matką Bolesną ofiarowaliśmy liczne cierpienia nasze, naszych braci i sióstr prosząc, by zostały przemienione w zwycięstwo miłości i dobra pośród nas. Dziękujemy wszystkim kapłanom i wiernym za dar tego pełnego Ducha spotkania.
Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy w dniu 100-lecia rekoronacji  :: 02-09-2010 r. ::

  Na Jasnej Górze trwają już intensywne duchowe i zewnętrzne przygotowania do sobotnich uroczystości rocznicowych 100-lecia rekoronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Główne obchody Roku Jubileuszowego połączone będą z poświęceniem i nałożeniem na jasnogórski Wizerunek nowych koron i sukni, będących wotum narodu. Będzie to przede wszystkim dzień w którym Polacy zgromadzą się wokół Matki i Królowej. O. Roman Majewski OSPPE zauważa, że w chwili, gdy nie widać już ludzkich rozwiązań dla komplikujących się ciągle spraw społecznych i narodowych, pielgrzymi prosić będą o przemianę życia osobistego i życia Ojczyzny: „Przyjdźcie wszyscy, którzy kochacie Matkę Bożą i Jasną Górę, którym zależy na Ojczyźnie. Przyjdźcie jako pielgrzymi i pokutnicy, jako miłujący Matkę Bożą Polacy, bracia i siostry. Zapraszam”. Uroczystości 100-lecia rekoronacji rozpoczną się 4 września, o godz. 11.30 poświęceniem nowej sukni – wotum wdzięczności i miłości, cierpienia i nadziei narodu polskiego. W nowych koronach i nowym płaszczu jasnogórski Obraz zostanie ukazany wiernym podczas wieczornego Apelu. Więcej na stronie Radia Watykańskiego.

4 września, w sobotę także nasza Wspólnota spotka się na kolejnym Wieczerniku Modlitwy w Czerwińsku n/Wisłą, gdzie odbywają się uroczystości jubileuszowe związane z 40 rocznicą koronacji Cudownego Obrazu MB Pocieszenia. Będzie to dla nas ważny dzień, gdyż przywitamy ten Cudowny Wizerunek po powrocie z dwuletniej renowacji - odnowiony i rekoronowany. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych spotkań do wspólnej modlitwy podjętej w tym ważnym dla nas wszystkich czasie.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 02-09-2010 r. ::

  Orędzie dla Mirjany 2.09.2010r.

„Drogie dzieci, jestem przy was, ponieważ pragnę wam pomóc przezwyciężyć próby, które ten czas oczyszczenia stawia przed wami. Dzieci moje, jedna z nich to jest nieprzebaczenie i nie proszenie o przebaczenie. Każdy grzech obraża Miłość i was od niej oddziela, Miłością jest mój Syn! Dlatego moje dzieci, jeżeli pragniecie dążyć ze mną do pokoju miłości Bożej, musicie nauczyć się przebaczać i prosić o przebaczenie. Dziękuję wam”.

Za: www.medziugorje.com
Wieczerniki Modlitwy w ostatnich dniach wakacji  :: 28-08-2010 r. ::

  Wieczerniki Modlitwy, które odbyły się w ostatnim tygodniu wakacji w Zawadzie, w Tolkmicku, w Sątocznie i w Głoskowie były okazją do uwielbienia Boga za dar letnich pielgrzymek i rekolekcji. Tak bowiem większość z nas wykorzystywała wolne dni wakacyjne, który były okazją do umocnienia życia duchowego. Wdzięcznymi więc sercami wyrażaliśmy w tych ostatnich dniach gorącego lata nasze uwielbienie Bogu i cześć Najświętszej Maryi Pannie, otwierając się na bogactwo łask spływających jak "obfity deszcz" z Nieba. I mamy w sercach przekonanie, że tak przygotowani do nowego roku szkolnego i duszpasterskiego zdołamy podjąć trud pracy na rzecz tych, do których jesteśmy posłani.
Zakończyliśmy drogę rekolekcyjną  :: 27-08-2010 r. ::

