banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257274 naszym gościem.       Osób on-line: 19

Archiwum


Wieczernik Modlitwy w Noc Sylwestrową  :: 29-12-2012 r. ::

  Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestnictwa w okolicznościowym spotkaniu, które będzie wspólną naszą inauguracją Roku Jubileuszowego (10 lat Wieczerników Modlitwy). Ten ważny krok uczynimy w Noc Sylwestrową, spotykając się na okolicznościowym spotkaniu wprowadzającym nas w Nowy Rok 2013. To spotkanie odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą, 31 grudnia br. Naszą modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W programie Wieczernika Sylwestrowego znajdzie się wspólna modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Eucharystia oraz wspólna agapa. Wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych spotkań zapraszamy na to spotkanie. Bardzo nas Was wszystkich liczymy.

Spotkanie będzie transmitowane przez internetowe Radio Konsolata...>>
Bożonarodzeniowy Wieczernik w Sątocznie  :: 28-12-2012 r. ::

  W piątek, w czwartym dniu oktawy Narodzenia Pańskiego, w którym Kościół obchodzi święto świętych Młodzianków z Betlejem, spotkaliśmy się na comiesięcznym Wieczerniku Modlitwy w Sątocznie k/Bartoszyc, w Archidiecezji Warmińskiej. Podczas tego spotkania podjęliśmy rozważanie o wydarzeniach ukazujących Tajemnicę Narodzenia Jezusa, wspólnie adorując Bożą Dziecinę, którą obdarzaliśmy miłością naszych maleńkich serc. Ufamy, że nasze jednoczenie się ze świętą Rodziną w przeżywanej Tajemnicy przyczyniło się do jeszcze większego naszego ubogacenia samym Bogiem, Jego Miłością i Pokojem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tego Bożonarodzeniowego Wieczernika za wspólną modlitwę i wspólne ubogacenie się naszą wiarą. Naszą szczegolną wdzięczność wyrażamy kapłanom oraz osobom przygotowującym i współprowadzącym spotkanie.
Życzenia na Boże Narodzenie 2012 r.  :: 23-12-2012 r. ::

  Jezus specjalnie dla nas, dla człowieka stał się Chlebem, abyśmy mogli się Nim karmić, abyśmy mogli Nim żyć. Jednocześnie daje nam wzór samego Siebie, pokazując, iż mamy dawać siebie innym. Pokazuje, iż należymy do Boga i tak jak On mamy stawać się miłością. Życzę każdemu z Was, by zjednoczenie z Jezusem, który zstępuje w Tajemnicy Bożego Narodzenia do naszych serc, zbliżyło jeszcze bardziej serca wszystkich do samej istoty miłości. A gdy gościć będziemy w sobie Nowonarodzonego Jezusa przemieniającego nas w Siebie samego, życzę, byśmy umieli dzielić się Jezusem, Jego miłością, dając Go sobie nawzajem. Niech nasze dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń, upodabnia nas do przychodzącego Zbawiciela, który zaprasza nas do dawania całych siebie drugim, stawania się całkowicie miłością i realizowania powołania do miłości.
Składając życzenia w tę świętą Noc każdemu z Was daję w sposób duchowy biały opłatek, dając w ten sposób samego Jezusa, Jego miłość, dzieląc się z Wami sobą samym, swoją miłością, błogosławiąc Was. Przyjmijcie tę okruszynę opłatka, z zapewnieniem o miłości i z moim kapłańskim błogosławieństwem.
Ks. Tadeusz
Zaproszenie na Wigilię z Radiem KONSOLATA  :: 23-12-2012 r. ::

  Już w dniu jutrzejszym we wszystkich domach i wspólnotach spotkamy się w gronie najbliższych osób, by dzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i spożyć wigilijną wieczerzę. W ten szczególny dzień, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka zapraszamy wszystkich Was do duchowej łączności w przeżywaniu tych szczególnych chwil. Będzie to możliwe dzięki przygotowanej na czas Wigilii okolicznościowej audycji w Radiu Dusz Najmniejszych (internetowym Radiu Konsolata), która rozpocznie się o godz. 16:00, a powtórzona zostanie o godz. 22:00. Ponadto zapraszamy na inne audycje radiowe, przygotowane na czas świąt Bożego Narodzenia, a szczególnie na koncert Marii Dramińskiej z Olsztyna, który wysłuchać będziemy mogli w pierwszy i drugi dzień świąt o godz. 16:00 i 22:00. W imieniu realizatorów Radia Konsolata wszystkich zapraszamy.

Radio Dusz Najmniejszych...>>
Dziękujemy Bogu za przygotowanie naszych serc  :: 16-12-2012 r. ::

  Niebo zrobiło wszystko, abyśmy mogli przeżyć święta jak najpełniej, ale do nas należy kropka nad „i”, to znaczy do nas należy otwarcie serca i wypełnianie tego wszystkiego o czym była mowa. Do nas należy wysiłek, by adorować Jezusa, by Go pielęgnować w sobie, by jednoczyć się z Jezusem w swoim wnętrzu, by starać się rozważać tajemnicę Boga, który zstępuje na ziemię, przychodzi pod postacią Dziecka, ale jest nadal Bogiem. Bóg zlewa swoją łaskę, daje nam Jezusa. Maryja przekazuję Go mam, Ona modli się razem z nami, ale do nas należy również dużo. Jeśli na tę łaskę się otworzymy, jeśli tę łaskę przyjmiemy, to zjednoczymy swoje dusze z Bogiem i rozleje się miłość  na cały świat, w wielu sercach zapłonie na nowo miłość Boża, w  wielu sercach narodzi się Bóg, wiele serc pierwszy raz pozna Boga. Zobaczmy jak wielki nasz udział przewidział Bóg w tym dziele, od naszej postawy uzależnia tak dużo. Poczujmy się odpowiedzialni za Kościół. I dzisiaj, jutro nie czujmy się tak, jakby wszystko się już dokonało i teraz można tylko usiąść i czekać; raczej poczujmy się tak, jak byśmy właśnie dopiero co mieli zacząć realizować zadanie, bo tak naprawdę to Bóg je wykonał, teraz my mamy je podjąć. Na ten czas podejmowania zadania, podejmowania swojego powołania niech Bóg nas błogosławi - W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego. Amen.

Więcej...>>
Zapraszamy do Gietrzwałdu na Wieczernik - nabożeństwo wynagradzające  :: 13-12-2012 r. ::

  Już w najbliższy piątek i w zbliżającą się sobotę nasza Wspólnota ponownie spotka się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie, by tam u stóp Matki Bożej przeżyć kolejne spotkania adwentowe, przygotowujące nas do świąt Bożego Narodzenia. Pragniemy także podczas Wieczernika organizowanego w bazylice gietrzwałdzkiej wynagradzać Bogu i Matce Bożej za profanację, jaka miała miejsce w ostatnią niedzielę na Jasnej Górze. Postarajmy się jak najliczniej uczestniczyć w tym ważnym nabożeństwie, by przebłagać Trójjedynego Boga za wszelkie zło i grzech, a tym samym z właściwym usposobieniem serc przygotować się na przeżywanie w duchu miłości i pokoju tajemnicy Bożego Narodzenia. Posługę muzyczną w sobotę podejmie zespół "Adoramus" z Tczewa. Zapraszamy!

Więcej...>>
Wieczernik Modlitwy z Matką Bożą z Guadalupe  :: 11-12-2012 r. ::

  W dniu wczorajszym podczas Wieczernika Modlitwy, który został zorganizowany w klasztorze sióstr kalarysek kapucynek w Ostrowie Wielkopolskim, modliliśmy się o dobre przygotowanie naszych serc na nadchodzące świąta Bożego Narodzenia. Czyniliśmy to przez wstawiennictwo Matki Bożej z Guadalupe, której Wspomnienie przypada w tych dniach (12 grudnia). Rozważając słowa Ewangelii wg św. Łukasza, mówiące o Zwiastowaniu Najświętszej Maryi Panny, prosiliśmy Boga o łaskę życia zgodnego z powszechnym powołaniem do Miłości oraz o życie zgodne z wolą Bożą. Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym zgromadzonym na wspólnej modlitwie za dar tworzenia tego kolejnego spotkania.
Kolejne dni skupienia w Różanymstoku  :: 09-12-2012 r. ::

  Kolejne dni skupienia, które tym razem przeżywaliśmy w domu rekolekcyjnym w Różanymstoku, usposabiały nasze maleńkie serca do godnego przyjęcia przychodzącego Jezusa. Modliliśmy się przez wstawiennictwo NMP Niepokalanie Poczętej, aby również w nas Jezus był i wzrastał. Aby w nas było Boże Życie i byśmy w pełni mogli razem z Maryją, Matką Brzemienną, doświadczać obecności Jezusa i tym samym razem z Nią przygotowywać się na Jego Objawienie się światu. Postanowiliśmy także, by przez cały Adwent starać się pamiętać o Bogu, który żyje w naszych sercach i nieustannie troszczyć się o Niego aktem miłości. Przyjmując Jezusa podczas Komunii św. z wiarą i ufnością zapragnęliśmy adorować Go, aby nie był sam, aby nie czuł się samotny, aby wszystkie serca otworzyły się na Jego Narodzenie dla świata. Bowiem czas Adwentu dla nas stał się czasem noszenia Jezusa w swoim sercu, kochania Go całym sercem i modlenia się w intencji wszystkich dusz, aby, gdy przyjdzie czas przyjęły Nowonarodzone Dziecię. Dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za dar tych dni formacyjnych, dziękujemy także wszystkim osobom ze Wspólnoty za przygotowanie i przyczynienie się do przeprowadzenia kolejnych dni skupienia.

Więcej...>>
Dziękujemy Bogu i Niepokalanej Maryi za Wieczernik Różanostocki  :: 08-12-2012 r. ::

  Znowu serca napełnione miłością, znowu radość w sercach. Bóg również cieszy się, bo zwycięża Jego miłość, rozszerza się Jego Królestwo. Cieszymy się, wielbimy Boga, dziękujemy Mu za wszystko i trwamy w Bogu. Pamiętamy, że nic się nie kończy, że należy dalej kroczyć obraną drogą; cały czas trwać i będąc czujnym. Dziękujemy wraz z Maryją Bogu za Jego Słowo o Miłości i prosimy, aby Miłość Boża nadal wzrastała w naszych sercach i objawiała się światu. by w trwającym czasie Adwentu wiele serc ze szczerością przyjęło Jezusa. Niech wszystkie dusze maleńkie cieszą się Jezusem w swoim sercu, niech z Nim zjednoczeni, prawdziwie doświadczą zrodzenia się Boga podczas świąt Bożego Narodzenia. Teraz ukryty w wielu sercach zamkniętych od świata, niech ukaże się wszystkim, niech zakróluje miłość i jednoczy ludzkie serca z Jezusem.
Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim wiernym, uczestniczącym we wczorajszym spotkaniu. Jednoczesnie już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na kolejny Wieczernik Modlitwy do Ostrowa Wlkp.
Dziękujemy za dar Wieczernika w Szczytnie  :: 07-12-2012 r. ::

  W dniu wczorajszym w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie odbył się pierwszy Wieczernik Modlitwy, który zgromadził wielu wiernych zainteresowanych Maleńką Drogą Miłości. Podczas wieczornego nabożeństwa wspólnie modliliśmy się o rychłą beatyfikację sł. Bożej s. Marii Konsolaty Betrrone i za jej wstawiennictwem upraszaliśmy łaskę rozwoju Dzieła Najmniejszych w Polsce i na świecie. Każdy z uczestników spotkania mógł także powierzać swoje intencje, podziękowania i prośby, przedstawiane Bogu za przyczyną mniszki klaryski kapucynki s. Konsolaty. Dziękujemy Siostrom ze Szczytna za zaproszenie nas i zorganizowanie tego Wieczernika. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkanie do Szczytna, które odbędzie się za miesiąc, w drugi czwartek miesiąca.

Zapraszamy także na najbliższe Wieczerniki Modlitwy:
8 grudnia (najbliższa sobota) - do Różanegostoku, początek o godz. 10:30,
10 grudnia najbliższy poniedzialek) - do Ostrowa Wlkp., początek o godz. 18:00.
Zapraszamy na Wieczernik Modlitwy do Szczytna  :: 06-12-2012 r. ::

  W pierwszy czwartek Adwentu, siostry klaryski kapucynki ze Szczytna, zapraszają do swojego klasztornego kościoła na spotkanie "Wieczernika Dusz Najmniejszych", inspirowanego duchowością ich Współsiostry, Sługi Bożej Konsolaty Betrone (1903-1946). Rozpoczęcie spotkania o godz. 17.00. W programie nabożeństwa: Różaniec, Eucharystia (godz. 18.00), Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Więcej...>>
Wieczernik Modlitwy w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP  :: 04-12-2012 r. ::

  W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, przypadającą 8 grudnia, zgromadzimy się na kolejnym Wieczerniku Modlitwy w sankuarium maryjnym w Różanymstoku. Pragniemy w tym dniu doświadczyć łaski zjednoczenia naszych serc z Sercem Tej, która otrzymała wspaniały i jakże wazny dla nas wszystkich przywilej Niepokalanego Poczęcia. Modlitwa, którą podejmiemy w Wieczernikowej Wspólnocie ogarniemy intencje pielgrzymów i całego świata. Upraszając Ducha świętego przez wstawiennictwo Jego Oblubienicy prosić będziemy o łaskę uzdrowienia dla chorych, a dla całej ludzkości o prawdziwą świętość. W Godzinie łaski (12:00 - 13:00), zawierzając się Bogu przez Maryję wstawiać się się będziemy za wszystkich zatwardziałych grzeszników, pełni ufności, że Ona będąc Matką wszystkich ludzi wyprosi łaskę wyrwania ich z więzów zła. Tworząc duchową rodzinę pragniemy doświadczać u stóp Wspomożycielki Różanostockiej Jej szczególnej obecności i prosić będziemy o błogosławieństwo na dalszą drogę budowania relacji pełnych Bożej Miłości. Zapraszamy wszystkim w tym dniu do wspólnego uczestnictwa w okolicznościowym nabożeństwie. Początek spotkania o godz. 10:30.

W najbliższy czwartek, 6 grudnia br., podczas trwającej Nowenny do Niepokalanego Poczecia NMP, spotkamy się na pierwszym Wieczerniku Modlitwy organizowanym w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie, w Archidiecezji Warmińskiej. Początek tego spotkania o godz. 17:00. Również wszystkich na to spotkanie, w imieniu sióstr, zapraszamy.
Wieczernik w Czerwińsku. Razem z Maryją będziemy czekać na Jezusa  :: 02-12-2012 r. ::

  Podczas wczorajszego Wieczernika w Czerwińsku wspólnie przygotowywaliśmy się do rozpoczynającego się w dniu dzisiejszym Adwentu. Uświadamialiśmy sobie, iż może to być dla nas - dusz najmniejszych, piękny czas, gdy razem z Maryją będziemy czekać na Jezusa. Pod Jej matczynym sercem poczęło się już Jego życie, już Bóg zstąpił do wnętrzma Maryi, czyniąc sobie w nim mieszkanie, już poświęcił Jej duszę i Ją całą uczynił monstrancją swojego Syna. Maryja z wielką radością nosi Jezusa i niesie Go również nam. Pragnie, żebyśmy razem z Nią nieśli Jezusa, żeby każdy z nas dzisiaj - u progu Adwentu, świadomie, podczas Eucharystii przyjął Go i od tej pory stał się brzemienny Jego obecnością, aby każdy z nas miał świadomość Boga w swoim wnętrzu, Jezusa, który pragnie narodzić się dla świata. W naszych maleńkich sercach On już jest. Teraz trzeba, by narodził się dla świata. Razem z Maryją przeżywajmy ten czas i razem z Nią podejmijmy oczekiwanie, by przygotowywać się na Narodzenie. Tak razem z Maryją będziemy doświadczać radości Jego wzrastania w nas. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszego spotkania za dar wspólnej modlitwy, dziękujemy szczególnie kapłanom i wszystkim osobom podejmującym posługę na rzecz wszystkich pielgrzymów.

Więcej...>>
Kolejny dzień skupienia w Czerwińsku nad Wisłą  :: 02-12-2012 r. ::

  W Czerwińsku wszystko się zaczynało, tam poznawaliśmy swoją drogę duchową, czyniliśmy na niej pierwsze kroki, szukaliśmy światła Bożego i Bóg przysłał nam kapłana, który tę drogę nam pokazał. W ten sposób mogliśmy właśnie w Czerwińsku zapoczątkowywać pierwsze kroki na Maleńkiej Drodze Miłości. To miejsce powinno być szczególne i bliskie dla naszych serc. Z tym miejscem powinniśmy mieć wspomnienia jako miejsce, w którym właściwie wszystko, co wiąże się ze Wspólnotą, drogą, przesłaniem, wiąże się z nim. Powróćmy zatem do Czerwińska, jako do miejsca macierzystego, mimo, że z miejscem tym wiążą się różne wspomnienia, jednak spójrzmy na nie w sposób duchowy. Pomoże nam w tym wspomnienie śp. Ks. Józefa Gregorkiewicza, który swoją posługą, modlitwą, a przede wszystkim sercem swoim wspierał nas i jak wierzymy oręduje za nami w Niebie. Spróbujmy uświadomić sobie, czym jest jedność we wspólnocie i na czym polega zjednoczenie się dusz. Przypomnijmy sobie nasze wkraczanie na Maleńką Drogę Miłości, nasze zachłyśnięcie się "Orędziem Miłości Serca Jezusa do świata" oraz nasze wspólne poznawanie życia naszej Patronki Sł. B. s. Marii Konsolaty Betrone. Bardzo bogaty zatem zapowiada się dzisiejszy dzień, wieczór i jutrzejszy czas. Postarajmy się wszyscy dobrze otworzyć serca, by nic z tego, co Bóg pragnie nam ofiarować nie zostało pominięte. Módlmy się, byśmy potrafili od nowa spojrzeć na to, co jest nam dobrze znane, i od nowa to przyjęli, aby odnowić w sobie życie, aby na nowo pójść wspomnianą drogą.

