Inne

Jak wybrać najlepsze prześcieradło do kołyski?

Poza łóżeczkiem i wózkiem maluszki szczególnie często w dzisiejszych czasach zasypiają w kołyskach. Jest ich całe mnóstwo mamy kołyski tradycyjne podobne do tych w jakich naszych rodziców tuliły do snu babcie, są też kołyski minimalistyczne, doskonale sprawdzające się w domach w stylu skandynawskim. Ale zawsze poza doborem kołyski, będzie trzeba dokupić dodatkowo poduszeczkę, materac, jeśli nie ma go w zestawie i oczywiście prześcieradło do kołyski.

Jak wybrać kołyskę dla maluszka?

Kołyska maluszkowi nie będzie służyć długo. O ile łóżeczko kupuje się nawet na 2-3 lata, kołyska posłuży maluszkowi nie więcej niż przez kilka do kilkunastu miesięcy, w pewnym momencie życia, maluchowi zacznie przeszkadzać bujanie i będzie chciał wstawać bez skrępowania i coraz bardziej wyhulać poza obręb kołyski. Można wybrać kołyskę tradycyjną czyli bujaną na boki, ale można też skorzystać z najnowszych osiągnięć nauki i sięgnąć po nietypową kołyskę, która rusza się z przodu do tyłu. Są lekarze, którzy potwierdzają, że właśnie ten typ ruchu maluchom najbardziej odpowiada i najskuteczniej je uspokaja. Nie zmienia to faktu, że niezależnie od wyboru kołyski będziemy potrzebować pościeli lub otulacza, kocyka, poduszki i konieczne też będzie odpowiednie prześcieradło do kołyski.

Prześcieradło do kołyski – z gumką czy bez?

W kołysce dziecko co prawda nie wierci się jak w łóżeczku, ale czasem kopie tak samo silnie, więc znacznie lepiej by prześcieradło do kołyski było jednak wyposażone w gumkę. Warto wziąć pod uwagę fakt, że małe dzieci często ulewają, stąd znacznie lepiej sprawdzi się prześcieradło z powłoką nieprzemakalną niż zwykłe.

Koniecznie sprawdź stronę: Colorstories.pl