  W piątek, 27 sierpnia zakończyliśmy ostatnią serię rekolekcji dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych, które zaplanowane były na czas kończących się wakacji. W ostatnim tygodniu sierpnia swoje rekolekcje przeżywała Wspólnota z regionu Czerwińsk. W domu rekolekcyjnym przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia trwaliśmy na modlitwie wraz z Maryją jak niegdyś Apostołowie i uczniowie Jezusa trwali na modlitwie w Wieczerniku Jerozolimskim. Podobnie też jak pierwsi chrześcijanie i my oczekiwaliśmy obiecanego Ducha Miłości, który ożywiał nasze serca i jednoczył w jednej Wspólnocie. Tak ubogaceni pragniemy wspólnie podjąć dalszą drogę nieustannej troski o Mistyczne Ciało Chrystusa, który posyła także nas z Orędziem Miłości do współczesnego świata. Dziękujemy Bogu, Matce Bożej oraz wszystkim osobom z grona Wspólnoty za przygotowanie i przeprowadzenie tych ważnych i ubogacających nasze maleńkie dusze rekolekcji.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 25-08-2010 r. ::

  Orędzie z dnia, 25.08.2010 r.

Drogie dzieci! Również dziś z wielką radością pragnę was ponownie wezwać: módlcie się, módlcie się, módlcie się. Niech ten czas będzie dla was czasem osobistej modlitwy. W ciągu dnia znajdźcie miejsce, gdzie w skupieniu będziecie z radością modlić się. Kocham was i błogosławię was wszystkich. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Za: www.medjugorje.hr/pl/
Benedykt XVI o Maryi. Podczas naszej drogi rekolekcyjnej  :: 23-08-2010 r. ::

  W dniu, w którym Wspólnota Dusz Najmniejszych rozpoczyna kolejną turę rekolekcji, tym razem w Czerwińsku, pragniemy zwrócić uwagę na wczorajsze słowa papieża Benedykta XVI - są zachętą do realizacji programu rekolekcji "FIAT".
Maryja jest jednym z cudów, które objawiają Serce Boże. Przypomniał o tym Benedykt XVI w czasie niedzielnego spotkania z wiernymi w Castelgandolfo. Głównym tematem jego rozważania była królewska godność Matki Bożej, w której ujawnia się tajemniczy zamysł Boga i Jego logika działania w świecie. Ewangeliczne słowa, że „ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi” w sposób szczególny odnoszą się do Maryi – zauważył Papież. – Podobnie także w Niej doskonale spełnia się ewangeliczne proroctwo o Bogu, który „strąca władców z tronów, a wywyższa pokornych”. Maryja otrzymuje w końcu od Chrystusa godność królewską i jako pierwsza wchodzi do Królestwa Bożego. „Mała i prosta dziewczyna z Nazaretu stała się Królową świata! Oczywiście królewskość Maryi jest całkowicie powiązana z królewskością Chrystusa. On jest Panem, którego po upokarzającej śmierci na krzyżu, Ojciec wywyższył ponad wszelkie stworzenie na niebie, na ziemi i pod ziemią. Maryja jest pierwszą, która przeszła «drogą» otwartą przez Chrystusa, by wejść do Królestwa Bożego. Drogą dostępną dla pokornych, którzy ufają Słowu Bożemu i wcielają je w praktyce” – stwierdził Benedykt XVI.

Więcej na stronie: Radia Watykańskiego
Pięćdziesiątnica w Wieczerniku Gietrzwałdzkim  :: 22-08-2010 r. ::