Więcej...>>
Szósta rocznica śmierci śp. Ks. Józefa Gregorkiewicza  :: 30-11-2012 r. ::

  W dniu dzisiejszym, 30 listopada, przypada szósta rocznica odejścia do domu Ojca śp. Ks. Józefa Gregorkiewicza - salezjanina, współtwórcy Wieczerników Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą, a także kierownika duchowego wielu z nas, dusz najmniejszych. Zapraszamy na stronę internetową poświęconą temu Kapłanowi i do przypomnienia sobie Jego bogatego życiorysu oraz zostawionego przez tego kapłana testamentu duchowego. Adres strony: www.malenkadroga.pl/?id=12&idg=1.
W dniu dzisiejszym podczas naszego dnia skupienia, który odbędzie się w Czerwińsku, zostanie odprawiona Msza św. w intencji tego świątobliwego Kapłana, natomiast przed Eucharystią odmówimy modlitwę różańcową na cmentarzu w Czerwińsku, gdzie złożono doczesne szczątki śp. Ks. Józefa.
Czerwińsk - Sątoczno - Szczytno. Najbliższe Wieczerniki  :: 30-11-2012 r. ::

  Wspólnota Dusz Najmniejszych zaprasza wszystkich wiernych na nasze kolejne Wieczerniki Modlitwy. W dniu dzisiejszym od godz. 16:30 zapraszamy do parafii Chrystusa Króla w Sątocznie k/Kętrzyna do uczestnictwa w Wieczerniku Modlitwy. W programie naszego spotkania: modlitwa różańcowa, Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakrtamentu i Błogosławieństwo. Również w dniu dziesiejszym spotkamy się na comiesięcznym dniu skupienia w Czerwińsku nad Wisłą, by kontynuować naszą dziewięciomiesięczną nowennę przygotowującą nas do jubileuszu 10_lecia Wieczerników Modlitwy. Początek dzisiejszego spotkania u stóp Pani Mazowsza o godz. 17:30. Jutro natomiast zapraszamy wszystkich uczestników do sanktuarium maryjnego w Czerwińsku na kolejny Wieczernik Modlitwy. Początek o godz. 10:30. W programie nabożeństwa; modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz po przerwie; modlitwa dla uczczenia Krzyża św. i błogosławieństwo. Więcej na stronie sanktuaryjnej...>>
W najbliższy czwartek, tj. 6 grudnia zapraszamy na pierwsze nasze spotkanie w Wieczerniku Modlitwy, który odbędzie się w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Szczytnie, Archidiecezja Warmińska. Początek nabożeństwa o godz. 17:00. W programie; modlitwa różańcowa, Eucharystia i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziękujemy Bogu za dar kolejnego spotkania i wspólnej modlitwy  :: 25-11-2012 r. ::

  Kochani, dziękuję wam za ten ważny czas, który  wspólnie przeżyliśmy, czas związany z kolejnym naszym spotkaniem w gronie osób wyrażających swoją miłość, swoją troskę, swoją odpowiedzialność za naszą Wspólnotę. Dziękuję za wasze wstawienie się na wspólnej Eucharystii, by dać świadectwo o waszej wierze, o waszej miłości i o waszym posłuszeństwie wobec Kościoła. Dziękuję wam, iż wasze serca okazały miłość tutejszemu, a zarazem naszemu Pasterzowi. Dziękuję wszystkim, którzy przybyliście do Olsztyna, dziękuje też tym, którzy trwali na modlitwie w tym czasie, jednocząc się z nami.

Więcej...>>
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania...>>
Trzecia rocznica inauguracji działalności Stowarzyszenia Konsolata  :: 22-11-2012 r. ::

  Drodzy Członkowie i Sympatycy stowarzyszenia „Konsolata”.
W ostatnich dniach listopada przeżywamy już po raz trzeci, ważną dla naszej całej Wspólnoty i Dzieła nam powierzonego, rocznicę zainaugurowania działalności katolickiego stowarzyszenia „Konsolata”. Pragniemy jak co roku uczcić ten dzień wspólnym spotkaniem się w gronie wszystkich osób tworzących, wspierających i interesujących się działalnością naszego stowarzyszenia. Pragnę zatem, w imieniu swoim i wszystkich osób tworzących Władze Stowarzyszenia zaprosić Was na okolicznościowe spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 24 listopada br. w pomieszczeniach parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Olsztynie - Likusach (ul. Bałtycka). Początek uroczystej Eucharystii o godz. 10:00. Po Mszy św. nowym członkom stowarzyszenia zostaną uroczyście wręczone legitymacje członkowskie. Następnie nastąpi spotkanie sprawozdawczo-informacyjne dotyczące naszej działalności i wspólna agapa. Czekam na Was!
Ks. Tadeusz Pawluk - kapelan Stowarzyszenia.

Więcej...>>
Wieczernik w Ostrowie Wlkp.  :: 19-11-2012 r. ::

  Podczas Wieczernika w Ostrowie Wlkp. przypomninaliśmy sobie, czym jest miłosierdzie. Jeszcze raz uświadamialiśmy sobie, iż Bóg rozlał miłosierdzie już na samym początku. Najpierw miłość - stworzenie świata, zaraz potem miłosierdzie. Wielki wylew miłosierdzia wraz z miłością nastąpił wtedy, kiedy Jezus przyszedł na świat i kiedy dokonał Dzieła Zbawienia. I jeszcze raz dokona się ten niezwykły wylew Bożej miłości i miłosierdzia na końcu czasów. Ale nieustannie Bóg kocha i wyrazem tej miłości jest nieustanny wypływ Bożego Miłosierdzia na losy ludzkie. Wszystko, co dokonywało się w narodzie wybranym, co dokonuje się teraz w Kościele, to jest wyraz Bożego Miłosierdzia. To Boże Miłosierdzie, które jest pośród nas, które jest niejako czynne, działa. Dzięki niemu i my żyjemy, możemy wzrastać, możemy się doskonalić, uświęcać.
Dziękujemy wszystkim osobom tworzącym kolejny Wieczernik Modlitwy w klasztorze sióstr klarysek kapucynek w Ostrowie, wszystkim kapłanom, a szczególnie siostrom goszczącym nas w swoim domu.
Wieczernik z NMP Matką Miłosierdzia  :: 17-11-2012 r. ::

  W dniu 17 listopada br., podczas Wieczernika Modlitwy w Gietrzwałdzie, nasza Wspólnota zobowiązała się do wsparcia modlitewnego dzieła ewangelizacyjnego, które rozpoczęło we wspomnianym dniu w Archidiecezji Warmińskiej. Starajmy się potraktować to zobowiązanie bardzo poważnie. Uświadamiajmy też wszystkim duszom maleńkim, że każdy z nas powinien wziąć sobie to zobowiązanie do swego serca i modlić się za wspomniane dzieło, a także wspierać je drobnymi ofiarkami. BudŸmy też, w gronie osób uczestniczących w życiu naszej Wspólnoty, świadomość wspólnej odpowiedzialności za nie. Jest to bardzo ważna część tego dzieła, mająca ogromny wpływ na jego przebieg. Więc gdziekolwiek będziemy, to należy pamiętać w modlitwie o wspomnianym dziele, łączyć się z nim i uczulać wszystkich na konieczność modlitwy w tej intencji. Jesteśmy cząstką tego Kościoła, należymy do niego, czerpiemy z niego, dlatego też postarajmy się coś dać z siebie Kościołowi.
Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie zgromadzonym w bazylice gietrzwałdzkiej pielgrzymom za dar kolejnego Wieczernika. Wdzięczność naszą wyrażamy również zespołowi "Adoramus" z Tczewa za kolejną posługę muzyczną podczas naszego spotkania.
Zaproszenie na kolejne spotkania Wspólnoty do Gietrzwałdu  :: 15-11-2012 r. ::

  Już w dniu jutrzejszym (piątek 16 listopada) oraz w sobotę (17 listopada) nasza Wspólnota zaprasza wszystkich uczestników Wieczerników Modlitwy na kolejne spotkania, które odbędą się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie. Najpierw, w ramach przeprowadzanych dni skupienia, spotkamy się w Domu Rekolekcyjnym, by duchowo przygotować się do sobotniej wspólnej naszej posługi, a w sobotę uczestniczyć będziemy w kolejnym Wieczerniku, który przeprowadzony zostanie w Bazylice. Początek spotkania w piątek o godz. 18:00. W sobotę początek Wieczernika Modlitwy o godz. 10:00. Posługę muzyczną na sobotnim spotkaniu podejmie zespół "Adoramus" z Tczewa.
Dziękujemy Bogu za dar kolejnych spotkań w Różanymstoku  :: 10-11-2012 r. ::

  Z wielką radością rozpoczęliśmy dni skupienia w Różanymstoku, w miejscu, w którym wiele serc na nie czekało. Spotkaliśmy się w gronie osób spragnionych Boga, które idąc Maleńką Drogą Miłości bardzo potrzebują prowadzenia i wsparcia na tej drodze. Te osoby szczególnie czekały na te dni. Podczas naszego skupienia i Wieczernika rozważaliśmy tajemnicę Bożej miłości. Mowa była o tym, czym jest nasza wspólnota, czym jest ona dla duszy i co takiego Bóg dla dusz najmniejszych w tej wspólnocie przygotowuje? Chcieliśmy też uświadomić sobie jak bardzo Bóg pragnie, byśmy wszyscy otworzyli się na Jego Boże Serce, zaznaczając również, iż tak naprawdę nie jesteśmy osamotnionymi duszami, gdzieś tam żyjącymi na skraju Polski. Jesteśmy bowiem duszami należącymi do wielkiej Wspólnoty Miłości Bożej. I takich dusz jak my jest wiele. A wszystkie razem tworzą wielkie ognisko miłości, które w Kościele, jak wierzymy zapłonie, rozpalając miłość w wielu następnych sercach. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie przybyłym pielgrzymom za dar tego kolejnego ważnego dla nas spotkania. Szczególnie dziękujemy zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" z Warszawy za ich kolejną posługę na Wieczerniku.

Więcej...>>
Zaproszenie na kolejne spotkanie w Wieczerniku Różanostockim  :: 08-11-2012 r. ::

  Wspólnota Dusz Najmniejszych zaprasza wszystkich wiernych na kolejne spotkanie modlitewne do sanktuarium maryjnego w Różanymstoku. Jeszcze w dniu dzisiejszym (w piątek) spotkamy się na dniu skupienia, jutro natomiast od godz. 10:30 rozpoczniemy kolejne spotkanie w ramach comiesięcznych Wieczerników Różanostockich. W programie nabożeństwa: modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia oraz modlitwa u stóp Krzyża.
W Noc Sylwestrową wspólnie wejdziemy w Rok Jubileuszowy  :: 07-11-2012 r. ::

  Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w okolicznościowym spotkaniu, które będzie wspólną naszą inauguracją Roku Jubileuszowego. Ten ważny krok uczynimy w Noc Sylwestrową, spotykając się na Wieczerniku Modlitwy wprowadzającym nas w Nowy Rok 2013. To spotkanie odbędzie się w Czerwińsku nad Wisłą, 31 grudnia br. Naszą modlitwę rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00. W programie tego okolicznościowego spotkania znajdzie się wspólna modlitwa różańcowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, uroczysta Eucharystia oraz wspólna agapa. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych wieczerników na to spotkanie. Bardzo nas was wszystkich liczymy.
Kontynuacja Nowenny na Wieczerniku w Czerwińsku  :: 03-11-2012 r. ::

  Zbliża się rok 2013, który dla naszej Wspólnoty jest rokiem jubileuszowym, związanym z 10-leciem powstania Wieczerników Modlitwy. Podczas kolejnego spotkania w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą kontynuowaliśmy Nowennę przygotowującą nas do przeżywania dni związanych ze wspomnianym jubileuszem. Jednocześnie spotykając się w pierwszych dniach listopada w łączności z całym Kościołem modliliśmy się za wiernych zmarłych, którym wypraszaliśmy łaskę rychłego oglądania Boga. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Wieczernika za współtworzenie spotkania, zwłaszcza kapłanom, siostrom zakonnym i innym osobom posługującym podczas naszej wspólnej modlitwy.

Więcej...>>
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych  :: 01-11-2012 r. ::

  Modlitwa za dusze czyśćcowe jest dla nich błogosławieństwem Boga. Nieraz wystarczy jedno szczere westchnienie w ich intencji, by otworzyły się przed nimi wrota Nieba. Módlmy się często za dusze czyśćcowe, bowiem to są nasi bliscy, to dusze ludzi takich, jak my. Kto pomodli się za nich, jeśli my tego nie uczynimy? Ich nadzieją są dusze żyjące na ziemi. Do nich kierują swój wzrok. Teraz z wielką nadzieją i pragnieniem w sercu zwracają się do nas z prośbą o modlitwę. Nasze Zdrowaś Maryjo może uratować niejedną duszę wybawiając z czyśćca, dając wieczność w Niebie. Nasza modlitwa pełna wiary, szczerości intencji, gorąca i żarliwa, może przyczynić się do uszczęśliwienia dusz. Dusze te nie zapominają o tych, którzy przyczynili się do ich uwolnienia z  męczarni czyśćcowych. Nieustannie modlą się za nami i wypraszają potrzebne łaski. Możemy zwracać się do nich o tę modlitwę, a doznamy ich pomocy. Zatem módlmy się często za dusze czyśćcowe, bowiem ogarnie nas wtedy błogosławieństwo samego Boga i towarzyszyć nam będzie w ciągu całego naszego życia.

Więcej...>>
Uroczystość Wszystkich świętych  :: 01-11-2012 r. ::

  Ten dzień, kiedy wspominamy Wszystkich świętych jest dniem radosnym. Jest dniem wdzięczności Bogu za święte dusze, dniem uwielbienia Boga w całym bogactwie tych dusz, które stają się kanałami łask dla całego Kościoła. Mamy cały dzień wielbić Boga dziękując za nieskończoną ilość łask, jakie otrzymujemy dzięki świętym, dzięki ich wstawiennictwu, dzięki ich życiu na ziemi i życiu w Niebie. Rozradujmy nasze serca. To w pewnym sensie i nasz dzień, tak jak dzień naszego Patrona. Obchodzimy wtedy imieniny. W uroczystość Wszystkich świętych wszyscy mamy imieniny. Więc możemy składać sobie życzenia i radować się wielbiąc Boga za swoich Patronów, za wszystkich świętych i prosząc nadal o ich opiekę, ich wstawiennictwo, o to, by prowadzili nas ku Niebu, ku świętości. Możemy prosić ich, aby pomagali naszym sercom otwierać się na świat ducha, byśmy i my mogli, choć trochę zajrzeć do tego świata, trochę zobaczyć, zachwycić się i zapragnąć pozostać w nim już na zawsze. Dziękujmy Bogu za wszystkich świętych.

Więcej...>>
Wieczernik Modlitwy w Sątocznie i w Czerwińsku nad Wisłą  :: 26-10-2012 r. ::

  Kolejne spotkanie w Wieczerniku Modlitwy w Sątocznie ubogacała refleksja i modlitwa dotycząca Roku Wiary, a tym samym naszego pełniejszego uczestnictwa w rozpoczetym roku łaski. Dziękujemy wszystkim osobom, tak kapłanom, siostrom zakonnym i licznie przybyłym wiernym za możliwość tworzenia tego spotkania. Jednocześnie informujemy, że najbliższy Wieczernik Modlitwy odbędzie się w sobotę, 3 listopada br. w Czerwińsku nad Wisłą. Początek spotkania o godz. 10:30. Wieczernik poprzedzony będzie dniem skupienia, który przeprowadzony zostanie w piątek od godz. 18:00. Przypominamy, że nasz pobyt w Czerwińsku będzie związany z przygotowaniem wszystkich wspólnot wieczernikowych do zbliżającego się jubileuszu 10-Lecia Wieczerników Czerwińskich. Wszystkich na to spotkanie serdecznie zapraszamy!

Więcej o Nowennie w Czerwińsku ...>>
Wieczernik Modlitwy w Ostrowie Wlkp.  :: 22-10-2012 r. ::

  W miesiącu Różańcowym uczestniczyliśmy w spotkaniu zorganizowanym w kaplicy sióstr klarysek kapucynek w Ostrowie Wlkp. poświęconej NMP Królowej Różańca świętego. Podczas wspólnej modlitwy w tamtejszym Wieczerniku prosiliśmy Boga przez wstawiennictwo Maryi i błog. Jana Pawła II o potrzebne nam wszystkim łaski. Dziękujemy kapłanom, wszystkim siostrom zakonnym i świeckim uczestnikom spotkania za dar tej ważnej modlitwy. Informujemy jednocześnie, że kolejny Wieczernik w klasztorze sióstr w Ostrowie Wlkp. odbędzie się w poniedziałek 19 listopada br. Już dzisiaj wszystkich w imieniu klarysek kapucynek zapraszamy.
Wieczerniki Modlitwy w Gietrzwałdzie i w Różanymstoku  :: 20-10-2012 r. ::

  W sobotę, 20 paŸdziernika br. uczestniczyliśmy w Wieczernikach Modlitwy w dwóch sanktuariach maryjnych w Gietrzwałdzie i w Różanymstoku. Tworząc duchowy most upraszaliśmy w zjednoczeniu naszych maleńkich serc wszelkie potrzebne dary na zainaugurowany Rok Wiary. Podczas naszych spotkań rozważaliśmy, jak ważny jest ten czas łaski ofiarowany nam przez Kościół i uciekaliśmy się do wstawiennictwa Matki Najświętszej, prosząc także o Jej poprowadzenie naszych Wspólnot ku pełniejszemu doświadczeniu tej łaski jaką jest wiara. Dziękujemy wszystkim kapłanom i osobom zakonnym oraz wiernym świeckim za dar ubogaconych żarliwą modlitwą spotkań. Wdzięczność naszą wyrażamy wszystkim osobom podejmującym posługę na Wieczernikach, a zwłaszczaz zespołom muzycznym, "Adoramus" z Tczewa i "Najmniejszym" z Warszawy.
Oficjalne rozpoczęcie Roku Wiary w naszej Wspólnocie  :: 19-10-2012 r. ::

