banner

 Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.     Dziś środa, 24 kwietnia 2019 roku       Jesteś 1257276 naszym gościem.       Osób on-line: 23

Kierownik duchowy odpowiada

Poniżej zamieszczamy najczęściej zadawane pytania dotyczące Maleńkiej Drogi Miłości.
Odpowiedzi udziela Kierownik Duchowy Wspólnoty ks. Tadeusz Pawluk
Jak postrzegać Wspólnotę Dusz Najmniejszych i Dzieło Najmniejszych w odniesieniu do innych wspólnot parafialnych?
Odpowiedź:
Do każdej wspólnoty parafialnej trafiamy dzięki naszej otwartości na prowadzenie samego Boga. Tam wzrastamy, przechodzimy formację. Jest to ważny etap naszego życia i rozwoju duchowego. Należy być wdzięcznym Bogu za dar wszystkich istniejących wspólnot przy naszych parafiach. Te wspólnoty jednak mają różne nastawienia. Jedne są nastawione na aktywną działalność zewnętrzną, inne natomiast pomagają swoim członkom wchodzić w głąb ludzkiej duszy. Te drugie podejmują większą pracę nad sobą, pomagają zbliżyć się do Boga i podejmować próby jednoczenia się z Nim w codziennym życiu.
Wspólnota Dusz Najmniejszych nie jest nastawiona na aktywną działalność zewnętrzną, ale na otwieranie swego serca na Bożą miłość, na przyjmowanie Bożej miłości i życie tą miłością. Dzieło Najmniejszych, które realizowane jest w tej Wspólnocie rozwija się w sercach ludzkich i na to członkowie się przede wszystkim nastawiają. Istnieje zatem potrzeba jasnego zadeklarowania swojego udziału w Dziele Najmniejszych, jako wspólnocie kroczącej maleńką drogą miłości. Nie da się bowiem iść dwiema drogami, bo nie pójdzie się wtedy żadną. Człowiek będzie jedynie hamował krok swój jak i innych.
Tak ważnym we współczesnym świecie jest jasne określanie siebie. Człowiek stale "zamydla" swoje życie, wartości, postawy. W ten sposób rozmydla się jego wieczność. Nie można być szarym. Trzeba odróżniać biel od czerni, jasno je określać i dokonywać wyborów. Wyborem członków Wspólnoty Dusz Najmniejszych jest maleńka droga miłości. Na tę drogę zaprosił ich sam Bóg. Stąd idą tą drogą kochając swoich bliskich, znajomych, przyjaciół, mając nadzieję, że z czasem niektórzy z nich również się nią zainteresują. Patrząc na nich zapragną poznać bliżej to Dzieło. Ale to już sprawa przyszłości.
Kończąc, proszę. Jeśli odkrywasz w sobie powołanie na maleńką drogę miłości i uważasz się za członka Wspólnoty Dusz Najmniejszych, to z wielką miłością powiedz o swojej decyzji. Opowiedz szczerze o przyczynach tego kroku, przyczynach wyboru tej drogi. BądĽ otwarty, bądĽ czytelny.

©2010-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jest własnością Katolickiego Stowarzyszenia Konsolata. polityka prywatności


Do góry!