  Posłuchaj w Radiu Konsolata

Tak rzeczywiście można określić to doświadczenie duchowe, które było naszym udziałem podczas wspólnego spotkania na modlitwie w Gietrzwałdzie. Już podczas Mszy św., rozpoczynającej nasz Wieczernik odczuwaliśmy Miłość Bożą w niebywałej jedności naszych rozmodlonych serc. Gdy podczas Dziękczynienia zaśpiewaliśmy "Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze!," Boża Miłość prawdziwie czyniła wielkie rzeczy pośród nas i w każdym z nas. Owocem przeżycia wspólnej Eucharystii w jedności i miłości Bożej było wyrażone przez wszystkich uczestników pragnienie uwielbienia Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Do Apelu Jasnogórskiego trwaliśmy wraz z Maryją w uwielbieniu Boga, a Duch Święty zlewał coraz większą obfitość Bożych Darów - to co się działo w Sanktuarium Maryjnym trudno wyrazić słowami. Wielkie rzeczy uczynił Bóg przez Matkę Bożą Gietrzwałdzką, której się zawierzyliśmy i pozwolił razem z Maryją wyśpiewać nasze Uwielbienie. Dziękujemy Gospodarzom Sanktuarium w Gietrzwałdzie - Księżom Kanonikom, wszystkim posługującym na naszym spotkaniu - Służbie Liturgicznej i zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" oraz bardzo licznie zebranym wiernym z wielu miejscowości naszego kraju za ten niezapomniany czas Pięćdziesiątnicy.
Staliśmy się Nowym Ludem  :: 21-08-2010 r. ::

  Trzecia tura rekolekcji dla Dusz Najmniejszych, która zakończyła się w minioną sobotę w Gietrzwałdzie, była duchowym jednoczeniem się z bohaterami Ewangelii i Dziejów Apostolskich, w gronie których mogliśmy przeżyć wydarzenia znane nam z Pisma św. Przewodniczką naszą na tej pięknej drodze duchowej była NMP Matka Kościoła, która w trosce o całą ludzkość ofiarowała się Bogu swoim "Fiat". Poznając postawę Maryi w Jej całkowitym zdaniu się na Boga i realizowaniu Woli Bożej prosiliśmy Boga, by jednoczył nasze życie z Jej drogą wiary i ufności. Bogactwo tych rekolekcyjnych dni można sprowadzić do znanego nam terminu "Wiosny Kościoła", czy też "Nowej Pięćdziesiątnicy", której prawdziwie kosztowały nasze serca. Dziękujemy Bogu i Maryi oraz wszystkim z grona osób przygotowujących i prowadzących nas drogą rekolekcyjną za ten bogaty w łaski czas.
MB Wniebowzieta zaprasza na kolejne rekolekcje  :: 15-08-2010 r. ::

  To zaproszenie na kolejną turę rekolekcji skierowane jest do osób bardziej zaawansowanych na Maleńkiej Drodze Miłości. To Dusze Najmniejsze, przygotowywane niczym naród wybrany do przyjęcia Nowego Prawa - Prawa Miłości. Bóg nas stworzył, byśmy żyli Jego Prawem - Nowym Przymierzem, jakie zawarł z ludzkością Jezus poprzez Krzyż. Tak, jak w Jezusie zostało zawarte Nowe Przymierze z ludzkością i ustanowione zostało nowe Prawo - Prawo Miłości, a widoczne znaki na Jego ciele są niejako konsekwencją tego, tak pragniemy, by Bóg z każdym z nas zawarł takie przymierze, gdzie my damy Mu siebie, jak Chrystus dał siebie nam. Będziemy prosili, by Bóg poprzez Prawo Miłości uczynił nas nowym ludem - nowym narodem, który Jego Prawo ukryte będzie miał w głębi swego jestestwa. Który będzie z nim zrośnięty na wieczność. Żyć będzie w zgodzie z tym Prawem, bowiem ono stanie się jego życiem wewnętrznym. By Prawo Miłości było naszym Prawem. Nie chcemy znać innego. Tak, jak Maryja chcemy złożyć przed Bogiem samych siebie i powiedziecie Mu: „Fiat”. I oddamy Bogu swoje serca, by w nich swoje Prawo ustanowił. Niech Bóg błogosławi nas na czas ostatnich przygotowań do tych dni.
Wigilia Wniebowzięcia NMP w Różanostockim Sanktuarium  :: 14-08-2010 r. ::

  W dniu wspomnienia św. Maksymiliana Marii Kolbe zgromadziliśmy się bardzo licznie w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku, by we Wspólnocie Wieczernika przygotować się na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Pod szczególnym patronatem Matki Bożej Różanostockiej Wspomożycielki i św. Maksymiliana przeżywaliśmy ten czas łaski w modlitewnym rozważaniu naszego apostolstwa i jednocześnie naszej troski o Kościół Chrystusowy, który przeżywa trudny czas, także w naszej Ojczyźnie. Wpatrując się w autentyczną postawę Świętych, którzy ze względu na Chrystusa i Jego Mistyczne Ciało - Kościół, nie szczędzili nawet własnego życia, upraszaliśmy Boga o Ducha Miłości dla nas i wszystkich wyznawców obecnych czasów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnego Różanostockiego Wieczernika za dar modlitewnej Wspólnoty - Kościoła zatroskanego o Dom Boży. Wyrażamy także wdzięczność Kapłanom, którzy licznie włączyli się w posługę i modlitwę oraz wszystkim posługującym, od Służby Liturgicznej począwszy aż do zespołu muzycznego "Najmniejsi" z zaproszonymi Gośćmi skończywszy. Wszystkim wyrażamy staropolskie Bóg zapłać!
Wspólnota Różanostocka zakończyła rekolekcje  :: 13-08-2010 r. ::

  Dziękujemy Bogu i NMP Wspomożycielce Wiernych za dar kolejnych rekolekcji, które przeprowadzone były w tym tygodniu w Różanymstoku. Była to już druga tura rekolekcji, które zorganizowane zostały w tym roku dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Wzięło w nich udział 53 osoby z grona uczestników Różanostockich Wieczerników, którzy już po raz trzeci mieli możliwość uczestniczyć w formacji podejmowanej co roku w tym miejscu dla Najmniejszych. Był to czas doświadczenia prawdziwej Miłości Bożej, którą Bóg obdarza Kościół Chrystusowy od samego początku. Był to jednocześnie czas ukazujący, co pozbawia nas - ludzi wierzących tego autentycznego otwarcia się na Bożą łaskę, której Bóg nigdy nie cofnął, wręcz przeciwnie, w czasach trudnych jeszcze obficiej zlewa na ziemię. Dziękujemy, że mogliśmy doświadczyć Boga w Jego niepojętej miłości, jaką ma ku nam. Dziękujemy, że na nowo zrodził nas do dawania świadectwa Miłości Bożej, czyniąc apostołami na obecne czasy. Wielką wdzięczność wyrażamy wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tych rekolekcji; Gospodarzom - Salezjanom z Różanegostoku, pani Wandzie i zespołowi koordynującemu prace na rzecz wspólnoty rekolekcyjnej, zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" i Służbie Liturgicznej. Dziękujemy też regionalnej kuchni z siedzibą na plebani Maryjnego Sanktuarium za dobre jedzonko.
Kolejne spotkanie w Wieczerniku Modlitwy  :: 08-08-2010 r. ::

  Po tygodniowych rekolekcjach, które przeżywaliśmy we Wspólnocie Wieczernikowej w Gietrzwałdzie, w minioną sobotę zgromadziliśmy się na kolejnym Wieczerniku Modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Był to czas wspólnej modlitwy uczestników rekolekcji z pozostałymi uczestnikami drogi wieczernikowej i wzajemnego doświadczania łask uproszonych na rekolekcjach. Podczas spotkania u stóp Pani Czerwińskiej prosiliśmy także o opiekę Matki Bożej i Jej wstawiennictwo w uproszeniu łask dla kolejnych grup osób, które w tym miesiącu podejmą rekolekcje dla dusz najmniejszych w Różanymstoku, Gietrzwałdzie i Czerwińsku. Dziękujemy wszystkim tworzącym ten Wieczernik i kapłanom posługującym oraz służbie liturgicznej i zespołowi "Echo Maryi" za kolejny dar wspólnego spotkania na ważnej dla nas wszystkich drodze, którą wspólnie kroczymy.
Zapraszamy do wysłuchania retransmisji z Wieczernika w internetowym Radiu Dusz Najmniejszych - Radiu Konsolata. Jednocześnie dziękujemy realizatorom tego radia za bezpośredni przekaz i codzienne relacje z wydarzeń naszej Wspólnoty.
Wspólnota Dusz Najmniejszych na rekolekcjach  :: 05-08-2010 r. ::