  W dniu dzisiejszym w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie w gronie uczestników Maleńkiej Drogi Miłości rozpoczynamy Rok Wiary. Uważamy, iż ważne jest to, by wszyscy członkowie Kościoła żyli jednym duchem. By wszyscy słuchali Głowy Kościoła i postępowali w zgodzie z pouczeniami Papieża. Ważne też, by wszyscy realizowali wspólnie to, co jest głoszone przez Ojca świętego. Tak więc i my wsłuchujemy się w nauczanie papieża Benedykta XVI i staramy się żywo na jego naukę reagować. Staramy się odpowiadać żywo na to, co mówi Ojciec święty, na to, do czego wzywa. (...) Wkraczając w Rok Wiary, postanawiamy sobie być bardziej aktywnymi, ale aktywnymi w odpowiednim znaczeniu. Chodzi tu o aktywność duszy, o czujność duszy, o nieustanne staranie się otwierania duszy na obecność Boga; o to, by w swoim życiu wiary angażować swoją wolę; o to, by być świadomym, iż nie uczucia a wola nasza decyduje o tej wierze. (...) W tym Roku Wiary zawierzamy nas i całą Wspólnotę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i ufamy, że Maryja będzie razem z nami kroczyć każdego dnia ku wzrostowi w wierze. Niech Matka Kościoła i nasza dopomaga nam wzrastać w dojrzałości chrześcijańskiej, byśmy stawali się prawdziwie apostołami, świadkami samego Jezusa. Pragniemy pod matczyną opieką Maryi wkraczać w ten cudowny tajemniczy świat Boży – świat duchowy. I przez Jej Niepokalane Serce prosić o to, by Duch święty rozjaśniał nam tajemnice wiary i dał poznanie swojego życia.
Więcej...>>
Rok Wiary - okazją i dla naszej Wspólnoty do ponownego odkrycia wiary  :: 18-10-2012 r. ::

  11 paŸdziernika 2012 r., weszliśmy w Rok Wiary. Został on otwarty w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, a zakończy się w uroczystość Naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 24 listopada 2013 roku. 11 paŸdziernika 2012 r. upłynęło także dwadzieścia lat od opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego, tekstu promulgowanego przez błogosławionego papieża Jana Pawła II, aby ukazać wszystkim wiernym siłę i piękno wiary. Rok ten będzię i dla naszej Wspólnoty dobrą okazją do wprowadzenia w czas szczególnej refleksji i ponownego odkrycia wiary. Zapraszamy wszystkich uczestników naszych modlitewnych spotkań do wspólnego wkroczenia w rozpoczęty Rok Łaski. Będzie to miało miejsce na najbliższych dniach skupienia i wieczernikach.
Już jutro, w piątek zapraszamy na dzień skupienia do Gietrzwałdu, w najbliższą sobotę natomiast na Wieczernik Modlitwy organizowany w sanktuariach maryjnych w Gietrzwałdzie i w Różanymstoku. Początek spotkania w piątek o godz. 18:00. W sobotę w Gietrzwałdzie początek wieczernika o godz. 10:00, w Różanymstoku o godz. 10:30. Zapraszamy również na kolejny Wieczernik Modlitwy do Ostrowa Wielkopolskiego, odbędzie się on w najbliższy poniedzialek, tj. 22 paŸdziernika br., początek o godz. 19:00.
W Roku Wiary pragniemy powrócić do korzeni wiary i Kościoła  :: 17-10-2012 r. ::

  Zaproszenie do Ziemi świętej
Korzenie Kościoła tkwią daleko, głęboko w Starym Testamencie, w historii narodu wybranego. A jest to historia życia z Bogiem, historia uczenia się jak żyć i wierzyć. Zatem, aby zrozumieć w pełni swoją wiarę dobrze jest sięgać do korzeni, by z tych korzeni zaczerpnąć mądrość, by doświadczyć tak ważnej podstawy, mocnej podstawy, na której można stanąć i z której można wzrastać. Człowiek, który traci pamięć, nie zna swojej przeszłości, swoich korzeni, rodziny; to człowiek niejako zawieszony w próżni. Człowiek, który nie zna swojej tożsamości, nie wie kim jest, to nieszczęśliwy człowiek, który nie ma podstawy, od której mógłby się odbić, by piąć się w górę, by się rozwijać, wzrastać. Warto zaczerpnąć u samych korzeni tej mądrości wiary, by nasza wiara się umocniła, by zrozumieć tajemnicę wiary, by poznać Boga, by lepiej zrozumieć relacje pomiędzy Bogiem a człowiekiem, Bogiem a duszą wybraną.
Stąd zaproszenie do Ziemi świętej od samego Jezusa, byśmy mogli otworzyć się na zrozumienie samych siebie i swojej wiary oraz relacji swojej z Bogiem. Stąd to zaproszenie do tego, byśmy lepiej poznali i uwierzyli.
Zapraszamy Was, by w tym Roku Wiary każdy z was poprzez między innymi tę pielgrzymkę mógł prawdziwie pogłębić swoje życie z Bogiem, by mógł umocnić swoją wiarę, byście mogli powiedzieć: tak, wierzę w Ciebie Boże!, by te słowa wychodziły z głębi waszych serc, by były wypowiadane z wielką pewnością, byście w sobie poczuli ten pień; sięgając do korzeni, byście doświadczyli w sobie mocy swojej wiary, która wyrośnie niczym wielkie drzewo, będzie mocne i przyniesie owoce rodząc kolejne rośliny. Proszę, byście swoje serca zaczęli przygotowywać do tej pielgrzymki. Błogosławię was w tych przygotowaniach – W imię Ojca i Syna, i Ducha świętego. Amen.
Dziękujemy za kolejne znaki Miłości, jaką Bóg ma ku nam najmniejszym  :: 16-10-2012 r. ::

  Nasza Wspólnota w tych dniach trwa w dziękczynieniu za kolejne znaki Bożej Miłości, które każdy z nas mógł dostrzec podczas naszej wspólnotowej pielgrzymki. Uświadamiamy sobie, że nie jest aż tak istotne to, czy widzieliśmy odwiedzane miejsca na własne oczy, czy ich nie widzieliśmy, natomiast istotne jest na ile ufnie, z wiarą otwieraliśmy serca, na ile wierzyliśmy, że Bóg przychodził z łaską do Wspólnoty. Bóg udzielił szczególnej łaski tej właśnie Wspólnocie, że mogła pielgrzymować w tak ważne miejsca i obdarzał miłością, Bożą dobrocią całą Wspólnotę. I każde serce było obdarzane podczas każdego dnia trwania pielgrzymki; każde, czy to w Polsce, czy za granicą. Każde doświadczało uzdrawiającego dotyku Bożej miłości. To uzdrowienie dotyczy duszy i ciała. Staramy się więc ufnie otwierać dłonie, serca, prosząc, by te wszystkie łaski, dary zaczęły procentować w naszym życiu. Nie prosimy o to, byśmy zobaczyli wszystko po kolei czym nas Bóg obdarza, prosimy, by te łaski przemieniały nasze życie, a my, byśmy potrafili się na nie otworzyć; prosimy, by Bóg realizował swój plan wobec nas, byśmy potrafili poddać się Jego woli. Prosimy, byśmy każdego dnia kochali Go coraz bardziej, ufali Mu coraz bardziej, wierzyli coraz głębiej; by nasze życie było coraz ściślej zjednoczone z Jego życiem. Przecież te wszystkie łaski właśnie temu mają służyć.
Więcej...>>
Pielgrzymka do Ziemi świętej wraz z Górą Synaj  :: 07-10-2012 r. ::

  Kochane Dusze Najmniejsze

Przypominamy, że osoby które chcą pielgrzymować do Ziemi świętej w dniach 21.01 do 31.01.2013 powinny już zgłaszać swój udział w pielgrzymce. Do dnia 31 paŸdz. br trzeba wpłacić zaliczkę w wysokości 1000 zł. Od tych wpłat zależy bowiem rezerwacja bezpośredniego lotu do Izraela. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego pielgrzymowania.
Zapisy: Hania Peda tel: 23 6622948

program pielgrzymki >>
Pierwsza Sobota Miesiąca. FATIMA - Czerwińsk  :: 05-10-2012 r. ::

  W dniu jutrzejszym, w pierwszą sobotę paŸdziernika, w łączności duchowej uczestniczyć będziemy w Wieczerniku budując duchowy most między Fatimą i Czerwińskiem. Całą Wspólnotę i wszystkich uczestników Wieczerników Czerwińskich gorąco zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie. Przypominamy, że będzie to drugi Wieczernik w ramach Nowenny przygotowującej do Jubileuszu 10-Lecia Wieczerników w Czerwińsku.
Życie w zjednoczeniu z Bogiem - to cel pouczeń skierowanych do Wspólnoty, ale i cel Objawień. Wszystko po to, by dusze zostały zbawione, by uratować jak najwięcej od potępienia. Czymże jest to wezwanie do pokuty, ofiary, modlitwy, jak nie naszym wejściem na maleńką drogę miłości, gdzie bez zaparcia się siebie, wyrzeczenia się wszystkiego, co ludzkie, bez ciągłego trwania pod Krzyżem, trwania u stóp Tabernakulum, trwania z Bogiem we własnym sercu, nie da się być prawdziwie duszą maleńką, nie da się realizować maleńką drogę miłości! Zatem spójrzmy i na siebie, jako na spadkobierców Fatimy i jej kontynuatorów. Jako na tych, którzy może nie zawsze świadomi tego, realizują wezwanie Maryi z Fatimy. I tak, jak Łucja stała się Jej córką wierną i posłuszną, tak my stajemy się w tych czasach Jej wybranymi dziećmi, poprzez które Maryja realizuje Boży plan zbawienia. Potraktujmy więc naszą obecność w Fatimie, jako dotarcie do Ÿródła istoty naszego powołania. Otwórzmy się na obecność małych pastuszków, które z dziecięcą prostotą przepięknie przyjęły Boże orędzia i nimi żyły. Prośmy je o to samo, abyśmy i my z prostotą i otwartością przyjmowali Boże prowadzenie. Prośmy Łucję, by wyprosiła nam wierność i posłuszeństwo wobec Bożego wezwania.
Trzeci etap wspólnotowej pielgrzymki - Santiago de Compostella  :: 03-10-2012 r. ::

