Inne

Podsłuch o wyjątkowych parametrach

Podsłuchiwanie na odległość, na otwartych przestrzeniach, bądź podsłuchiwanie trwającej rozmowy telefonicznej czy skorzystanie z podsłuchu przez okno i drzwi – nie stanowi dzisiaj najmniejszego technologicznego wyzwania. W ofercie dostępnej dla każdego zainteresowanego znajdują się dzisiaj już nawet wyspecjalizowane mikrofony sejsmiczne, które oferuje podsłuch przez ścianę w bardzo dobrych parametrach i wysokiej jakości. Konkurencyjność cen, zwłaszcza u dostawców internetowych sprawia, że każdy może wejść dzisiaj w posiadanie takiego szpiegowskiego urządzenia.

Istotne aspekty podsłuchu przez ścianę

Grubość ściany i materiały, z których została wykonana, tak samo jak ewentualne dodatkowe przeszkody, dekoracje i gadżety na niej się znajdujące, mogą oczywiście w znaczący sposób determinować skuteczność mikrofonu sejsmicznego. Co do zasady, jest to specjalistyczny mikrofon z głowicą lub igłami tak precyzyjnie zbierającymi drgania ze ściany, że z pomocą odpowiedniego wzmacniacza dźwięku, mikroprocesorów i filtrów cyfrowych, są one w stanie na żywo dekodować dźwięk z drgań ściany i nadawać im słyszalny dźwięk.

Parametry mikrofonu to podstawa

Ażeby cieszyć się w pełni sprawnych podsłuchem przez ścianę, trzeba jednak najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt – na rynku nie brakuje tanich modeli czy zamienników, reklamowanych jako tańsza alternatywa. Aby podsłuch przez ścianę był nie tylko możliwy, ale przede wszystkim sprawny i funkcjonalny, trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednią moc wzmacniacza, gdyż tylko kilkudziesięciotysięczne wzmocnienie drgań ze ściany może zaowocować podsłuchaniem rozmowy. To właśnie ten parametr wzmacniacza powinien być najważniejszy przy wyborze mikrofonu sejsmicznego.