  Przy Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie trwa pierwsza seria rekolekcji dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Podczas pięciodniowych ćwiczeń duchowych uczestnicy tych rekolekcji gromadzą się na codziennej Eucharystii, rozważaniu Słowa Bożego i wspólnej modlitwie. Program poszczególnych dni opiera się na przeżywaniu w łączności duchowej ze wszystkimi duszami najmniejszymi ważnych dla Wspólnoty godzin dnia. I tak o godzinie 9:00 gromadzimy się w Wieczerniku upraszając Ducha Świętego, o godz. 12:00 - na Eucharystii,, w Godzinie Miłosierdzia - pod Krzyżem, wieczorem podczas wieczornego nabożeństwa odmawiamy Różaniec i Adorujemy Najświętszy Sakrament, a o godz. 21:00 jednoczymy się na Apelu Jasnogórskim. Wszystkich Was, pragnących przeżywać razem z nami te pełne łaski dni zapraszamy do duchowej jedności. Wszystkich też Was pozdrawiamy zapewniając o naszej modlitwie u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 03-08-2010 r. ::

  Orędzie z 2.08.2010 r. dla Mirjany.

„Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was, abyście razem ze mną zaczęli budować Królestwo Niebieskie w waszych sercach, abyście zapomnieli o swoich własnych sprawach i prowadzeni przykładem mojego Syna, pomyśleli o tym co jest Boże. Czego On od was pragnie? Nie pozwólcie szatanowi, aby otwierał wam drogi ziemskiego szczęścia. Drogi, na których nie ma mojego Syna, moje dzieci, są fałszywe i krótkotrwałe. Mój Syn istnieje. Ja wam ofiaruję szczęście wieczne i pokój, zjednoczenie z moim Synem, z Bogiem, ofiaruję wam Królestwo Boże. Dziękuję wam.

Za: www.medjugorje.republika.pl/
Rozpoczął się czas naszych REKOLEKCJI  :: 02-08-2010 r. ::

  Jak co roku, podczas naszej wspólnej Drogi Wieczernikowej, zatrzymujemy się w miesiącu sierpniu na ważnych "przystankach" służących przyjrzeniu się naszemu powołaniu i pogłębieniu uczestnictwa w nim. Jako dusze najmniejsze, które powierzyły się całkowicie Niepokalanemu Sercu NMP, pragniemy przeżywać ten ważny dla każdego z nas czas pod opieką i przewodnictwem Maryi, naszej Niebieskiej Mamy. To Ona pragnie zatroszczyć się o swoje Najmniejsze dzieci, obmywając je w Zdrojach Miłosiernych swojego Syna Jezusa Chrystusa i ubogacając swoimi cnotami, upraszając jednocześnie dla nas błogosławieństwo Boże na kolejny rok naszego wspólnego kroczenia Drożyną Miłości. Pierwsza tura tych ważnych dni rekolekcyjnych odbędzie się pod opieką MB Gietrzwałdzkiej. Rekolekcje rozpoczynają się w poniedziałek i trwać będą do piątku, by już w ubogaceniu w najbliższą sobotę, wszyscy Najmniejsi, mogli uczestniczyć w kolejnych spotkaniu Wieczernika Modlitwy w Czerwińsku, na które już wszystkich zapraszamy.
Kolejny Wieczernik Modlitwy w Sątocznie  :: 31-07-2010 r. ::

  Nasza droga wieczernikowa ubogacona została w dniu wczorajszym kolejnym spotkaniem Wspólnoty w parafii Chrystusa Króla w Sątocznie k/Bartoszyc. Podczas czterogodzinnej modlitwy jednoczyliśmy nasze serca z Sercami Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny, rozważając najważniejsze prawdy wiary. Zachęceni Słowem Bożym modliliśmy się o świętość życia dla nas, naszych bliskich i wszystkich ludzi. Prosiliśmy w naszych błaganiach Kościół triumfujący w niebie i oczyszczający się w czyśćcu, byśmy stanowili jedno w naszym doświadczaniu wspólnoty ochrzczonych rozumianej jako Mistyczne Ciało Chrystusa. Wszystkim kapłanom i wiernym, którzy tworzyli kolejny Wieczernik w Sątocznie wyrażamy naszą wielką wdzięczność i zapraszamy do tworzenia kolejnych, tak bardzo bogatych w Ducha Bożego spotkań.
Wieczernik Modlitwy w Tolkmicku  :: 29-07-2010 r. ::