  św. Jakub był świadkiem Jezusa. Jego bezpośrednim świadkiem. Został wyróżniony przez Jezusa faktem uczestniczenia w wydarzeniach, w których nie uczestniczyli wszyscy, jedynie Piotr, Jan i Jakub. Tym szczególnym wydarzeniem było przemienienie na Górze Tabor, a potem modlitwa Jezusa w Ogrójcu. Jezus nie bez przyczyny dopuszczał tę trójkę tak blisko siebie. Tych bowiem uczniów wybrał, by przygotować do zadań szczególnych. Wyróżnienie, jakim zostali obdarowani dotyczy też miejsc związanych z nimi. To Boża łaska sprawia, że pielgrzymi niejako mogą zaczerpnąć z tej wiary i miłości apostolskich serc w tych świętych miejscach. A moc zaznacza się tutaj niebywała. Za życia bowiem dzięki Duchowi Jezusa nauczali, nawracali, uzdrawiali, a nawet wskrzeszali umarłych. Dzięki nim ledwo co zrodzony Kościół szybko się rozwijał i obfitował w wielu świętych, w wielu męczenników. Dzięki ich otwartości na Boże światło, rozjaśniało ono coraz bardziej mroki ziemi.
Zatem i my otwórzmy swoje serca w tym miejscu naznaczonym obecnością św. Jakuba, by cieszyć się tą łaską i tym błogosławieństwem Boga. By naszym udziałem stała się świętość tego Apostoła. By i nam udzielił się w tak niebywały sposób Duch Jezusa, by nasza wiara wzrosła, a miłość by wypełniła serca. Byśmy za przyczyną św. Jakuba Apostoła mogli doświadczyć licznych łask, jakich pragnie tutaj udzielić nam Bóg. Jego zaś wzorem, byśmy nieśli dalej to świadectwo Bożej miłości z taką mocą i wiarą jak on.
Drugi etap naszej wspólnotowej pielgrzymki - Lourdes  :: 30-09-2012 r. ::

  Maryja w Lourdes przychodzi, aby zwiastować ludziom wieść najwspanialszą, Bóg nas kocha. Ona przyszła do swoich dzieci, aby wskazać im tę miłość, a jednocześnie, by uwrażliwić je na panoszący się grzech, który niesie ze sobą straszne konsekwencje - oddala od Bożej miłości, zupełnie zrywa więŸ duszy z nią. Jednak Bóg nie byłby sobą, gdyby nie dał ludziom widocznych znaków swojej obecności, swojej miłości w tym miejscu. Przecież człowiek tego potrzebuje. Tak więc, aby wzmocnić wiarę dał ludziom wodę Ÿródlaną, która używana z wiarą ma właściwości uzdrawiające. Otóż woda ta niesie Bożą miłość, Jego łaskę i błogosławieństwo dla całego człowieka: dla duszy, ciała i psychiki. Ona uzdrawia nie dlatego, że ma odpowiednią ilość różnych minerałów w odpowiednich proporcjach, ale dlatego, że sam Bóg zapragnął objawić swoją miłość człowiekowi właśnie poprzez nią. Zapragnął uzdrowić chore dusze i ciała. Jednak zaznacza przy tym, iż potrzebna jest pokuta i modlitwa. Wszystko razem. W tym miejscu Bóg udziela szczególnej łaski duszom je nawiedzającym. Ta łaska, tak jak i On sam, jest wieczna. Miłość - nieustająca. Jego błogosławieństwo - pełne mocy. Nie traci jej wraz z upływającym czasem, bo dla Boga czas nie ma znaczenia. Zatem ktokolwiek i kiedykolwiek przybędzie tutaj, zastanie to miejsce takim, jakie było ono w momencie objawień. Oczywiście w wymiarze ducha. Towarzyszyć mu będzie obecność św. Bernadety - duszy małej, biednej, nieposiadającej niczego wartościowego w oczach ludzkich. A jednak wielkiej w oczach Boga. Bóg wyniósł ją do swej chwały ze względu na jej prostotę i szczerość serca, na niebywałą pokorę i miłość do Boga. Módlmy się za jej wstawiennictwem o takie predyspozycje naszych serc. Módlmy się o otwartość naszych dusz na duchowy wymiar tego miejsca.
Pierwszy etap wspólnotowej pielgrzymki - Ars  :: 29-09-2012 r. ::

  W dniu dzisiejszym dotarliśmy do Ars. Przyjął nas tu św. Jan Maria Vianney. Zachwycamy się tu nad ogromną świętością tego świętego Kapłana. Popatrzmy na św. Jana Vianney’a. Wykręcamy się własnymi słabościami. On poznawszy prawdę o sobie chciał uciekać przed ciążącą nad nim odpowiedzialnością za dusze do klasztoru, by tam ukryć się i błagać o miłosierdzie dla siebie. Nie do tego Bóg go powołał. Pozostał do końca tam, gdzie go postawił i gdzie mu zlecił służbę Bogu. Zobaczmy jego ciągłą walkę z samym sobą. Zobaczmy walkę o dusze! Wszystko, co czynił, robił dla dusz! Te wyrzeczenia, posty, niewygodne łoże skromne, graniczące z ubóstwem warunki, znoszenie złośliwości szatańskich, przeciągające się adoracje Najświętszego Sakramentu, godziny spędzane w konfesjonale, często w głodzie i zimnie, dolegliwości ze strony organizmu. Znosił wszystko cierpliwie - dla dusz. Dla jego oddania, wierności, dla miłości, jaką darzył Boga Ten udzielał mu łask przelicznych. W jego duszę wlał mądrość, o jakiej marzyć może wielu teologów. W jego serce dał życie, jakiego pragnie niejedna dusza wybrana. Jego miłość tak ujęła Serce Boga, że Bóg nie mógł i nie może odmówić mu łask, o które prosi. Dlatego Ars zasłynęło tak szybko z Bożego błogosławieństwa nad nim. Dlatego do Ars zaczęły ściągać tysiące dusz spragnionych Boga. Jedna mała, słaba, ale pokorna i szczerze Boga miłująca dusza dokonała tego, czego nie dokonują zastępy kapłanów i rzesze zakonników i zakonnic. Gdyby Bóg w swojej armii miał więcej takich dusz, świat już dawno byłby rajem. Dlatego zagłębiajmy się w tę atmosferę, oddychajmy tym Duchem, pozwólmy, by św. Jan oprowadził nas po świecie, w którym on sam żył już na ziemi. Niech i nasza wiara w niemożliwe odradza się. Niech i nasza ufność wzrośnie. Niech i nasza miłość dosięgnie szczytów doskonałości. Pamiętajmy, św. Jan żył bardzo skromnie. Jednak dla Boga oddawał wszystko, co najlepsze, najdroższe i najpiękniejsze. Z miłości i z czci. A wypływało to z poznania Boga i duszy.
Pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy  :: 27-09-2012 r. ::

  Informujemy uczestników Wieczerników Modlitwy, że jutrzejszy Wieczernik w Sątocznie będzie krótszy. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17:00. Zapraszamy też wszystkich na kolejne spotkanie do kościoła parafialnego w Sątocznie już za miesiąc, tj. 26 paŸdziernika br.
Całą Wspólnotę zapraszamy do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce do Fatimy i innych sanktuariów Europy, którą rozpoczynamy już jutro. Pierwszym sanktuarium będzie Ars (w sobotę), od niedzieli do wtorku rano modlić się będziemy w Lourdes, we wtorek wieczorem i w środę do południa w Santiago de Compostella, od środy do soboty przebywać będziemy w Fatimie, za tydzień w niedzielę 7 paŸdziernika nawiedzimy sanktuaria maryjne w Saragossie i w Montserat, 8-9 paŸdziernika nawiedzimy La Salette, we wtorek 9 paŸdziernika wieczorem modlić się będziemy w klasztorze ss. klarysek kapucynek w Moncalierii (Turyn), w macierzystym klasztorze gdzie znajduje się grób Sł. Bożej s. M. Konsolaty Betrone. W środę, 10 paŸdziernika modlić się będziemy w sanktuariach maryjnych w Turynie (Wspomożycielki Wiernych i MB Pocieszenia), 11 paŸdziernika nawiedzimy sanktuarium MB Bolesnej w Maria Tafel (Austria).
Pielgrzymki dla naszego rozwijającego się Dzieła są bardzo ważne, dlatego nie tylko fizycznie, ale też duchowo jednoczmy się podczas każdej z nich, w ten sposób wspólnie stawiamy mocny fundament pod przyszły DOM. Obiecujemy Wam naszą nieustanną modlitwę. Prosimy też i Was, pomódlcie się za nas. Jeszcze w dniu dzisiejszym podczas wieczornego programu modlitewnego wspólnie rozpoczniemy wspólny czas pielgrzymowania.
Jeśli macie jakieś specjalne intencje i prośby to umieśćcie je na naszej stronie internetowej, będziemy je składać we wszystkich miejscach pielgrzymowania. wpisz swoją prośbę...>>
Zapraszamy na kolejne pielgrzymki z naszą Wspólnotą  :: 16-09-2012 r. ::

