Inne

Czy trening EMS może zastąpić trening tradycyjny?

Trening z elektrostymulacją jest innowacyjną metodą wpływania na mięśnie w sposób, który pozwala na zdecydowanie szybszy ich przyrost. Zakładając na nasze ciało specjalny sprzęt w postaci kamizelek i opasek jesteśmy w stanie wykonywać ćwiczenia tak samo, jak w przypadku treningu tradycyjnego, jednakże efekty uzyskujemy w dużo krótszym czasie. Warto zdecydować się, chociaż na miesiąc ćwiczeń, aby sprawdzić, jak wiele jest nam to w stanie pomóc. Siłownia EMS zdaje się bardzo przyszłościowa, nie warto tego ignorować, bo może nas ominąć coś naprawdę skutecznego.

Czas trwania treningu

Czas trwania treningu z elektrostymulacją trwa od dwudziestu do trzydziestu minut i wykonywany jest z częstotliwością od jednego do dwóch razy w tygodniu. Większa częstotliwość nie jest potrzebna ani osobom rozpoczynającym swoją przygodę ze sortem, ani profesjonalistom. Jest to związane z wysiłkiem, jakiemu poddawane są mięśnie przy każdorazowym zetknięciu się z elektrostymulacją. EMS wysyła impulsy elektryczne do największych partii mięśniowych oraz do takich, które podczas tradycyjnego treningu nie byłyby nawet poruszone.

Siłownia EMS i jej efekty

Praca nad swoim ciałem przy pomocy elektrostymulacji daje zdecydowanie szybsze efekty niż praca treningiem tradycyjnym. Po około pięciu, czy też sześciu sesjach ze sprzętem EMS zauważymy znaczny wzrost naszej wydolności fizycznej, a także spalenie dużej części tkanki tłuszczowej. Bardzo szybko zaczną nam się budować mięśnie, a ogólne samopoczucie będzie znacznie lepsze. Z siłowni nie mogą korzystać kobiety w ciąży i takie, które chorują na padaczkę, cukrzycę i miażdżycę lub posiadające rozrusznik w sercu.