  W Parafii św. Jakuba w Tolkmicku k/Elbląga zgromadziliśmy się w dniu wspomnienia św. Marty. Ta Święta wraz ze swoją siostrą, świętą Marią, pobudziły nas do refleksji dotyczącej naszej relacji względem samego Jezusa. Wspólnie modliliśmy się za przyczyną Świętych Patronów o wydoskonalenie się w Bożej Miłości. Wzywaliśmy Ducha Świętego, by rozpalił nasze serca prawdziwą Miłością. Powierzaliśmy się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi, by Ona prowadziła nas drogą ku doskonałej miłości do Boga i bliźnich. Dziękujemy kapłanom i wszystkim uczestnikom spotkania za kolejny, wspólnie tworzony Wieczernik, czas wielu łask i błogosławieństw. Wdzięczność naszą wyrażamy Służbie Liturgicznej i zespołowi "Adoramus" z Tczewa, za podjętą w dniu dzisiejszym posługę.
"Fiat" - Rekolekcje letnie dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych  :: 28-07-2010 r. ::

  „Fiat" - to słowo zmieniło życie ludzkości, przyniosło zbawienie. To słowo jest niezmiernie ważnym i wypowiadane z odpowiednim nastawieniem serca przed Bogiem niesie zbawienie. Podczas rekolekcji wakacyjnych będziemy rozważali Maryjne "Fiat" w odniesieniu do naszego życia, powołania, w odniesieniu do Wspólnoty i ludzkości. Będziemy starali się podczas tych dni wejść głęboko w siebie z jednoczesnym spojrzeniem na współczesność i potrzeby współczesnego człowieka. To zagłębianie się z jednej strony w cud i tajemnicę Maryjnego „tak” na wolę Boga i rozważanie konsekwencji tego, a z drugiej strony zobaczenie siebie przed Bogiem, stanu ludzkich dusz i wejrzenie w nadchodzącą przyszłość, ma naprowadzić nas na odczytanie woli Boga wobec nas, Jego planów i oczekiwań. Nie będzie to łatwe. Nie nastawiajmy się na czas biernego przyjmowania wskazań i katechez. To będzie intensywny czas poznania. Czas walki wewnętrznej oraz czas podjęcia bardzo ważnej decyzji w naszym życiu. Niech każdy z uczestników przywiezie na rekolekcje ze sobą Pismo św. Będziemy obcować z Bogiem również poprzez Słowo. Będziemy uczyć się patrzenia, słuchania, otwierania się na naszego Boga. Niech każdy przyjedzie z sercem już czystym, już gotowym, by przyjmować każde słowo. Szkoda każdej minuty na rekolekcjach. Pamiętajmy, aby każdą dobrze spożytkować. Niech Bóg błogosławi nas.
Orędzie NMP Królowej Pokoju  :: 26-07-2010 r. ::

  Orędzie, 25 lipca 2010 r.

„Drogie dzieci! Ponownie was wzywam: naśladujcie mnie z radością. Wszystkich was pragnę prowadzić do mego Syna, a waszego Zbawiciela. Nie jesteście świadomi, że bez Niego nie macie radości i pokoju, ani przyszłości ani życia wiecznego. Dlatego kochane dzieci, wykorzystajcie ten czas radosnej modlitwy i zawierzenia. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie”.

