Inne

Czy sprzedaż złomu się opłaca?

W naszych garażach i piwnicach często zalegają stare i niepotrzebne rzeczy wykonane z metalu oraz innych pochodnych surowców. Takie rzeczy bardzo często nadają się do recyklingu, a co więcej można zarobić na ich sprzedaży. Czy sprzedaż złomu jest opłacalna?

Jaki metal możemy sprzedać w skupie złomu?

Wiele osób posiadających zalegające w piwnicach i garażach stare rzeczy zastanawia się czy może oddać je do skupu złomu. Należy wiedzieć, że do takiego punktu możemy oddać rzeczy wykonane ze stali, cynku, miedzi, aluminium oraz mosiądzu. Należy pamiętać jednak o tym, że w zależności od materiału, z którego wykonany jest dany przedmiot cena będzie mogła znacznie się różnić.

Co najbardziej opłaca się oddać do skupu złomu?

Sprzedaż złomu przyniesie nam największe zyski jeżeli oddamy do sprzedaży rzeczy wykonane z aluminium czy mosiądzu. Wtedy możemy uzyskać aż do około 20 złotych za kilogram takiego złomu. Opłacalne jest również sprzedawanie starych akumulatorów, kabli czy też silników. Należy pamiętać jednak o tym, że najwięcej pieniędzy uzyskamy ze sprzedaży złomu, który jest w stosunkowo dobrym stanie- nie jest skorodowany itp.

Jakie rzeczy nadają się do sprzedaży?

Sprzedaż złomu wykonanego z wysokiej jakości materiałów jest opłacalny, najlepiej sprzedawać np: stare aluminiowe felgi, części samochodowe, części rowerowe oraz stare pręty. Wystarczy przejrzeć swój garaż, a za pewne znajdą się stare rzeczy, które idealnie nadadzą się do sprzedaży na złomie.