Atrakcje w Polsce

Turystyczne atrakcje w Polsce godne uwagi

Polska to bardzo zróżnicowany kraj jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne. Miłośnicy przyrody i natury z pewnością zachwycą się urokliwymi zakątkami naszego kraju, odpoczną i zrelaksują się w otoczeniu dzikiej przyrody. Jakie są najciekawsze miejsca, w które Matka Natura wzbogaciła nasz kraj? Jest ich naprawdę mnóstwo, ale dziś przyjrzymy się górom.

Majestatyczne Tatry

Majestatyczne Tatry i piękne urokliwe Zakopane to jedna z tych atrakcji, które po prostu warto zobaczyć na własne oczy. Tatry zachwycają każdego, nawet jeżeli pobyt tam ogranicza się tylko i wyłącznie do spacerów w górskich dolinach. Największe atrakcje w Polsce związane z Tatrami to bez wątpienia Dolina Chochołowska i kwitnące wiosną krokusy, Morskie Oko, czy wreszcie wspominane już Zakopane. To nieduże urokliwe miasteczko ma w sobie niesamowitą energię i wyjątkową atmosferę. Warto wybrać się na Krupówki do jednej z lokalnych karczm i spróbować kwaśnicy albo baraniny. W końcu jedzenie w każdym zakątku świata jest jedną z lokalnych atrakcji.

Dzikie i nieokiełznane Bieszczady

Góry, które po prostu trzeba poznać z własnego doświadczenia to dzikie i wciąż niezbadane do końca Bieszczady. Tam naprawdę można odetchnąć i poczuć bliskość natury. Kto szuka samotności i spokoju, czystego powietrza, możliwości odosobnienia – znajdzie to wszystko w Bieszczadach. Jednocześnie tamta infrastruktura pozwala też na doskonałe spędzanie czasu z rodziną i dziećmi. W Bieszczady można zatem wybrać się w butach traperach i z plecakiem, albo zdecydować się na pobyt w którymś z pięknych i nowoczesnych SPA.

Sprawdź jak sfotografować krajobrazy na http://wwww.fotoik.pl/