Turystyka w Polsce

Co warto zwiedzić w Polsce?

Z roku na rok rozwija się turystyka w naszym kraju. Po Polsce chętnie podróżują już nie tylko rodacy, ale też goście z innych zakątków Europy czy świata. Jakie destynacje można im szczególnie polecić? Wspaniałych miejsce do odwiedzenia jest wiele, bo Polska obfituje zarówno w dziką przyrodę, jak też doskonale zaprojektowaną strefę miejską.

Co warto zwiedzić w Polsce – interesujące południe kraju

W tym roku warto wybrać się do południowych i wschodnich części kraju, odwiedzając województwo małopolskie oraz województwo podkarpackie. Swoją podróż można rozpocząć od pięknego urokliwego Krakowa, w którym naprawdę warto spędzić kilka dni i poczuć tamtejszą atmosferę. Z Krakowa jest już dosłownie rzut beretem w Tatry czy szerzej na Podhale – tam zachwyci majestat przyrody i widok na wysokie szczyty gór. Kto natomiast szuka miejsc jeszcze bardziej dzikich, w których czasami trudno o tak zwaną żywą duszą, może dalej przemieścić się do województwa Podkarpackiego i spędzić kilka dni w Bieszczadach.

A może nad morze?

Co warto zwiedzić w Polsce w jej północnej części? Oczywiście fantastyczne Trójmiasto z pięknym Gdańskiem, w którym na każdym kroku można natknąć się na zabytki. To miasto zachwyca turystów z całego świata, trzeba zobaczyć je na własne oczy. Będąc nad polskim morzem koniecznie trzeba pojechać też na jedyny nasz półwysep czyli Hel. Przepiękne plaże z drobniutkim złotym piaskiem, a latem iście surferska atmosfera, niespotykana nigdzie indziej w naszym kraju, to naprawdę ewenement godny uwagi.