banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257274 naszym gościem.       Osób on-line: 20

Archiwum


ZAPROSZENIE NA WIECZERNIK SYLWESTROWY DO GIETRZWAŁDU :: 30-12-2011 r. ::

Przyjąć całym sobą błogosławieństwo Nieba
Zapraszamy wszystkich Was na Wieczernik Sylwestrowy, na spotkanie, podczas którego przyjmiemy całym sobą błogosławieństwo Nieba dane nam na cały rok. Dane Wspólnocie jako żywemu organizmowi, jako cząstce Kościoła, jako duszom, które zjednoczone z Jezusem pragną odpowiadać jeszcze bardziej, jeszcze żywiej całymi sobą na powołanie, które On daje. Odpowiadać całymi sobą na wszelkie łaski ku temu dawane, odpowiadać na Boże oczekiwania. Niech ten czas będzie dla każdego z nas czasem błogosławionym, czasem spędzonym wraz z Bogiem, czasem, kiedy nasze dusze otworzą się na głębsze zrozumienie istoty powołania każdej duszy. Niech Bóg i Matka Najświętsza błogosławią nas! Niech Pani Gietrzwałdzka będzie razem z nami modląc się podczas tego Wieczernika, by Boża miłość dotknęła naszych serc, otworzyła je i pouczała je o tym, co jest bardzo ważne dla nas, dla Wspólnoty, dla całego Kościoła. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Warto przeczytać:
Zaproszenie na Wieczernik Sylwestrowy
Orędzie na Nowy Rok 2012
Wieczernik Sylwestrowy w Gietrzwałdzie :: 28-12-2011 r. ::

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ GIETRZWAŁDZKIEJ - 31 grudnia 2011, godz. 21:00. Z posługą muzyczną ZESPOŁU ADORAMUS z Tczewa i ZESPOŁU NAJMNIEJSI z Warszawy. Organizatorzy Wieczerników Modlitwy wraz z Gospodarzami - Księżmi Kanonikami pracującymi w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, zapraszają wszystkich wiernych na okolicznościowy Wieczernik w Noc Sylwestrową, w dniu 31 grudnia br. do tamtejszej Bazyliki, by u stóp Najświętszej Maryi Panny, czczonej w Cudownym Wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, w czuwaniu modlitewnym, rozważaniu tajemnic różańcowych i wspólnym uczestnictwem w uroczystej Eucharystii ku czci NMP Świętej Bożej Rodzicielki oczekiwać i przywitać Nowy Rok 2012.
Szczegółowy program Wieczernika:
21.00 - Apel Jasnogórski
21.30 - Modlitwa Różańcowa
22.30 - Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.30 - Błogosławieństwo indywidualne (z nałożeniem rąk kapłana)
24.00 - Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji uczestników Wieczernika i ich rodzin
Po Mszy św. wspólna agapa w sali gietrzwałdzkiego Gimnazjum.
LICZYMY NA WASZE LICZNE UCZESTNICTWO!

Więcej:
Strona Sanktuarium MB w Gietrzwałdzie,
Strona Wspólnoty Wieczerników Modlitwy,
plakat do pobrania
ZESPÓŁ ADORAMUS
Boże Narodzenia 2011 :: 24-12-2011 r. ::

"Kościół domem i szkołą komunii"
2011-2012 "Kościół naszym domem"

Życzymy Wam, Drodzy Najmniejsi, by to dzisiejsze przyjęcie Jezusa w Tajemnicy Bożego Narodzenia było dla każdego z nas przyjęciem jednocześnie mocy, siły, by wytrwać w powołaniu na Maleńkiej Drodze Miłości, w dalszym budowaniu Wspólnoty Dusz Najmniejszych i realizacji Dzieła Najmniejszych, a tym samym by ciągle dążyć do zjednoczenia z Głową Kościoła. Byśmy otwierając się na zjednoczenie, którego tak bardzo Bóg pragnie dla każdego z nas, umiłowali jeszcze bardziej Kościół - nasz Dom. A myśląc o wszystkich członkach Żywego Ciała przyczynili się do rozlewu błogosławieństwa i łask nam udzielanych na pozostałe członki Kościoła. >>>

