Inne

Jak dobrać właściwy stanik do karmienia?

Twoje ciało podczas ciąży i po porodzie zmienia się na wiele sposobów i prawdopodobnie zauważyłaś, że najlepiej to widać po piersiach. Te czasem niezręczne, a czasem niewygodne zmiany dzieją się z naprawdę dobrego powodu: karmienia piersią! Nie martw się tym od technicznej strony, bowiem karmiące mamy aktualnie mają się bardzo dobrze – w sklepach można dostać naprawdę wygodne staniki do karmienia piersią.

Dlaczego warto kupić specjalny biustonosz do karmienia?

Nadwrażliwe piersi mogą być pierwszą oznaką ciąży, ale dopiero pod koniec ciąży Twoje ciało będzie gotowe do wyprodukowania pierwszego mleka dla dziecka. Około drugiego tygodnia po porodzie zacznie się pojawiać dojrzałe mleko, a Twoje piersi mogą być z tego powodu obrzęknięte przez pewien czas w ciągu dnia. Owszem – to może powodować ból i dyskomfort, ale specjalnie zaprojektowane staniki do karmienia są w stanie obdarować Cię takim komfortem, jakiego potrzebujesz.

Jak dobrać staniki do karmienia?

Pamiętaj jednak, że ten wyżej wspomniany komfort zaczyna się od idealnego dopasowania biustonosza, dlatego poniżej dzielimy się wskazówkami na temat tego, jak dopasować biustonosz, który nie tylko pomoże Ci poczuć się niesamowicie, ale także uspokoi przemiany ciała w tym szczególnym czasie. Rozmiar biustonosza dla kobiet karmiących piersią pobiera się tak samo jak w przypadku zwykłych staników. Nie da się ukryć, że jest to najlepszym sposobem na znalezienie idealnego dopasowania. Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, warto udać się do profesjonalnej brafitterki, która udzieli Ci potrzebnego wsparcia i pomoże znaleźć stanik idealny.