  Informujemy, że nasza Wspólnota z racji dziesięciolecia spotkań w Wieczernikach Modlitwy planuje w najbliższych miesiącach następujące pielgrzymki autokarowe. Już 28 września br. wyruszy 15-dniowa pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy, m.in. Lourdes, La Salette, Turyn (Valdocco i Moncalieri)- Zobacz program pielgrzymki >>. Są na nią jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy pod nr telefonu (23)662 29 48.
W styczniu (21-31.01.2013) zapraszamy osoby chętne na trzecią już pielgrzymkę naszej Wspólnoty do Ziemi Swiętej i na Górę Synaj (przelot samolotem z Warszawy bez międzylądowania). Zapisy do końca listopada br. Zobacz program pielgrzymki >>
Natomiast na wiosnę, w dniach od 27 kwietnia do 5 maja planujemy kolejną, związaną z jubileuszem 10-lecia Wieczerników, pielgrzymkę do Medjugorje. Ten wyjazd będzie naszą szczególną okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za wszelkie dary i błogosławieństwa, które stały się naszym udziałem w przeciągu mijających lat wspólnej wieczernikowej drogi. Liczymy na Was i serdecznie do udziału w tych pielgrzymkach zapraszamy. Więcej informacji i zapisy - tel. (23)662 29 48. Organizatorem pielgrzymek jest Stowarzyszenie "Konsolata" i Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne "Halina" z Rudy Sląskiej.
Więcej informacji na stronie Biura: bpt_halina.republika.pl/
Wieczernik z Matką Bożą Gietrzwałdzką  :: 16-09-2012 r. ::

  Bogata liturgia obchodzonego w miniony piątek święta Podwyższenia Krzyża świętego, jak również wczorajszego wspomnienienia Najświętszej Maryi Panny Bolesnej wytyczyła charakter kolejnego naszego wspólnego uczestnictwa w Wieczerniku Gietrzwałdzkim. Podczas wspólnej Eucharystii i Adoracji zostaliśmy zaproszeni i duchowo zjednoczeni z tajemnicą Krzyża i cierpienia, by zaczerpnąć płynących z tej tajemnicy wiele łask. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym za dar kolejnego spotkania u stóp Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Również naszą wdzięczność wyrażamy zespołowi muzycznemu "Adoramus" z Tczewa (zobacz stronę Zespołu >>) za kolejną posługę podczas Wieczernika.
Dziękujemy za kolejną pielgrzymkę do Medjugorje  :: 15-09-2012 r. ::

  W dniach od 7 do 15 wrzesnia br. część osób z naszej Wspólnoty udało się na autokarową pielgrzymkę do Medjugorje. Była ona okazją zawierzenia Bogu przez wstawiennictwo Królowej Pokoju rozpoczynającego się kolejnego roku naszej duchowej formacji, jak również czasem wyrażenia wielkiej wdzięczności za czas wakacyjnych rekolekcji i za wszelkie otrzymane łaski. Szczególnie zawierzaliśmy nasze przygotowania do jubileuszu dziesięciolecia Wieczerników, prosząc o łaskę zjednoczenia wszystkich wspólnot wieczernikowych i wszystkich uczestników naszych spotkań. Dziękujemy Organizatorowi - Zarządowi Stowarzyszenia "Konsolata" i Biurowi Pielgrzymkowo-Turystycznemu "Halina", a także osobom wspierającym i uczestnikom pielgrzymki za mozliwość wspólnego, bogatego w łaski pobytu w tym szczególnym miejscu modlitwy.
Wieczernik w Czerwińsku - 10 rok naszych spotkań rozpoczęty.  :: 01-09-2012 r. ::

  W dniu wczorajszym w Sątocznie przeżyliśmy czas podsumowań i wdzięczności za otrzymane w ostatnim czasie łaski, a w dniu dzisiejszym w Czerwińsku nad Wisłą rozpoczęliśmy nowy, dzisiąty już rok naszych spotkań w Wieczerniku Modlitwy. Wierzymy, że z natchnienia Ducha Swiętego została w tym też dniu podjęta dziewięciomiesięczna Nowenna przygotowująca wszystkie wspólnoty wieczernikowe i wszystkich uczestników naszych spotkań do uroczystości Jubileuszu, do którego pragniemy się przygotować i przeżyć w miłości i jedności naszych serc. Za przyczyną królującej w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Pocieszenia i Pani Zwycięskiej prosiliśmy Boga o to, by w dniu Ogólnopolskiego Wieczernika (1 czerwca 2013 r.) nastąpiło zjednoczenie serc ze wszystkich wspólnot wieczernikowych, by połączyły się nasze serca doświadczając Bożej miłości i tym samym zniknęło wszystko to, co dzieli. Dziękujemy Gospodarzom tego ważnego dla nas miejsca, pielgrzymom licznie przybyłym z wielu miejscowości naszej Ojczyzny (od Gdyni po Tychy) za współtworzenie dzisiejszego, bogatego w miłość Bożą spotkania. Szczególnie dziękujemy osobom z zespołów "Echo Maryi" i "Najmniejsi" za podjętą na Wieczerniku po raz kolejny posługę muzyczną.
Wieczernik w Sątocznie - czas wdzięczności za dar rekolekcji  :: 31-08-2012 r. ::

  Ostatnie nasze wakacyjne spotkanie w Wieczerniku Modlitwy, które przypadło w dniu dzisiejszym w parafii pw. Chrystusa Króla w Sątocznie k/Sępopola, było okazją dla nas wszystkich, by podsumować bardzo owocny czas naszych wspólnotowych, corocznych rekolekcji. W naszej modlitwie wyrażaliśmy wdzięczność Bogu za wszelkie otrzymane łaski i prosiliśmy o Jego pomoc w realizacji drogi naszego powołania, którą poznajemy na naszej wspólnej duchowej drodze. Dziękujemy kapłanom i licznie zebranym w świątymi wiernym za dar wspólnego spotkania, szczególnie tę wdzięczność kierujemy ku osobom, które przyczyniły się po raz kolejny do zorganizowania i przeprowadzenia Wieczernika.
Rozpoczynamy przygotowania do 10-lecia Wieczerników Modlitwy  :: 30-08-2012 r. ::

  W najbliższą sobotę, 1 września w Czerwińsku n.Wisłą rozpoczniemy 9-miesięczne przygotowania do 10-lecia Wieczerników, które zostały właśnie tam zainaugurowane w 2003 r. Poprzez wspólną modlitwę będziemy prosić, by wspomniany Jubileusz zjednoczył na nowo wszystkie wspólnoty wieczernikowe i przyczynił się do jeszcze większego rozwoju Dzieła przy tamtejszym Sanktuarium. Tym samym informuję, że w Czerwińsku, w dniu 1 czerwca 2013 r. za zgodą i z błogosławieństwem naszego Pasterza ks. Arcybiskupa Warmińskiego i za zgodą nowego Proboszcza i Kustosza Sanktuarium w Czerwińsku odbędzie się Ogólnopolski Wieczernik naszych Wspólnot związany z głównymi obchodami wspomnianego 10-lecia. Już dzisiaj zatem zapraszam Was wszystkich do wspólnego uczestnictwa w tych ważnych spotkaniach, na których wypraszać będziemy potrzebne nam wszystkim łaski. Bardzo proszę o Waszą mobilizację, by te najbliższe 9 Wieczerników Pierwszosobotnich stanowiło Nowennę, w której damy się wszyscy zgromadzić u stóp MB Czerwińskiej, a zarazem Pani Zwycięskiej, która przygotuje nas do przeżywania kolejnego wielkiego święta dusz najmniejszych. To prowadzenie mamy obiecane i co miesiąc uczynimy kolejny krok ku zwycięstwu Miłości. Niech zatem nikogo z Was nie zabraknie już w najbliższą sobotę na inauguracji wspomnianej Nowenny. Ks. Tadeusz.
Pięć lat Wieczerników w Zawadzie k/Zielonej Góry  :: 25-08-2012 r. ::

  Pięc lat temu, 25 sierpnia 2007 roku zostały zainaugurowane Wieczerniki Modlitwy w parafii pw. Narodzenia NMP w Zawadzie k/Zielonej Góry. Po pięciu latach wielu wiernych wraz ze wspolnotą parafialną uczestniczyło w małym jubileuszu zawadzkich spotkań. Wieczernik, w tym świątecznym dniu, miał szczególną atmosferę, co sprzyjało głębokim przeżyciom duchowym, pozostawiając w sercach trwały dotyk samego Boga. Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom Wieczernika - Proboszczowi Parafii ks. kan. Michałowi Zielonce i Wspólnocie Królowej Pokoju, a także wszystkim kapłanom i wiernym za dar wspólnego spotkania i przeżytego wspólnie święta.
Druga tura rekolekcji w Gietrzwałdzie zakończona  :: 24-08-2012 r. ::

  W przedostatnim tygodniu wakacji odbyła się trzecia i zarazem ostatnia tura rekolekcji Wspólnoty Dusz Najmniejszych wprowadzających na maleńką drogę miłości, zaplanowanych na ten rok. I tym razem wykorzystano wszystkie miejsca wolne w gietrzwałdzkim domu rekolekcyjnym, a liczna grupa uczestników rekolekcji mogła doświadczyć wielu łask Bożych za przyczyną Matki Bożej. Dziękujemy osobom prowadzącym i uczestnikom za współtworzenie tygodniowego wieczernika rekolekcyjnego. Szczególnie dziękujemy Zarządowi Stowarzyszenia "Konsolata" za zorganizowanie tegorocznych rekolekcji, a także osobom podejmującym różne posługi podczas trwania całego czasu rekolekcyjnego.
Powołani do Miłości - Wieczernik w Gietrzwałdzie  :: 19-08-2012 r. ::