Zapraszamy na stronę rozważań
1. Oczekiwanie na Narodzenie Jezusa 1
2. Oczekiwanie na Narodzenie Jezusa 2
3. Wigilia Bożego Narodzenia 2011
Zaproszenie na dzień skupienia i Wieczernik do Gietrzwałdu :: 18-11-2011 r. ::

Zbliża się czas naszych kolejnych spotkań, tym razem na dniach skupienia i Wieczerniku Modlitwy w Gietrzwałdzie. Zgromadzimy się już dzisiaj w domu rekolekcyjnym przy gietrzwałdzkim sanktuarium z sercami gotowymi i otwartymi, pragnącymi spotkania z Bogiem. Na to spotkanie już czekamy niecierpliwie, jako na czas oczekiwany przez wszystkich z wielką tęsknotą. Wierzymy, że będzie to czas rzeczywistego otwierania się na Bożą rzeczywistość, Bożą obecność, Boży świat. A serca nasze będą przyjmować całą pełnię Boga, który zstępować będzie i udzielać naszym sercom, przygotowywać je na kolejne objawienie Boga Wcielonego. Niech zatem miłość gości w naszych sercach, niech ona daje naszym sercom światło, mądrość, zrozumienie. Niech ona je prowadzi i daje właściwe rozpoznawanie znaków Bożych. Niech Bóg przez wstawiennictwo Pani Gietrzwałdzkiej nam wszystkim pobłogosławi.
Zapraszamy!
Piątek - od godz. 18:00 - skupienie miesięczne dla Wspolnoty Dusz Najmniejszych
Sobota - od godz. 10:00 - Wieczernik M0dlitwy. Posługę muzyczną podejmie zespół ADORAMUS z Tczewa
Dziękujemy za dar spotkania w Czerwińsku :: 06-11-2011 r. ::

W dniu wczorajszym spotkaliśmy się na kolejnym Wieczerniku Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą, który poświęcony był modlitwie na dusze w czyśćcu cierpiące, za naszych bliskich zmarłych, którzy bardzo potrzebują miłości. Jako wspólnota krocząca drogą miłości modliliśmy się, by w tych ważnych dniach oktawy uroczystości Wszystkich Świętych, wszystkie dusze oczekujące łaski oglądania Boga twarzą w Twarz mogły ziścić swe pragnienia i zjednoczyć się w pełni ze swoim umiłowanym Ojcem w Niebie. Dziękujemy licznie zebranym uczestnikom tego spotkania za dar wspólnego czasu listopadowej refleksji i modlitwy. Dziękujemy kapłanom i wszystkim osobom podejmującym ciężar przygotowania i posługi na rzecz całej Wspólnoty. Szczególnie dziękujemy zespołowi "Echo Maryi" za ich kolejną posługę muzyczną na Wieczerniku.
Zaproszenie na Wieczernik do Czerwińska :: 04-11-2011 r. ::

Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca, tak i w tym miesiącu zapraszamy Was wszystkich do wspólnej modlitwy w sanktuarium MB Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Nasze spotkanie w Wieczerniku Czerwińskim rozpoczniemy o godz. 10:30 wspólnym odmówieniem Różańca za zmarłych. Przed Eucharystią podejmiemy Adorację Najświętszego Sakramentu. O 12:00 Msza św. w intencji zmarłych z naszych rodzin i ze Wspólnot Wieczernikowych. Po południu o godz. 14:30 Adoracja Krzyża. Spotkanie zakończymy błogosławieństwem chorych ok godz. 16:00. Przypominamy Wam także o możliwości duchowego jednoczenia się ze Wspólnotą podczas Wieczernika.
Pielgrzymka do Lisieux i Moncalieri :: 16-09-2011 r. ::

Zapraszamy dusze najmniejsze, które chciałyby uczestniczyć w pielgrzymce do miejsc związanych z życiem i działalnością św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz sł B. s. Konsolatą Betrone do współuczestniczenia w pielgrzymce do Lisieux i Moncalieri. Wspomniana pielgrzymka planowana jest w dniach od 29 września do 9 października br. Szczegółowy program pielgrzymki, wszelkie informacje i zapisy pod numerem telefonu w Płońsku 23 6622948. Wszystkich prosimy o modlitwę i duchową jedność ze Wspólnotą podczas dni przygotowania się do pielgrzymki i wspólnego pielgrzymowania.
Zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Gietrzwałdu :: 15-09-2011 r. ::

W najbliższą sobotę, 17 września br. zapraszamy wszystkich wiernych do współtworzenia Wieczernika Modlitwy w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Początek spotkania o godz. 17:30. W programie nabożeństwa: Modlitwa Różańcowa, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Na zakończenie błogosławieństwo chorych. Posługę muzyczną podejmie po raz kolejny zespół wokalno-instrumentalny ADORAMUS z Tczewa.
Środowa Audiencja Generalna :: 07-09-2011 r. ::

Audiencja ogólna: Jak modlić się w trudnych życiowych sytuacjach?

Chwile cierpienia i udręki są dla wierzących szczególną okazją do modlitwy. Wołanie do Boga staje się wówczas swoistym wyznaniem wiary w Jego bliskość – mówił Benedykt XVI w kolejnej katechezie poświęconej modlitwie. Tym razem postanowił on uczyć wiernych modlitwy na podstawie Psalmów, które, jak stwierdził stanowią idealny modlitewnik. Dziś rozważał Psalm 3. Według tradycji hebrajskiej jest to modlitwa króla Dawida zmuszonego do ucieczki przed własnym synem Absalomem. Jego lamentację przenika głęboka ufność w opiekę Bożą. Treść Psalmu ma swoje odniesienie do życia każdego człowieka, któremu nie obcy jest ból, gorycz serca, poczucie samotności, rozpacz, które przychodzi mu skonfrontować z pragnieniem zawierzenia Bogu. Ilustracją tej modlitwy są liczne teksty biblijne odnoszące się do Chrystusa, który w swej męce i cierpieniu na Krzyżu daje się poznać jako Jedyny Sprawiedliwy, który zaufał Ojcu w najwyższym stopniu. Modlitwa wyrażona w Psalmie 3 przypomina, że Bóg jest zawsze blisko człowieka, także w ciemnościach życia, w chwilach jego zagubienia, w niebezpieczeństwach, w cierpieniu i samotności, w momentach rozpaczy.

Więcej: na stronie Radia Watykańskiego
oraz
na stronie Radia Maryja
Orędzie NMP Królowej Pokoju :: 25-08-2011 r. ::

Orędzie, 25. sierpnia 2011

"Drogie dzieci! Dziś wzywam was, abyście się modlili i pościli w moich intencjach, bowiem szatan chce zniszczyć mój plan. Zaczęłam tu od tej parafii i wezwałam cały świat. Wielu odpowiedziało, ale jest wielu [ludzi], którzy nie chcą ani usłyszeć ani przyjąć mojego wezwania. Dlatego wy, którzy powiedzieliście TAK bądźcie silni i zdecydowani. Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."

