Inne

Jak wybrać wkładki do butów na obcasie?

Większość kobiet bardzo dobrze czuje się w butach na wysokim obcasie. Mają one jednak jeden minus – po kilku godzinach w nich spędzonych, nasze stopy stają się opuchnięte, zmęczone i nierzadko pojawiają się na nich odciski. Rozwiązaniem mogą być odpowiednio dobrane wkładki, dzięki którym noszenie szpilek stanie się niezwykle wygodne.

Szpilki są uwielbiane przez kobiety. Z pewnością dodają one elegancji, nawet codziennym stylizacjom. Jednak chodzenie przez dłuższy czas w tego typu obuwiu, może wpływać negatywnie na nasze zdrowie. Stopa w bucie ustawiona jest w sposób nienaturalny, przez co ulega znacznemu przeciążeniu. Obcas w postaci wysokiej szpilki powoduje ciągłe napięcie mięśni podudzia. Co więcej, buty te mogą zmienić kształt całej sylwetki – pojawia się pogłębiona lordoza lędźwiowa. Aby poprawić komfort użytkowania butów na obcasie, dobrym rozwiązaniem będą wkładki Sidas.

Czy warto wybrać wkładki żelowe?

Żelowe wkładki, powstałe z myślą o paniach, lub też te wykonane z silikonu cechują się odpornością na rozciąganie, ścieranie i ściskanie oraz niezwykłą elastycznością. Ich działanie polega na amortyzacji wstrząsów związanych z chodzeniem w butach na obcasach. Ponadto odciążają stawy oraz redukują siłę nacisku stopy na podłoże. Stworzone z myślą o kobietach, pomagają utrzymać stopę w miejscu, dzięki czemu nie będzie się ona ślizgała, nawet gdy but jest ciut większy. Ich przezroczysta barwa zapewnia całkowitą dyskrecję w ich użytkowaniu.

Wkładki Sidas: https://podiomed.pl/oferta/wkladki-indywidualne/

Jak dobrać wygodne wkładki Sidas do szpilek?

Wśród szerokiej oferty wkładek żelowych i silikonowych można znaleźć takie, które są wyprofilowane i wypełniają całą powierzchnię stopy oraz małe poduszki za pięty, pod pięty i pod palce. Zapewniają one komfort noszenia, a przez to, że są bezbarwne, sprawdzą się również w obuwiu z okrytymi palcami lub piętą. Świetnie dopasują się również do sandałów, na obcasie lub słupku. Profilowane wkładki, które zajmują całą powierzchnię stopy, cechują się wyjątkową konstrukcją, która zapewnia całkowity komfort i odprężenie podczas ich użytkowania. Znacznie odciążają stopę, a także zapobiegają pojawianiem się otarć, odcisków i nagniotków.