Za: www.medjugorje.hr/pl/

Dziękujemy za cztery lata wieczerników w Zawadzie  :: 25-07-2010 r. ::

   *** Posłuchaj w Radio *** Obejrzyj zdjęcia ***

W dniu dzisiejszym, 25 lipca, spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w parafii Narodzenia NMP w Zawadzie k/Zielonej Góry. Trwając na modlitwie w Wieczerniku razem z Maryją oraz z licznie zebranymi wiernymi i przybywającymi z różnych stron Polski pielgrzymami wyraziliśmy Bogu i Matce Bożej naszą wielką wdzięczność za czteroletnią obecność Wieczerników Modlitwy w tej parafii. Był to zarówno czas doświadczania w poszczególnych sercach i całej Wspólnocie Miłości Bożej, jaką Duch Święty wlewa w serca wierzących. Wierzymy, że to obdarowanie nie dotyczy tylko fizycznie obecnych w Zawadzie lecz także Was wszystkich łączących się z nami duchowo w tej modlitwie. Dziękujemy za to wszystko Bogu i Maryi oraz wszystkim ludziom, którzy przygotowali i włączyli się w przeprowadzenie Wieczernika, szczególnie tę wdzięczność kierując w stronę Ks. Michała, Proboszcza Parafii oraz posługujących na spotkaniu członków Wspólnoty i zespołu muzycznemu.
Dziękujemy za dar Wieczernika Gietrzwałdzkiego  :: 19-07-2010 r. ::

   *** Posłuchaj w Radio *** Obejrzyj zdjęcia ***

Nasze kolejne spotkanie w minioną sobotę, 17 lipca u stóp Pani Gietrzwałdzkiej to kolejne doświadczenie prawdziwej Miłości Bożej. To właśnie Ona staje się coraz większym ubogaceniem naszych serc za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej. To Ona uczy nas coraz ściślejszego jednoczenia się z Jej Synem oraz owocnego uczestnictwa w bogactwie Jego niezliczonych łask. Przez posługę kapłanów i tworzoną Wspólnotę Wieczernika, z licznie zgromadzonymi wiernymi, mogliśmy w tym Bożym zjednoczeniu kosztować tego, co najcenniejsze dla naszych serc. Dziękujemy naszej Niebieskiej Matce oraz naszym Pasterzom za wprowadzenie nas w to ubogacające wszystkich doświadczenie Bożej Miłości, która nie zamyka nigdy swoich Źródeł. Przede wszystkim za wskazanie skąd i w jaki sposób ten Skarb Bożego Serca możemy czerpać do naszych spragnionych miłości serc ludzkich. Dziękujemy wszystkim tworzącym ten Wieczernik, Służbie Liturgicznej i zespołowi "Adoramus" z Tczewa.
Informujemy, że obszerne fragmenty z ostatniego Wieczernika Gietrzwałdzkiego można posłuchać w naszym Radiu "Konsolata" - o godzinie 8:00; 16:00; i 22:00.

Zapraszamy także do obejrzenia fotoreportażu z Wieczerników lipcowych.
Zapraszamy na kolejny Wieczernik do Gietrzwałdu  :: 16-07-2010 r. ::

  Już jutro, w sobotę 17 lipca br. w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie odbędzie się nasze kolejne spotkanie we Wspólnocie Wieczernika Modlitwy. Rozpoczęcie Eucharystią ku czci Matki Bożej Gietrzwałdzkiej o godz. 18:00, po Mszy św. odmówimy Różaniec i podejmiemy Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy błogosławieństwem chorych. Na koniec spotkania (godz. 21:00) zaśpiewamy Apel Jasnogórski. Posługę muzyczną podejmie zespół "Adoramus" z Tczewa. W imieniu Gospodarzy - Księży Kanoników oraz Duszpasterzy Wspólnoty wszystkich wiernych zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Więcej wiadomości o Sanktuarium w Gietrzwałdzie >>
Wieczernik Różanostocki - czas uwielbienia i wdzięczności  :: 12-07-2010 r. ::

  Kolejne nasze spotkanie w Wieczerniku Różanostockim, które przeżywaliśmy w miesiącu poświęconym czci Przenajświętszej Krwi Jezusa Chrystusa, było czasem wyrażania naszego uwielbienia i dziękczynienia Bogu za dar Odkupienia i cenę naszego obmycia z win. Adorując Jezusa Chrystusa wraz z Maryją - Różanostocką Wspomożycielką, upraszaliśmy dla całego Kościoła łaskę mocy Bożej płynącej z tajemnicy Krwi naszego Zbawiciela. Uczestnicząc w Eucharystii prosiliśmy dla całego Kościoła i wszystkich wierzących o dar umocnienia Zdrojami Miłosiernymi w walce z naszymi słabościami i złem obecnym w dzisiejszym świecie. Dziękujemy Salezjanom - gospodarzom, za dar zorganizowania i przeprowadzenia wspomnianego spotkania, dziękujemy również wszystkim wiernym za dar współtworzenia Wspólnoty trwającej z Maryją na modlitwie. Szczególnie tę wdzięczność wyrażamy zespołowi muzycznemu, który podjął posługę na Wieczerniku.
Zaproszenie do sanktuarium maryjnego w Różanymstoku  :: 09-07-2010 r. ::

  W dniu jutrzejszym spotkamy się na kolejnym Wieczerniku Różanostockim. Początek spotkania o godz. 10:30. Rozpoczniemy modlitwą różańcową, następnie podejmiemy wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu. O 12:00 uczestniczyć będziemy w uroczystej Eucharystii, a po południu u stóp Krzyża Chrystusowego prosić będziemy o Boże Miłosierdzie. Wszystkich wiernych, szczególnie z okolic tego miejsca, gdzie króluje Różanostocka Wspomożycielka, zapraszamy! Więcej o sanktuarium i Wieczerniku Różanostockim na stronie www.rozanystok.pl
Dziękujmy za wspólny czas formacji i modlitwy  :: 07-07-2010 r. ::

  W dniu wczorajszym zakończyliśmy czas formacji i modlitwy z bezpośrednim udziałem osób tworzących Zarząd stowarzyszenia "Konsolata". Były to pierwsze podczas rozpoczynającego się lata rekolekcje dla naszej Wspólnoty Wieczernikowej, a jednocześnie rekolekcje przygotowujące osoby prowadzące Dzieło Najmniejszych do ich posługi na rzecz nas wszystkich. Dziękujemy całemu Zarządowi oraz osobom, które przygotowywały i pomagały w przeprowadzeniu tych rekolekcji. Dziękujemy także każdemu z Was za duchową jedność i modlitwę podjętą w łączności z uczestnikami tych rekolekcji.
Wieczernik Modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia  :: 04-07-2010 r. ::

  W sobotę 3 lipca odbyło się kolejne spotkanie we Wspólnocie Wieczernika w Czerwińsku nad Wisłą. Licznie zgromadzeni wierni podjęli modlitwę w intencjach bliskich naszych sercom, jak i sercom wszystkich Polaków. W duchu odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i Kościół w Polsce upraszaliśmy rychły Triumf Niepokalanego Serca Maryi, któremu wszyscy zawierzyliśmy się i pragniemy pozostać wierni. Dziękujemy kapłanom i wszystkim wiernym za możliwość kolejnego spotkania się u Tronu Matki Bożej Pocieszenia w chwili bardzo ważnej dla serc Narodu, którego Królową i Matką jest Maryja. Dziękujemy wszystkim osobom włączającym się w przygotowanie i przeprowadzenie Wieczernika, a zwłaszcza ks. Leszkowi z Olsztyna i zespołowi "Echo Maryi" z Łomianek.Dziękujemy również realizatorom "Radia Konsolata" za bezpośrednią transmisję i nagrania audio z naszego spotkania, które powtarzane są w naszym Radiu. Więcej:  konsolata.pl/radio/
Orędzie NMP Królowej Pokoju z 2 lipca br.  :: 03-07-2010 r. ::

  Orędzie z dnia 2 lipca 2010 r.
"Drogie dzieci, moje matczyne wezwanie, które dziś kieruję do was, jest wezwaniem prawdy i życia. Mój Syn, który jest życiem, miłuje i zna was w prawdzie. Abyście poznali i kochali siebie, musicie poznać mojego Syna, a żebyście poznali i kochali innych musicie w nich widzieć mojego Syna. Dlatego dzieci moje, módlcie się, módlcie się, byście zrozumieli i w duchu wolności zawierzyli się, przemienili się całkowicie i abyście mogli w ten sposób mieć Królestwo Niebieskie w swym sercu tu na ziemi. Dziękuję wam!"

Za: www.medjugorje.org.pl

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!