Za: www.medjugorje.hr/pl
Wieczernik sierpniowy w Różanymstoku :: 13-08-2011 r. ::

W sierpniu, podczas kolejnego miesiąca wakacyjnego, krocząc drogą wieczernikową spotkaliśmy się na kolejnym Wieczerniku Różanostockim. Był on okazją do uwielbienia Boga za dar Matki Bożej oraz za Jej Wniebowzięcie. Podczas uroczystej Mszy św. koncelebrowanej wysłuchaliśmy relacji-świadectwa z zakończonych rekolekcji dla Dusz Najmniejszych i wyraziliśmy Bogu, Jego Matce i ludziom wdzięczność za otrzymane łaski i wszelkie dobro. Dziękujemy i tą drogą wszystkim za udzieloną nam wszelką pomoc, a szczególnie Gospodarzom oraz posługującym zespołom instrumentalno-wokalnym "Najmniejsi" i "Jedyna Droga".
Dziękujemy za łaskę zjednoczenia :: 12-08-2011 r. ::

Podczas tegorocznych wakacji po raz kolejny odbyły się rekolekcje dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych, tym razem w gronie uczestników Wieczernika Różanostockiego. Od poniedziałku do soboty (8 - 13 sierpnia) gromadziliśmy się w kaplicy NMP Wspomożycielki Wiernych, by pod Jej Matczyną opieką przygotować swoje serca do coraz ściślejszego zjednoczenia z Sercem Jezusa - z Miłością Bożą. Wszystkim tym, którzy przyczynili się do przezywania tych dni gorąco dziękujemy i zapewniamy naszą modlitwę.
Święto Przemienienia Pańskiego w Czerwińsku n/Wisłą :: 06-08-2011 r. ::

Podczas Wieczernika sierpniowego w Czerwińsku nad Wisłą rozważaliśmy tajemnicę związaną ze świętem, które przypada 6 dnia tego miesiąca, a mianowicie Przemienienie Pańskie. Całodniowe nabożeństwo koncentrowało uczestników spotkania na wydarzeniu, które stało się wspaniałym doświadczeniem umiłowanych uczniów Jezusa. Prosząc o dar przemiany naszych serc, dziękowaliśmy również Bogu za wstawiennictwem Niepokalanego Serca NMP za małe cuda Miłości, których doświadczamy na Drodze Wieczernikowej. Nasza wdzięczność ogarniała także wspaniały czas rekolekcji, który przeżywali uczestnicy Wspólnoty Dusz Najmniejszych w Gietrzwałdzie w pierwszym tygodniu tego miesiąca.
Rekolekcje dla Dusz Najmniejszych ZJEDNOCZENIE :: 05-08-2011 r. ::

W tym roku, który w programie duszpasterskim został nazwany "W komunii z Bogiem", przeżywamy rekolekcje prowadzące do coraz ściślejszego zjednoczenia z Bogiem i Jego Miłością. Rekolekcje "ZJEDNOCZENIE" zgromadziły ponad siedemdziesiąt osób ze Wspólnoty w sanktuarium w Gietrzwałdzie. W dniach 1-5 sierpnia uczestniczyły one w nabożeństwach, konferencjach i spotkaniach, które przypominały o sposobach jednoczenia się z Bogiem w sakramentach św., poprzez Słowo Boże, uczestnictwo w Krzyżu Jezusa oraz nieustanny akt miłości. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przygotowali i przeprowadzili ten pełen łask a zwłaszcza Miłości Bożej święty czas.
Orędzie NMP Królowej Pokoju :: 02-08-2011 r. ::

Orędzie 2.08.2011 dla Mirjany
"Drogie dzieci, dzisiaj wzywam was, abyście na nowo narodzili się w modlitwie i przez Ducha Świętego z moim Synem stali się nowym ludem. Ludem, który wie, że jeżeli straci Boga, to zgubił samego siebie. Ludem, który wie, że pomimo wszystkich cierpień i pokus, z Bogiem jest bezpieczny i zbawiony. Wzywam was, abyście zgromadzili się w Bożą rodzinę i mocą Ojca umacniali się. Moje dzieci, jako jednostki nie możecie zatrzymać zła, które chce zawładnąć światem i zniszczyć go. Ale według woli Bożej wszyscy razem z moim Synem możecie wszystko zmienić i uzdrowić świat. Wzywam was, abyście całym sercem modlili się za swoich pasterzy, gdyż mój Syn ich wybrał. Dziękuję wam."

