Inne

Z jakich materiałów powinien być wykonany dach?

Wiele osób nawet nie zastanawia się nad tym, z czego jest zbudowany ich dach. Jest to jednak wartościowa informacja, jeśli chcemy np. zainwestować z jakieś mieszkanie. Dlatego przedstawię Ci kilka możliwych materiałów, którymi można wyłożyć dach.

Jakie materiały sprawdzają się najlepiej?

Istnieje wiele możliwych materiałów na dach. Do jednych z najlepszych należy łupek na dach, który potrafi przetrwać nawet setki lat. Poza swoja wytrzymałością jest on także bardzo ceniony za to, jak się prezentuje. Dlatego, możemy go spotkać w bardziej zamożnych dzielnicach. Wynika to też z faktu, że jest to materiał bardzo drogi i ciężki. Jego waga powoduje, że jego transport może być bardzo problematyczny.

Do bardziej tradycyjnych materiałów należy drewno. Jest ono dość tanie, a do tego w niektórych sytuacjach, prezentuje się nie gorzej niż łupek na dach. Jednak drewniane gonty posiadają wiele minusów, takich jak np. potrzeba ich konserwacji.

Oczywiście, wciąż w grze pozostają dachówki, które są bardzo popularne ze względu na swoją wytrzymałość i cenę. Niestety, ze względu na ich ogromną popularność, jeśli skorzystamy z nich w naszym, to nie będziemy się niczym wyróżniać. Mimo to, jeśli nam to nie przeszkadza, to jest to jedna z lepszych opcji do wyboru.

Jeszcze jedną opcją wartą rozważenia są blachodachówki. Ich cena jest dość niska, a dzięki temu, jak są wykonywane, nadają domu trochę nowocześniejszego wyglądu. Jest to bardzo często wybierana opcja wśród rodzin średniozamożnych, ze względu na łatwość ich wymiany.

Dlaczego pomimo wytrzymałości odradza się łupek na dach?

Wydaje się, że jeśli coś jest wytrzymałe, to opłaca się w to zainwestować, żeby długoterminowo zaoszczędzić. Dlatego wiele osób może pomyśleć, że opłaca się zainwestować w łupek na dach w swoim domu. Niestety jednak jego cena jest na tyle wysoka, że nie zwróci nam się to nawet po wielu latach mieszkania. Problem pojawi się także podczas sprzedaży, ponieważ konstrukcja takiego dachy będzie mogła zawyżać cenę.