  Na kolejnym Wieczerniku Modlitwy zorganizowanym w Sanktuarium Maryjnym w Gietrzwałdzie, w gronie licznie zebranych pielgrzymów, modliliśmy się o łaski potrzebne do kroczenia drogą powołania do Miłości. Przypominając sobie, że to powołanie jest nadrzędnym upraszaliśmy dar miłości dla wszystkich wierzących. W ten sposób dzieliliśmy się z innymi bogactwem łask, które Bóg udzielił po raz kolejny naszej Wspólnocie podczas przeżywanych rekolekcji. Dziękujemy wszystkim wiernym, w tym kapłanom i siostrom zakonnym za dar tworzenia tak bogatego w Miłość Wieczernika. Szczególnie wyrażamy tę wdzięczność posługującemu podczas naszego spotkania zespołowi muzycznemu "Adoramus" z Tczewa.
Rekolekcje z Matką Bożą Gietrzwałdzką  :: 18-08-2012 r. ::

  Zakończylismy drugą turę rekolekcji wprowadzających na maleńką drogę miłości. Tym razem siedemdziesięcioosobowa grupa uczestników zgromadziła się u stóp Pani Gietrzwałdzkiej, by rozważać tajemnice Bożej Miłości. Każdy krok uczyniony na tych ćwiczeniach duchowych wprowadzał nas w coraz bliższą i doskonalszą relację z Bogiem. Rozważając postawę sługi, niewolnika oraz dziecka otwieraliśmy nasze serca na Przymierze z Bogiem, a pomocą nam była królująca w saktuarium gietrzwałdzkim Najświętsza Maryja Panna. Dziękujemy wszystkim organizatorom, osobom posługującym i wszystkim uczestnikom rekolekcji za ten ubogacający nas Miłością święty czas. Bardzo gorąco dziękujemy Regince Bociek za jej posługę muzyczną podczas wszystkich dni rekolekcyjnych.
Kolejny Wieczernik Różanostocki  :: 11-08-2012 r. ::

  Sierpniowy Wieczernik Modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku był zwieńczeniem całotygodniowych rekolekcji, które stały się dla wielu uczestników naszych comiesięcznych spotkań czasem ubogacenia serc Bożą Miłością. Rozważanie o wierze, która "góry przenosi" pomagało nam stanąć w prawdzie przed Bogiem i otworzyć się na dar "ziarnka gorczycy" - tak bardzo potrzebny, by w naszej codzienności góry przenosić, odsuwać góry miłości własnej, góry egoizmu i dostrzegać góry Miłości Bożej, które do tej pory były zasłonięte naszym "ego". Dziękujemy wszystkim tym, którzy przybyli po raz kolejny do różanostockiego sanktuarium i tworzyli wspólnie ten Wieczernik. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym, pielgrzymom z Polski i z Niemiec, a szczególnie wszystkim posługującym na naszym spotkaniu. Po raz kolejny dziękujemy zespołowi "Najmniejsi" z Warszawy za ich posługę muzyczną.
Dziękujemy za rekolekcje w Różanymstoku  :: 10-08-2012 r. ::

  W dniach od 6 do 10 sierpnia br. wielu uczestników Wieczerników Różanostockich uczestniczyło w corocznych rekolekcjach wprowadzających na maleńką drogę miłości. Podczas tych dni ubogaconych Słowem Bozym, konferencjami, Eucharystią, Adoracją i modlitwą odkrywaliśmy obecną pośród nas Miłość Bożą. Staraliśmy się z pomocą Ducha Swiętego dostrzec tę Miłość, zauważyć ją uobecniającą się niemalże wszędzie i uwielbić Boga za ten Dar. Zwieńczeniem naszych duchowych ćwiczeń był wspólny Wieczernik Modlitwy w różanostockiej bazylice, podczas którego Miłość Boża w jeszcze większym wymiarze stała się Darem naszych maleńkich serc. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za kolejny piękny czas doświadczania Boga w Jego Miłości Miłosiernej. Szczególnie dziękujemy Salezjanom z Różanegostoku, wszystkim osobom podejmującym trud przygotowania i przeprowadzenia rekolekcji, a szczególnie zespołowi muzycznemu "Najmniejsi" z Warszawy.
Sierpniowy Wieczernik w Czerwińsku  :: 04-08-2012 r. ::

  Sierpniowy Wieczernik Modlitwy w Czerwińsku nad Wisłą zgromadził ponownie wielu wiernych z centralnej Polski, którzy jednocząc się ze wszystkimi czcicielami Matki Najświętszej w jedności serc trwali na potrzebnej nam wszystkim modlitwie. Miesiąc sierpień szczególnie zwraca nasze serca ku królującej Maryi, a jednoczesnie pomaga niejako z większą wiarą wypraszać potrzebne łaski naszej OjczyŸnie, naszym rodzinom i nam samym. W takim też duchu tworzyliśmy spotkanie u stóp Matki Bożej Pocieszenia, ufając że wszystkie nasze prośby zanoszone do Boga przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny będą wysłuchane. Dziękujemy Salezjanom, którzy ponownie gościli nas w Czerwińsku, wszystkim wiernym, zwłaszcza posługującym osobom za dar tego spotkania. Szczgólnie tę wdzięczność wyrażamy zespołom: "Echo Maryi" i "Najmniejszym" za ich posługę muzyczną.
Wakacyjny Wieczernik Modlitwy w Gietrzwałdzie  :: 21-07-2012 r. ::

  Mimo lata i czasu wakacyjnego odpoczynku nasza Wspolnota spotkała się na wspólnej modlitwie, by u stóp samego Jezusa wraz z Panią Gietrzwałdzką zaczerpnąć mocy i doświadczyć wytchnienia pośród naszej bogatej w różne zajęcia i wydarzenia codzienności. Rozważając po raz kolejny tajemnicę Bożej Miłości odkrywaliśmy bogactwo tego Daru zarówno we wspólnocie Kościoła jak również w pięknie stworzenia. Wnikanie w tę takjemnicę nie tylko ubogaciło nas Bogiem, który jest Miłością, lecz przyczyniło się do umocnienia naszej wiary w otaczającą nas zewsząd Miłość Ojca Niebieskiego. I ufamy, że nasze życie mimo różnych doświadczeń i ciężarów może być radosne, radosne w zjednoczeniu z Bogiem. Dziękujemy wszystkim kapłanom, siostrom zakonnym i licznie zebranym wiernym za dar tego kolejnego Wieczernika. Szczególnie pragniemy podziękować zespołowi muzycznemu, Regince Bociek i "Najmniejszym" za ich posługę na naszym spotkaniu.
Różanostocki Wieczernik Modlitwy  :: 14-07-2012 r. ::

  Czas kolejnego spotkania w Różanymstoku wypełniała modlitwa bardzo potrzebna uczestnikom naszej Wspólnoty, naszym rodzinom i całemu Kościołowi. Przez wstawiennictwo Matki Bożej Różanostockiej prosiliśmy o odnowienie życia duchowego dla wszystkich wierzących, o rozeznanie woli Bożej względem nas i o przyjęcie na nowo naszego powołania na Meleńką Drogę Miłości. Ufni w potężne wstawiennictwo Wspomożycielki królującej w Sanktuarium Różanostockim polecaliśmy Bogu wszystkich, którzy prosili nas o modlitwę, szczególnie upraszając dar Miłości Bożej i Bożego Miłosierdzia oddając w miesiącu lipcu cześć Najdroższej Krwi Jezusowej. Dziękujemy Salezjanom, siostrom zakonnym i uczestnikom świeckim zgromadzonym w Wieczerniku Różanostockim za dar kolejnego wspólnego spotkania. Szczególnie wyrażamy naszą wdzięczność zespołowi "Najmniejsi" za ich posługę muzyczną.
Wieczernik w miesiącu Najdroższej Krwi Jezusowej  :: 07-07-2012 r. ::

  Kościół daje swoim wiernym miesiąc poświęcony Najdroższej Krwi Jezusowej. Gromadząc się wraz z uczestnikami Wieczernika w Czerwińsku nad Wisłą na kolejnym naszym spotkaniu prosiliśmy Jezusa aby obdarzył nas i cały Kościół darem Najdroższej swojej Krwi. Przeżywana wspólnie Eucharystia, modlitwa u stóp Jezusa podczas Adoracji i rozważane tajemnice naszej wiary podzas modlitwy różańcowej i modlitwy u stóp Krzyża św. kierowały nasze serca na Bożą Miłość. Był to także czas odpowiedzi na wiele pytań, Miłość podpowiadała co i jak czynić, zarówno w sprawach duchowych, jak i w szarej codzienności. A wszystko dzięki przyjmowaniu z miłością każdej kropli Boskiej Krwi, dzięki przyjmowaniu z miłością tego wielkiego Daru. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania w Czerwińsku za tworzoną wspólnotę modlitwy, szczególnie Gospodarzom tego spotkania i zespołowi muzycznemu "Echo Maryi" z Łomianek.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!