Inne

Rodzaje sprzetu boduwolanego

Pod pojęciem sprzętu budowlanego kryje się wiele maszyn i urządzeń do wykonywania różnego zakresu prac budowlanych. Najczęściej główni wykonawcy nie dysponują całym parkiem maszynowym ani pracownikami wszystkich specjalności. Z tego powodu wynajmują specjalistyczne firmy jako podwykonawców.

Jak dzielimy sprzęt budowlany?

Kryteriów podziału jest wiele, ale chyba najbardziej przejrzysty jest podział ze względu na rodzaj wykonywanych prac. I tak możemy wyróżnić:

• maszyny do prac ziemnych – koparki, ładowarki, walce, zagęszczarki, spycharki,
• maszyny do robót palowych – wiertnice, palownice, kafary,
• maszyny do przygotowywania betonu – betoniarki,
• do transportu materiałów na budowie – dźwigi, taśmociągi, wyciągarki, wózki widłowe,
• do prac wykończeniowych – różnego rodzaju elektronarzędzia.

Oczywiście jest to bardzo pobieżny przegląd maszyn budowlanych, bo jest ich znacznie więcej i przede wszystkim różnią się między sobą parametrami. Jeżeli szukacie konkretnie pomp to znajdziecie je na https://www.ponako.pl/pompy/.

Gdzie najlepiej wypożyczać sprzęt budowlany?

Maszyny budowlane to sprzęt ciężki poruszający się z małą prędkością, więc najlepiej jest go wypożyczać w firmach z najbliższej okolicy. Czas i koszty będą wtedy mniejsze. Trzeba liczyć się z koniecznością skorzystania z usług kilku wypożyczalni, ponieważ najczęściej specjalizują się one w jednym rodzaju maszyn. Jedne oferują różnego rodzaju betoniarki, inne agregaty prądotwórcze o różnej mocy.

O tym trzeba pamiętać

Wypożyczając sprzęt budowlany trzeba pamiętać o podpisaniu umowy, w której będą zawarte nie tylko dane dotyczące okresu wypożyczenia i opłat, ale także dotyczące stanu technicznego. Koniecznie trzeba sprawdzić wszystkie dokumenty wymagane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *