Inne

Podsłuch o wyjątkowych parametrach

Podsłuchiwanie na odległość, na otwartych przestrzeniach, bądź podsłuchiwanie trwającej rozmowy telefonicznej czy skorzystanie z podsłuchu przez okno i drzwi – nie stanowi dzisiaj najmniejszego technologicznego wyzwania. W ofercie dostępnej dla każdego zainteresowanego znajdują się dzisiaj już nawet wyspecjalizowane mikrofony sejsmiczne, które oferuje podsłuch przez ścianę w bardzo dobrych parametrach i wysokiej jakości. Konkurencyjność cen, zwłaszcza u dostawców internetowych sprawia, że każdy może wejść dzisiaj w posiadanie takiego szpiegowskiego urządzenia.

Istotne aspekty podsłuchu przez ścianę

Grubość ściany i materiały, z których została wykonana, tak samo jak ewentualne dodatkowe przeszkody, dekoracje i gadżety na niej się znajdujące, mogą oczywiście w znaczący sposób determinować skuteczność mikrofonu sejsmicznego. Co do zasady, jest to specjalistyczny mikrofon z głowicą lub igłami tak precyzyjnie zbierającymi drgania ze ściany, że z pomocą odpowiedniego wzmacniacza dźwięku, mikroprocesorów i filtrów cyfrowych, są one w stanie na żywo dekodować dźwięk z drgań ściany i nadawać im słyszalny dźwięk.

Parametry mikrofonu to podstawa

Ażeby cieszyć się w pełni sprawnych podsłuchem przez ścianę, trzeba jednak najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt – na rynku nie brakuje tanich modeli czy zamienników, reklamowanych jako tańsza alternatywa. Aby podsłuch przez ścianę był nie tylko możliwy, ale przede wszystkim sprawny i funkcjonalny, trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednią moc wzmacniacza, gdyż tylko kilkudziesięciotysięczne wzmocnienie drgań ze ściany może zaowocować podsłuchaniem rozmowy. To właśnie ten parametr wzmacniacza powinien być najważniejszy przy wyborze mikrofonu sejsmicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *