Inne

Medaliki, bransoletki, kolczyki – najchętniej kupowane prezenty ze złota

Istnieje wiele okazji, przy okazji których kupuje się i daruje prezenty ze złota. Najczęściej okazje te zarezerwowane są dla bliskiej rodziny. Decydując się na biżuterię ze złota, warto patrzeć nie tylko na kształt i rodzaj tejże, ale również na gatunek złota, z jakiego została wykonana.

Salony jubilerskie oraz złotnicy – miejsce poszukiwań

Gdzie poszukiwać najlepszych okazji na złotą biżuterię i inne eleganckie prezenty lub upominki ze złota? W niemal każdym większym mieście bez większego problemu znaleźć można salony jubilerskie – często należące do sieci salonów jubilerskich – oferujące szeroki asortyment nie tylko takich produktów jak złote medaliki czy złote „święte obrazki” na pamiątkę Chrztu Świętego. W salonach tego typu bez większego problemu znaleźć można również biżuterię pozłacaną, srebrną a nawet posrebrzaną. To sprawia, że dysponując także nieco mniejszym budżetem, można w nich nabyć biżuterię albo prezent adekwatny do okazji i osoby obdarowywanej. W przypadku złotników, ich specjalizacja jest jasna – mają najkonkurencyjniejszą cenę na złoto i to właśnie tam można uzyskać najbardziej profesjonalne wsparcie jeśli chodzi o sprowadzenie tego kruszcu lub zakup produktów jubilerskich na bazie złota. U złotnika bez problemu sprzedamy lub wycenimy również swoje złoto, ale trudno mówić tam o szerokim wyborze i dużym asortymencie biżuterii.

Z jakiej okazji wręcza się złote medaliki

Złote medaliki w zdecydowanej większości prezentują jakąś „świętą” osobę, która ma być patronem człowieka. Noszenie takiego medaliku, zwłaszcza jeśli np. został poświęcony przy okazji Chrztu Świętego albo Komunii Świętej – ma teoretycznie ochronić osobę przed działaniem zła i zapewnić mu odpowiednią opiekę na co dzień. Bardzo często medaliki są więc kupowane jako wspaniały prezent od Rodziców Chrzestnych lub od rodziców, wujków i ciotek czy też babci i dziadków, pragnących dać od siebie niezapomniany i niemal wieczny podarunek. Złoto nie tylko nie traci na swojej wartości jako inwestycja – to także materiał, który nie zmienia swojego kształtu ani koloru i pozostałych parametrów, więc biżuteria wykonana ze złota jest trwała jak nic innego.