Za: www.medjugorje.republika.pl/
Wieczernik w Sątocznie - uwielbienie Zdrojów Miłosiernych :: 29-07-2011 r. ::

Miesiąc lipiec, który nasza Wspólnota przezywała rozważając i czcząc Najdroższą Krew Jezusa, zakończyliśmy wspólnym uwielbieniem Boga Miłosiernego i Jego Zdrojów, co miało miejsce podczas lipcowego Wieczernika w Sątocznie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania, kapłanom i wiernym za dar modlitwy, która dokonywała kolejnych cudów Miłości w maleńkich naszych sercach. Dziękujemy szczególnie naszej siostrze Regince B. za posługę muzyczną podczas wspomnianego Wieczernika.
Wieczernik lipcowy w Tolkmicku :: 28-07-2011 r. ::

Podczas naszego spotkania w Tolkmicku, które odbyło się w ostatni czwartek lipca podjęliśmy modlitwę prowadzącą do coraz ściślejszego zjednoczenia naszych serc z pełnym Miłości Sercem Bożym. Przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny wypraszaliśmy potrzebne nam łaski, zwłaszcza na czas prowadzonych w tym czasie wakacyjnym rekolekcji dla Wspólnoty Dusz Najmniejszych. Doświadczeniem wspólnego spotkania było wyrażane pragnienie trwania we Wspólnocie Miłości, która uobecnia się podczas wspólnej Eucharystii i modlitwy. Dziękujemy kapłanom i wiernym za kolejny dar wspólnego Wieczernika.
Orędzie NMP Królowej Pokoju :: 25-07-2011 r. ::

Orędzie, 25. lipca 2011

"Drogie dzieci! Niech ten czas będzie dla was czasem modlitwy i ciszy. Niech odpocznie wasze ciało i duch, niech trwają w miłości Bożej. Pozwólcie mi dziatki was prowadzić, otwórzcie wasze serca Duchowi Świętemu, aby całe dobro, które jest w was zakwitło i wydało stokrotny plon. Rozpocznijcie i zakończcie dzień modlitwą serca. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie."

Za: www.medjugorje.hr/pl/
Rekolekcje dla osób odpowiedzialnych :: 24-07-2011 r. ::

W dniach 20-24 lipca w Brennej odbyły się pierwsze podczas tegorocznych wakacji rekolekcje z udziałem osób odpowiedzialnych za Wspólnotę i Dzieło Dusz Najmniejszych. Podczas tego świętego czasu podjęto temat dotyczący budowania prawdziwej chrześcijańskiej wspólnoty. Uczestnicy rekolekcji poznawali najważniejsze prawdy z zakresu wiedzy na wspomniany temat, a także trwali na modlitwie osobistej i wspólnotowej usposabiającej serca do wdrażania w życie poznanych prawd. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że te rekolekcje mogły być przeprowadzone, a co z pewnością przeniesie się na dobro całej Wspólnoty i Dzieła.
Wieczernik w Gietrzwałdzie - nasza wdzięczność za Krew Zbawiciela :: 16-07-2011 r. ::

Na kolejnym Wieczerniku w miesiącu lipcu oddaliśmy wspólną cześć Najdroższej Krwi Zbawiciela. Podczas modlitwy różańcowej, wspólnej Mszy św. oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu w sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie rozważaliśmy bogactwo wspomnianego Daru. Budząc w swoich sercach coraz większą miłość do zbawczych Zdrojów prosiliśmy o nasze większe uczestnictwo w tym wszystkim, co Bóg poprzez Krew swego Syna czyni dla swoich dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za dar wspólnego uczestnictwa w tym duchowym bogactwie miłosiernego Boga.
Lipcowy Wieczernik w Różanymstoku :: 10-07-2011 r. ::

Podczas lipcowego Wieczernika w Sanktuarium Różanostockim uświadamialiśmy sobie jak wspaniałym darem jest Krew Chrystusa. W miesiącu poświęconym Przenajdroższej Krwi Zbawiciela zebraliśmy się, by wspólnie adorować, uwielbiać, wywyższać tę Krew. Prosiliśmy, by wszystkie serca rozmiłowały się w tych Zdrojach, by zostały w nich skąpane. Gdyż każdy człowiek może czuć się tym Darem obdarowany, bez względu na to, jaką przyjmuje postawę życiową, jak wyglądało jego życie. Każdy może odnaleźć siebie podczas męki Jezusa wśród osób, które tam były, bo każdy typ człowieka został obdarowany. To jest przejaw wielkiego Bożego Miłosierdzia, przejaw ogromnej Bożej Miłości, iż nie ma człowieka, który nie otrzymałby tego Daru. Tym bardziej pragnęliśmy okazać Bogu wdzięczność i uwielbienie za ten Dar. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wieczernika Różanostockiego za możliwość wspólnego przeżywania kolejnego spotkania u stóp Różanostockiej Wspomożycielki.
Wieczernik w Ostrowie Wlkp. Kult Najdroższej Krwi Jezusa :: 06-07-2011 r. ::

Kościół daje swoim wiernym miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Jezusowej. Gromadząc się wraz z siostrami klaryskami kapucynkami na kolejnym Wieczerniku w Ostrowie Wlkp. prosiliśmy Jezusa aby zanurzał nas w ranach swoich, szczególnie w ranie swego Serca, by obmył swoimi zdrojami, by tulił do Boskiego Ciała umęczonego. Staraliśmy się zagłębić w słowa Jezusa: "Zanurzam ciebie w Ranie Mego Serca! Obmywam ciebie Moją Krwią! Tulę do Mojego Ukrzyżowanego Ciała! Jednoczę z Moim Konaniem!" Tak przeżywany czas wspólnej Adoracji kierował nasze serca na Miłość, był to czas odpowiedzi na wiele pytań, Miłość podpowiadała co i jak czynić, zarówno w sprawach duchowych, jak i w szarej codzienności. A wszystko dzięki przyjmowaniu z miłością każdej kropli Boskiej Krwi, dzięki przyjmowaniu z miłością tego wielkiego Daru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania w Ostrowie za tworzoną wspólnotę modlitwy, szczególnie Gospodyniom tego spotkania.

Wieczernik w dniu poświęconym Niepokalanemu Sercu NMP :: 03-07-2011 r. ::

Podczas ostatniego naszego spotkania w Czerwińsku nad Wisłą, które przypadało bezpośrednio po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP jeszcze raz uświadamialiśmy sobie, że piękno serca płynie z piękna Bożego Serca. A więc zachwycamy się Sercem Matki Bożej, ale piękno Jej Serca bierze się z piękna Serca Bożego. Dopiero zjednoczenie z Bożą miłością, zjednoczenie z Bogiem, czyni duszę, czyni serce pięknym. Serce i dusza nabierają tych cnót, tych przymiotów, które są Bożymi. Bo serce przemieniane jest doskonałą czystą miłością. Przemieniane jest do tego stopnia, że staje się jednakie z Bożym Sercem. Bóg zamieszkuje to serce i kocha tym sercem. Posługuje się sercem człowieka kochając innych ludzi. Zatem to zbliżenie przeżywanych dni poświęconych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi jeszcze raz symbolicznie pokazało nam: z jednej strony to zbliżenie Matki z Synem, ale z drugiej strony to zjednoczenie, które powoduje uświęcenie duszy. Najpierw Serce Boga, potem Serce Matki. Najpierw Serce Jezusa a potem nasze serca, które otwarte na Bożą miłość zostaną uświęcone. Prosiliśmy o taką dążność do zjednoczenia, dążność do takiej świętości. Świętości, którą obdarza nas sam Jezus. Dziękujemy wszystkim za dar kolejnego Wieczernika u tronu MB Pocieszenia.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!